3. Πελοπόννησος κριτικές παραθεριστικών κατοικιών

9,3

9,2

• Υποβολή σχολίου: 29 Μαρτίου 2024

• Superior Στούντιο

Ήταν όλα άψογα. Ξεχωρίζω το ότι ήταν δίπλα στο κάστρο με τα πόδια κιόλας! Και φυσικά την άψογη εξυπηρέτηση καθώς είχαμε και το μωρό μαζί μας και μας παρείχαν παρκοκρεβατο!!!

Έμεινε: Μάρτιος 2024

• Υποβολή σχολίου: 8 Μαρτίου 2024

«Ενδείκνυται δυνατά!»
    • Standard Στούντιο

Η Αγγελική στάθηκε δεόντως εξυπηρετική και φιλική! Ο χώρος ήταν καθαρός, με θέα στην Μονεμβασιά, και ζεστός (χειμερινή διαμονή). Το κατάλυμα "κέντρο-απόκεντρο".

Έμεινε: Μάρτιος 2024

• Υποβολή σχολίου: 31 Ιανουαρίου 2024

• Standard Στούντιο

Πολύ καλό ξενοδοχείο, προσιτό και σε πολύ καλή θέση με θέα τον επιβλητικό βράχο. Το προσωπικό είναι ευγενέστατο και πρόθυμο να εξυπηρετήσει όλο το 24ωρο. Θα διανυκτερεύαμε ευχαρίστως και πάλι στο μέλλον.

Έμεινε: Ιανουάριος 2024

• Υποβολή σχολίου: 9 Σεπτεμβρίου 2023

8,0
    «θαυμάσια διαμονή σε ένα πολύ καλό δωμάτιο.»
    • Standard Στούντιο

πέσαμε πάνω σε κακοκαιρία και δεν μπορούσαμε να βγούμε καθόλου στο μπαλκόνι μιας και έσταζε η τέντα, ίσως πρέπει να ρωτήσετε πρώτα σε ποιον όροφο θα μείνετε γιατί αν κάποιος έχει πρόβλημα με τα σκαλιά πολύ πιθανό θα τον δυσκολέψει να μείνει στον 3ο όροφο που μείναμε εμείς.

αρκετά προσεγμένο και άνετο το δωμάτιο, όχι πολύ μακριά από την πόλη και με πάρκινγκ που είναι απαραίτητο στην Μονεμβασιά. οι οικοδεσπότες εξυπηρετικοί και χαμογελαστοί, είχαμε πολύ ωραία διαμονή παρά την κακοκαιρία.

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 9 Σεπτεμβρίου 2023

«Άριστη εξυπηρέτηση! Ευγενέστατοι και ευχάριστοι άνθρωποι! Εύκολη πρόσβαση και με πάρκινγκ!»
    • Standard Στούντιο

Ίσως χρειάζεται μια ανανέωση ο χώρος αλλά ηταν απόλυτα λειτουργικός!

Η τοποθεσία ήταν τέλεια! Με θέα στο κάστρο! Καθαρό στην άφιξη μας αλλά και την δεύτερη μέρα μας καθάρισαν το δωμάτιο & μας άλλαξαν πετσέτες χωρίς να το ζητήσουμε!

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 1 Σεπτεμβρίου 2023

• Standard Τρίκλινο Στούντιο

Ωραιότατο και πολύ καθαρό ξενοδοχείο με φιλόξενους και ευγενικούς ιδιοκτήτες. Απίστευτη θέα του κάστρου της Μονεμβασιάς. Θα το επισκεφθούμε ξανά πολύ σύντομα!

• Υποβολή σχολίου: 30 Αυγούστου 2023

«ολα ηταν μια χαρά. Ευγενέστατοι οικοδεσπότες και εξαιρετικό κατάλυμα. Ευχαριστούμε.»
    • Standard Τρίκλινο Στούντιο

Η καθαριοτητα, το ανετο δωματιο, η τοποθεσία, η θέα, το πάντα διαθεσιμο παρκιν διπλα

• Υποβολή σχολίου: 23 Αυγούστου 2023

• Standard Στούντιο

Το δωμάτιο άνετο και καθαρό, σε πολύ καλό σημείο για να κυκλοφορήσεις στην γύρω περιοχή. Στα συν το πάρκινγκ για το αυτοκίνητο! Οι ιδιοκτήτες και το προσωπικό με το χαμόγελο συνεχώς, πολύ φιλόξενοι!

• Υποβολή σχολίου: 5 Αυγούστου 2023

• Οικογενειακό Στούντιο

Μεγάλα καθαρά δωμάτια σε ήσυχη γειτονιά της Μονεμβασιάς. Το προσωπικό πολύ ευγενικό και εξυπηρετικό. Το πάρκινγκ που έχει η επιχείρηση είναι πολύ χρήσιμο.

• Υποβολή σχολίου: 29 Ιουλίου 2023

«Το προτείνω ανεπιφύλακτα.»
    • Standard Στούντιο

- Δεν ξέρω αν φταίει που είχαμε πάει μέσα στο καύσωνα και ήμασταν στο τελευταίο όροφο,, αλλά το δωμάτιο ήταν ζεστό και το (καινούργιο) air-condition αργούσε να κρυώσει το δωμάτιο.

- Το προσωπικό ήταν πολύ ευγενικό και μας βοήθησε πολύ με την καθοδήγησή του για να δούμε κάποια ωραία μέρη. - Το δωμάτιο ήταν πολύ μεγάλο και καθαρό.

• Υποβολή σχολίου: 16 Ιουλίου 2023

• Standard Στούντιο

Η τοποθεσια του καταλύματος μας βόλεψε πολύ , γιατί είχαμε εύκολη πρόσβαση στο λιμάνι της Μονεμβασίας όσο και στο κάστρο . Επίσης υπήρχαν πολύ όμορφες παραλίες κοντά . Είχαμε εξαιρετική εξυπηρέτηση σε ότι χρειαστήκαμε .

• Υποβολή σχολίου: 12 Ιουλίου 2023

• Παρέες φίλων
    • Standard Τρίκλινο Στούντιο

Δεν έχει ασανσέρ Βρίσκεται σε ανηφόρα οπότε σκέφτεσαι διπλά αν θέλεις να κατέβεις με τα πόδια στο κεντρο

Άψογη καθοδήγηση από την κυρία της ρεσεψιόν Έχει ιδιόκτητο ευρύχωρο πάρκινγκ Ωραία θεα

• Υποβολή σχολίου: 5 Ιουλίου 2023

«Δύο υπέροχα βράδια στην Μονεμβασια»
    • Standard Στούντιο

Σε γενικές γραμμές μείναμε πολυ ευχαριστημένοι. Το μόνο αρνητικό που εντοπίσαμε ήταν το στρώμα στο δωμάτιο μας. Θεωρώ πώς χρειάζεται αντικατάσταση.

Η τοποθεσία του ιδανική, κοντά σε όλα και με υπέροχη θέα!! Μεγάλο πλεονέκτημα το πάρκινγκ που διαθέτει. Το προσωπικό ευχάριστο και με το χαμόγελο. Σε ο,τι ρωτήσαμε μας πρότειναν πραγματικά τα καλύτερα! Σίγουρα θα το ξαναεπιλεγαμε!

• Υποβολή σχολίου: 18 Απριλίου 2023

Ευγενικοί οικοδεσπότες καθαριότητα εξυπηρετηση

Έμεινε: Απρίλιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 3 Νοεμβρίου 2022

«Νοικοκυρεμένα πράγματα!»
    • Standard Στούντιο

Η ηχομόνωση δεν ήταν τόσο καλή, αλλά από κει κι ύστερα οφείλει και ο καθένας από μας, όταν ταξιδεύει, να κατανοεί ότι , όπως αυτός θέλει να ξεκουραστεί και να ηρεμήσει, το ίδιο επιθυμούν κι οι υπόλοιποι ένοικοι του καταλύματος και γι' αυτό οφείλει να μην είναι ιδιαίτερα φασαριοζος.

Η θέα από το μπαλκόνι έβλεπε κατευθείαν τον βράχο της Μονεμβασιας. Το δωμάτιο ήταν πολύ ευρύχωρο και νοικοκυρεμενο. Μικρές λεπτομέρειες όπως η ύπαρξη απλωστρας, σκούπας, σφουγγαριστρας, καλαθιού άπλυτων έκαναν τη διαφορά! Η οικοδέσποινα, η κυρία Ειρήνη, πρόθυμη και εξυπηρετική, μάς αποχαιρέτησε με ένα μπουκάλι ντόπιο κρασί, γιατί ήμασταν οι τελευταίοι ένοικοι της σεζόν. Το συστήνω ανεπιφύλακτα!

Έμεινε: Οκτώβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 3 Οκτωβρίου 2022

• Οικογενειακό Στούντιο

Μείναμε στο Romeos house 4 ενήλικα άτομα (οικογένεια) για 2 βράδυα σε τετρακλινο στο δεύτερο όροφο. Εξαιρετική ζεστή υποδοχή από την ιδιοκτήτρια. Κέρασμα, εμφιαλωμένο παγωμένο νεράκι , επειδή το νερό είναι κάπως γλυφό. Ιδιωτικό άνετο πάρκινγκ απέναντι από το κατάλυμα.. Πεντακάθαρο δωμάτιο , άνετα κρεβάτια, τηλεόραση, κλιματισμός δωρεάν wifi. Ένα πλήρες εξοπλισμένο κουζινακι στην μια μεριά του δωματίου. Εξαιρετική θέα το βράχο της Μονεμβασιάς. Φαίνεται σε κάθε λεπτομέρεια το μεράκι των ιδιοκτητών και ο σεβασμός προς τον πελάτη. Η τοποθεσία του καταλύματος μια χαρά , όλα κοντά ακόμα και με τα πόδια χωρίς να είναι ακριβώς στο κέντρο. Το μπάνιο (ντους) μικρό αλλά λειτουργικό εξοπλισμένο με τα απαραίτητα ( σαπουνακια, χαρτί υγείας). Επιπλέον πιστολάκι μαλλιών. Αποχαιρετιστήριο δώρο μια φιάλη ντόπιο κρασί. Το συνιστούμε ανεπιφυλακτα. Στην επόμενη επίσκεψη μας στη Μονεμβασιά θα το προτιμήσουμε παλι. Ευχαριστούμε για τη φιλοξενία.

Έμεινε: Οκτώβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 12 Σεπτεμβρίου 2022

Όλα μας άρεσαν :)

Ένα υπέροχο διήμερο με δύο υπέροχους οικοδεσπότες. Ένα όμορφο δωμάτιο με όλες τις ανέσεις και πολύ καθαρό. Πρωτότυπη διαρρύθμιση ώστε να βλέπουν τη Μονεμβασιά όλα τα δωμάτια. Με ιδιωτικό χώρο στάθμευσης, πλήρως εξοπλισμένη κουζίνα, ευρύχωρο μπάνιο. Το συνιστούμε!

• Υποβολή σχολίου: 12 Σεπτεμβρίου 2022

• Standard Τρίκλινο Στούντιο

Η ιδιοκτήτρια ευγενέστατη, μας πρόσεξε και μας διευκόλυνε όσο περισσότερο γινόταν!! Ο χώρος άνετος και πολύ καθαρός, αναπαυτικότατα κρεβάτια και υπέροχη θέα!

• Υποβολή σχολίου: 11 Σεπτεμβρίου 2022

8,0
    Πολύ καλό
    • Οικογενειακό Στούντιο

Ίσως θα έπρεπε τα δωμάτια να μην προορίζονται για τέσσερα άτομα

Η καθαριότητα και η τάξη

• Υποβολή σχολίου: 4 Σεπτεμβρίου 2022

• Standard Στούντιο

Ευγενικοί οικοδεσπότες, πολύ καθαρό δωμάτιο!!!!!!! Συγχαρητήρια!!!!

• Υποβολή σχολίου: 4 Σεπτεμβρίου 2022

• Οικογενειακό Στούντιο

Το σήμα του wifi ήταν σχετικά αδύναμο.

Τα πάντα ήταν τέλεια. και ειδικά η συμπεριφορά των ιδιοκτητών.

• Υποβολή σχολίου: 12 Αυγούστου 2022

«Άριστο!!!»
    • Standard Τρίκλινο Στούντιο

Ευχαριστούμε πολύ τους οικοδεσπότες μας κα Ειρήνη και κο Θοδωρή και φυσικά την Αγγελική για την φιλοξενία και την ευγένεια τους, όλα ήταν υπέροχα. Το δωμάτιο(στούντιο) ευρύχωρο, πεντακάθαρο, με όλες τις παροχές που χρειαζόμασταν, με υπέροχη θέα στη θάλασσα και στο κάστρο, με άνετο παρκινγκ, πολύ κοντά στη θάλασσα, στο κέντρο και στην αγορά της Μονεμβασιάς. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

• Υποβολή σχολίου: 11 Αυγούστου 2022

• Οικογενειακό Στούντιο

Στενοί δρόμοι και όχι εύκολη πρόσβαση. Η θάλασσα κοντά στο κάστρο είχε βράχια. Μεγάλα κύματα και ισχυροί άνεμοι στην περιοχή.

Η θέα προς το κάστρο της Μονεμβασιάς. Η ηρεμία και η ησυχία Η καθαριότητα και η φιλοξενία. Άνετο πάρκινγκ.

• Υποβολή σχολίου: 31 Ιουλίου 2022

• Επαγγελματικό ταξίδι
    • Μεμονωμένος ταξιδιώτης
    • Standard Στούντιο

Το κατάλυμα βρίσκεται 200 μέτρα από τη Γέφυρα. Πολύ δροσερό δωμάτιο με μεγάλο μπαλκόνι και θέα τον βράχο. Καθαρό, ευρύχωρο και εξοπλισμένο με όλα τα απαραίτητα για διαμονή λίγων ημερών.

Έμεινε: Ιούλιος 2022

Οι επισκέπτες σχολίασαν και αυτά τα καταλύματα: