3. Πελοπόννησος κριτικές παραθεριστικών κατοικιών

10,0

9,3

• Υποβολή σχολίου: 2 Ιουνίου 2024

• Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Πολύ καλό δωμάτιο με όλες τις ανέσεις , πολύ καθαρό,υπέροχη θέα τη θάλασσα στο ηλιοβασίλεμα , ιδανική τοποθεσία και πάνω απ' όλα εξαιρετική φιλοξενία απ' την κυρία Καλομοίρα η οποία εκτός των υπολοίπων μας πρόσφερε σπιτικά γλυκίσματα κ λεμοντσέλο . Σίγουρα θα το επιλέξουμε ξανά!

Έμεινε: Ιούνιος 2024

• Υποβολή σχολίου: 14 Μαΐου 2024

• Έμεινε 1 βράδυ

Η Κυρία καλομοίρα ήταν πάρα πολύ φιλόξενη ο χώρος ήταν πολύ ωραία διακοσμημένος με όλες τις ανέσεις...

Έμεινε: Μάιος 2024

• Υποβολή σχολίου: 11 Σεπτεμβρίου 2023

• Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Ήταν η καλύτερη διαμονή και εξυπηρέτηση που έχω λάβει ποτέ. Η Καλομοίρα είναι μια αξιολατρευτη γυναίκα που με έκανε να δακρύσω με την καλοσύνη της, ενιωσα σαν στο σπίτι μου. Ο,τι και να πω είναι λίγο,απλά επισκεφτείτε τα διαμερίσματα!

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 27 Ιουνίου 2023

«Εξαιρετική διαμονή στην Ελαφόνησο»
    • Επαγγελματικό ταξίδι
    • Μεμονωμένος ταξιδιώτης
    • Έμεινε 1 βράδυ

Τίποτα. Όλα ήταν εξαιρετικά.

Εξαιρετικό σπιτικό πρωινό και πολύ πρόθυμη η οικοδέσποινα να ικανοποιήσει κάθε διατροφική προσδοκία!

Έμεινε: Ιούνιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 14 Ιουνίου 2023

• Έμεινε 1 βράδυ

Τρομερά φιλόξενοι, πολύ καθαρά τα δωμάτια, οι άνθρωποι ήταν εκεί να εξυπηρετήσουν να ενημερώσουν και να καλύψουν τις ανάγκες μας με χαμόγελο. Πολύ ζεστοί

Έμεινε: Ιούνιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 2 Μαΐου 2023

• Έμεινε 1 βράδυ

Δεν υπήρχε κάτι το αρνητικό

Το κρεβάτι,ο χώρος,η διακόσμηση,η κ.καλομοιρα εξαιρετικός άνθρωπος ένιωσα σαν το σπίτι μου Σίγουρα θα ξαναπάμε

Έμεινε: Μάιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 25 Οκτωβρίου 2022

«Σίγουρα το πιο όμορφο κατάλυμα στο νησί !Η κυρία Καλομοιρα και ο κύριος Ανδρέας είναι δυο υπέροχοι οικοδεσπότες !Ο χώρ»
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Είναι ένα πανέμορφο κατάλυμα φτιαγμένο με πολύ αγάπη και υπέροχη αισθητική !

Έμεινε: Οκτώβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 5 Οκτωβρίου 2022

• Έμεινε 1 βράδυ

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ κατάλυμα, πεντακάθαρο, προσεγμένο στην κάθε λεπτομέρεια, φιλόξενο, ήσυχο, με εξαιρετική υποδοχή κ φιλοξενία από την κ. Καλομοίρα. Η διακόσμηση πανέμορφη, πολυθρόνα/αιώρα στην βεράντα, αναπαυτικά καθίσματα, στρώμα και μαξιλάρια. Κεράσματα, κ απίστευτο ενδιαφέρον και φροντίδα από τους ιδιοκτήτες. Να σημειωθεί πως το δικό μας δωμάτιο, στο ισόγειο, δεν έβλεπε θάλασσα, κάτι που όμως δεν μας ενόχλησε καθόλου, γιατί είχε πανέμορφη βεράντα στον κήπο. Η θάλασσα με εξαιρετική παραλία είναι πάρα πολύ κοντά, σε απόσταση περπατήματος τριών λεπτών στην κυριολεξία, όπου υπάρχουν και ωραιότατα μαγαζιά για καφέ, ποτό, φαγητό ή σνακ. Τι άλλο να ζητήσει κανείς!Αν ξαναβρεθούμε στην Ελαφόνησο πάλι στης Καλομοίρας θα επιδιώξουμε να μείνουμε. Ευχαριστούμε πάρα πολύ για την εξαιρετική διαμονή-φιλοξενία!!!

• Υποβολή σχολίου: 23 Σεπτεμβρίου 2022

«Εξαίσια με άριστα το 10 παίρνει 11»

Όλα ήταν άψογα αψεγάδιαστα

Η καθαριότητα Η όμορφη διακόσμηση το ευχάριστο προσωπικό το προτείνω ανεπιφύλακτα δεν υπάρχει καλύτερο

• Υποβολή σχολίου: 5 Σεπτεμβρίου 2022

«Εξαιρετική διαμονή!!»
    • Έμεινε 1 βράδυ

Καθαριότητα ευταξια και ευγένεια από την κ. Καλομοίρα. Το συστήνω ανεπιφύλακτα!

• Υποβολή σχολίου: 29 Αυγούστου 2022

«Η Καλομοίρα είναι μια υπέροχη οικοδέσποινα και το δωμάτιο ηταν παραπανω απο τελειο! Ότι καλύτερο!!»
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Amazing breakfast Amazing, helpful and polite hostess and great cook Good location in city with private parking Great spacious room with nice interior

• Υποβολή σχολίου: 27 Αυγούστου 2022

• Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Υποδειγματική φιλοξενία από την κα Καλομοιρα. Η διαμονη ηταν άψογη ενώ το δωμάτιο ηταν απολύτως ευρύχωρο,καθαρο και με όλες τις ανέσεις. Επίσης, υπηρχαν όχι μόνο τα απαραίτητα για την διαμονη αλλά και πλέον αυτών (καφές κ.α).

• Υποβολή σχολίου: 24 Αυγούστου 2022

• Έμεινε 1 βράδυ

Πραγματικά πανέμορφο διαμέρισμα..από το εσωτερικό του σπιτιού που δεν έλειπε τίποτα από ένα κανονικό σπιτιού μέχρι την αυλή του π ήταν πανεμορφη..ευγενέστατη οικοδέσποινα ..όλα πεντακάθαρα κ τόσο μα τόσο όμορφα

• Υποβολή σχολίου: 26 Ιουλίου 2022

• Μεμονωμένος ταξιδιώτης
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Το καλύτερο ξενοδοχείο στην Ελαφόνησο, έκανε την διαμονή μας εξαιρετική. Το δωμάτιο είναι καλαίσθητα διακοσμημένο, πεντακάθαρο με άνετο κρεβάτι και εξοπλισμένο με ότι θα μπορούσε να χρειαστεί κανείς. Έχει ωραίο μπαλκόνι με αιώρες και θέα μέχρι την θάλασσα. Η κυρία Καλομοίρα μας έφτιαχνε καθημερινά σπιτικό πρωινό και πίτες. Είναι ενας εξαιρετικός άνθρωπος και εκπληκτική οικοδεσπότης, ενδιαφέρεται για τους επισκέπτες και βρίσκεται στον χώρο να δώσει συμβουλές για το νησί. Ευχαριστούμε πολύ και θα ξαναέρθουμε!

Έμεινε: Ιούλιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 22 Ιουνίου 2022

• Έμεινε 1 βράδυ

Υπέροχη οικοδέσποινα- απίστευτη φιλοξενία!!! Θα ξανά πάω σίγουρα!

• Υποβολή σχολίου: 19 Ιουνίου 2022

«Μόνο Kalomoira's rooms!!»
    • Έμεινε 1 βράδυ

Η καλύτερη οικοδέσποινα που μπορεί να σου τύχει. Γλυκύτατος άνθρωπος. Το δωμάτιο ήταν άνετο, πεντακάθαρο και με πολύ όμορφη διακόσμηση. Δίπλα στα πάντα

• Υποβολή σχολίου: 18 Ιουνίου 2022

• Έμεινε 1 βράδυ

Υπέροχο δωμάτιο,απίστευτη φιλοξενία! Ο,τι κ να πω είναι λίγο.Η ιδιοκτήτρια έχει δώσει σημασία σε όλες τις λεπτομέρειες. Ενα είναι σίγουρο:θα ξαναεπισκεφτουμε σίγουρα αυτό το κατάλυμα!

• Υποβολή σχολίου: 9 Ιουνίου 2022

• Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψει κανείς τη φιλοξενία και τη θαλπωρή που νιώσαμε στο kalomoiras apartments , Η Καλομοίρα ξέρει πως να σε κάνει να νιώθεις σπίτι σου ,μέσα στα υπέροχα διαμερίσματα που έχει δημιουργήσει, Χρώματα,καθαριότητα,αρώματα από καλουδια που μαγειρευε και μας κερναγε τα πρωινά μαζί με το ζεστό χαμόγελο της,συνθέτουν ένα μέρος μοναδικό όπου ανυπομονείς να ξαναμεινεις, Όσο κ αν έχουμε ταξιδέψει Ελλάδα ή εξωτερικό, στο Kalomoira apartmets νιώσαμε πως θα έπρεπε να είναι πραγματικά οι διαμονές των ταξιδιωτών σε νέους προορισμους,Το προτείνουμε ανεπιφύλακτα για όσους επισκεφθούν την Ελαφόνησο, ...(αν νομίζετε πως υπερβάλλουμε,κλείστε τη διαμονή σας στο kalomoira apartments και θα καταλάβετε...) Ανυπομονούμε να ξαναπάμε.Ευχαριστουμε Καλομοίρα για όλα Αγγελική Αλέξανδρος Μάιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 22 Μαΐου 2022

«Αν ξαναπήγαιναμε Ελαφόνησο, πάλι εκεί θα μέναμε.»
    • Έμεινε 1 βράδυ

Το δωμάτιο είναι εξαιρετικά ευρύχωρο, πεντακάθαρο και πάρα πολύ καλά εξοπλισμένο. Αλλά το πιο σημαντικό είναι πως η ιδιοκτήτριά του είναι ένας ιδιαίτερα ευγενικός άνθρωπος. Στο ψυγείο μας είχε αφήσει κέικ και φρούτα, στον πάγκο της κουζίνας βρήκαμε μπισκότα που είχε φτιάξει εκείνη, πριν φύγουμε για την παραλία μας ετοίμααε σάντουιτς να πάρουμε μαζί μας, και κάθε φορά που μας έβλεπε μας ρωτούσε μήπως τυχόν χρειαζόμαστε κάτι. Πραγματικά, εξαιρετική εμπειρία. Ευχαριστούμε, Καλομοίρα!

• Υποβολή σχολίου: 18 Μαΐου 2022

«όποτε έρχομαστε ελαφονησο θα είναι η πρώτη επιλογή»

είναι πάνω από τις προσδοκίες . η εξυπηρέτηση άψογη ,

• Υποβολή σχολίου: 12 Μαΐου 2022

• Έμεινε 1 βράδυ

Μπαίνοντας στο δωμάτιο αρχικά σε κερδίζει η όμορφη διακόσμηση, το ότι είναι όλα καινούργια (ή σαν καινούργια) και η καθαριότητα μέχρι και στην πάρα μικρή λεπτομέρεια. Καθώς ανοίγεις ντουλάπια και συρτάρια αντιλαμβάνεσαι πως οτιδήποτε κι αν χρειαστείς κατά την διαμονή σου θα το βρεις κάπου εκεί μέσα, από τον βασικό εξοπλισμό ως και τον προαιρετικό. Εμείς είχαμε βεραντα που έβλεπε προς έναν όμορφο και περιποιημένο κήπο γεμάτο λουλούδια. Όσο για την ιδιοκτήτρια ήταν ευγενέστατη και χωρίς να έχουμε πρωινό στο δωμάτιο μας είχε αφήσει όλα τα βασικά είδη ενός continental πρωινού και κάθε φορά που φεύγαμε θα βρίσκαμε στην κουζίνα και κάτι καινούργιο όπως ένα σπιτικό γλυκό η κάποια τυρόπιτα το πρωί ακουμπισμένη στο τραπέζι της βεράντας. Συγχαρητήρια! Η βαθμολογία που έχει δεν είναι τυχαία.

• Υποβολή σχολίου: 9 Μαΐου 2022

«Απόδραση γαλήνης»
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Η θέα του καταλύματος είναι πανέμορφη, επίσης η ιδιωτικότητα που είχαμε μας βοήθησε να ξεκουραστούμε και η εξυπηρέτηση της κυρίας Καλομοίρας ήταν άψογη. Το κατάλυμα έχει όλες τις παροχές που χρειάζεται, το διαδίκτυο είναι σταθερό και ανά πάσα στιγμή η κυρία Καλομοίρα ήταν στην διάθεση μας για να μας εξυπηρέτηση. Το κατάλυμα είναι value for money. Το συστήνουμε ανεπιφύλακτα!!!

• Υποβολή σχολίου: 6 Μαΐου 2022

• Έμεινε 1 βράδυ

Το δωμάτιο είναι υπέροχο, πολύ καθαρό και με εξαιρετικό γούστο στη διακόσμηση.Η Καλομοίρα είναι ιδιαίτερα φιλόξενη και άψογη οικοδέσποινα!

• Υποβολή σχολίου: 24 Απριλίου 2022

• Έμεινε 1 βράδυ

Το κατάλυμα βρίσκετε σε κεντρικό σημείο που εξυπηρετεί και αυτούς που δεν έχουν αυτοκίνητο. Έχει υπέροχη διακόσμηση με ωραίο στυλ και όλες τις ανέσεις που μπορεί να κερδίσει και τον πιο απαιτητικό πελάτη!!! Η κυρία Κακομοίρα μας κέρδισε απο την πρώτη στιγμή!!!!

Έμεινε: Απρίλιος 2022