3. Πελοπόννησος κριτικές ξενοδοχείων

9,3

• Υποβολή σχολίου: 18 Σεπτεμβρίου 2023

• Γκρουπ
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Ευγενεστατος οικοδεσποτης, ιδανικο μερος για απολυτη χαλαρωση.

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 4 Σεπτεμβρίου 2023

• Παραθεριστική Κατοικία

Πραγματικά εξαιρετικά όλα!!! Υπέροχη υποδοχή, υπέροχος χώρος και ησυχία τόσο κοντά σε όλα!!! Ο κύριος Λευτέρης και ο Νταλί εξαιρετικοί οικοδεσπότες!!! Σίγουρα θα βρεθούμε ξανά εκεί όταν επισκεφτούμε πάλι το πορτοχελι!!!

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 11 Ιουλίου 2023

«Εξαιρετικό κατάλυμα για εξόρμηση στην περιοχή ή ξεκούραση στον κήπο του!»
    • Παραθεριστική Κατοικία

Το Olive Grove είναι εξαιρετικό κατάλυμα και το συστήνουμε ανεπιφύλακτα! Το οίκημα είναι προσεγμένο, με όλες τις ανέσεις και έναν εξαιρετικό κήπο, είναι το ιδανικό εξοχικό για εξόρμηση στην περιοχή. Ο κύριος Λευτέρης είναι εξαιρετικός οικοδεσπότης που ό,τι και αν πούμε είναι λίγο. Bonus το μουσείο τυπογραφίας που έχει φτιάξει και θα σας ξεναγήσει.

Έμεινε: Ιούλιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 3 Μαΐου 2023

• Παραθεριστική Κατοικία

Ήταν πολύ καθαρά πολύ όμορφος κ περιποιημένος χωρος και ο κ Λεφτέρης συμπαθέστατος!!!!Κάναμε πολύ ωραία παρεα

Έμεινε: Μάιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 14 Απριλίου 2023

«Ηρεμία μέσα στη φύση, υπέροχο κατάλυμα!»
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Ένα υπέροχο κτήμα, ιδιαίτερα φροντισμένο, ο οικοδεσπότης εξαιρετικός και το δωμάτιο και οι παροχές του πραγματικά ξεπέρασαν τις προσδοκίες μας. Ο σκυλάκος, Νταλί, ένας υπέροχος χαδιάρης! Ανυπομονούμε να ξαναπάμε!

Έμεινε: Απρίλιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 24 Αυγούστου 2022

«Μια όμορφη διαμονή μέσα στη φύση με εξαιρετική φιλοξενία !»
    • Μαζί με κατοικίδιο

Όλα ήταν υπέροχα !

Υπέροχη φιλοξενία του κυρίου Λευτέρη , το δωμάτιο ήταν άνετο , όμορφο στη διακόσμηση του , το κρεβάτι -στρώμα αναπαυτικά , ο περιβάλλον χώρος υπέροχος μέσα στη φύση ! Σας ευχαριστούμε πολυ για όλα !

Έμεινε: Αύγουστος 2022

• Υποβολή σχολίου: 15 Νοεμβρίου 2021

«Άριστο κατάλυμα»
    • Έμεινε 1 βράδυ

Δεν υπήρχε κάτι αρνητικό.

Όλα ήταν τέλεια. Οι παροχές ξεπέρασαν τις προσδοκίες μας. Πραγματικά από το δωμάτιο δεν έλειπε τίποτα. Γύρω γύρω ησυχο το κατάλυμα μέσα στη φύση. Η κόρη του ιδιοκτήτη μας εξηγήσε αναλύτικα που βρισκόταν το κατάλυμα στελνοντάς μας τον χάρτη και φωτογραφίες. Η απάντησή της ήταν λίγα μόνο δευτερόλεπτα αμέσως μετά την κράτηση. Ο μπαμπάς της ο κύριος Λευτέρης μας υποδέχτηκε με χαμόγελο και καλοσύνη. Είναι πολύ ζεστός και φιλόξενος άνθρωπος, γεμάτος όρεξη για ζωή. Μας κέρασε πρωινό και πρότεινε να μας κάνει και το μεσημεριανό τραπέζι πριν φύγουμε. Δυστυχώς λόγω υποχρεώσεων έπρεπε να φύγουμε. Ελπίζουμε να το κανονίσουμε την επόμενη φορά! Το σκυλάκι τους πολύ παιχνιδιάρικο, φιλικό και ήσυχο.

Έμεινε: Νοέμβριος 2021

• Υποβολή σχολίου: 12 Σεπτεμβρίου 2021

• Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Υπέροχος χώρος ,φτιαγμένος με μεράκι απο τον ιδιοκτήτη, όπου η ομορφιά και ηρεμία της φύσης κάνει την διαμονή ακόμη πιο ευχάριστη και γαλήνια. Το δωμάτιο ακριβώς όπως περιγράφεται και πεντακάθαρο .Λευτέρη ευχαριστούμε πολύ τόσο για την φιλοξενεία όσο και για το ταξίδι που μας πρόσφερες στην τέχνη της τυπογραφίας. Να μην ξεχάσω και τον Νταλάκο μου έναν κούκλο και ήρεμο σκυλάκο που μας λείπει ήδη....

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2021

• Υποβολή σχολίου: 10 Σεπτεμβρίου 2021

«Ελπίζουμε να ξαναπάμε σύντομα !»
    • Παραθεριστική Κατοικία

Δεν υπήρχε κάτι αρνητικό. Όλα ήταν όπως περιγράφονται.

Ήταν όλα υπέροχα! Το σημείο και ο περιβάλλων χώρος το κάνουν ιδανικό για όλες τις εποχές! Οι οικοδεσπότες ευχάριστοι, εξυπηρετικοί και ευγενικοί!

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2021

• Υποβολή σχολίου: 22 Αυγούστου 2021

«Ησυχη και όμορφη»
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Ο οικοδεσπότης κ. Λευτέρης είναι ένας υπέροχος άνθρωπος, φιλόξενος, ευγενικός, καλλιεργημένος και σωστός επαγελματίας! Το δωμάτιο πολύ προσεγμένο και καθαρό και ο χώρος ενδύκνεται για ηρεμία και χαλάρωση. Κατάλληλο και για οικογένειες με παιδάκια όπου τα παιδία μπορούν να παίζουν με ασφάλεια στο περιφραγμένο κτήμα που βρίσκεται το σπίτι. Για όσους αγαπάνε τα σκυλάκια θα ξετρελαθούν με τον Νταλί ο οποίος είναι ένας γλύκας. Η θάλασσα βρίσκεται κοντά στο οίκημα (5 λεπτά με το αμάξι). Αξίζει να δείτε και το μουσείο τυπογραφείας που υπάρχει μέσα στο κτήμα αλλά και τις όμορφες "δημιουργίες" του κ. Λευτέρη.

Έμεινε: Αύγουστος 2021

• Υποβολή σχολίου: 4 Αυγούστου 2021

• Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Θα μπορούσε να έχει aircondition αντί/ή επιπροσθετα του ανεμιστηρα οροφής. Με τον τρόπο που είναι χτισμένο είναι αρκετα δροσερο κτήριο, αλλά και πάλι θα μπορουσε να είναι μία μελλοντικη προσθήκη. (συνεπεσε η κράτηση με καυσωνα και αν και δεν ειμαι πολύ φίλος με τα AC, θα το ήθελα να υπαρχει)

To δωμάτιο και οι εγκαταστασεις είναι υπέροχες. Γενικα είναι πολύ προσεγμένος χώρος μέσα και έξω και έχει γίνει με μεράκι και πολύ δουλειά. Έχει κάπως νησιώτικο και καλαίσθητο ύφος. Ομορφοι χωροι πρασσινου στην αυλη με μπαρμπεκιου και χώρους για να αράξεις. Το δωμάτιο ευρύχωρο και προσεγμενο και αυτο σε ανάλογο ύφος με τους εξωτερικούς χώρους. O ιδιοκτήτης είναι ευγενέστατος και εγκάρδιος τύπος και η συνεννοηση με αυτόν αλλα και την κόρη του ήταν αψογη. Ήμασταν πολύ ικανοποιημένοι απο την διαμονή.

• Υποβολή σχολίου: 17 Ιουλίου 2021

«Η καλύτερη επιλογή το προτείνω ανεπιφύλακτα η φιλοξενία ήταν άψογη και μοναδική από όλες τις απόψεις»
    • Επαγγελματικό ταξίδι
    • Μεμονωμένος ταξιδιώτης
    • Παραθεριστική Κατοικία

Τα πάντα ήταν μοναδικά και άψογα!!!!!!!!!! Και ιδιαίτερα ο κύριος Λευτέρης είναι ένα μοναδικός άνθρωπος με χιούμορ άψογη εξυπηρέτηση και πραγματικά η αύρα που σ βγάζει είναι απίστευτη νιώθεις πως τον ξέρεις χρόνια και μην ξεχάσω ακόμα και ο πανέμορφος Νταλί ο γλυκύτατος σκύλος του είναι αξιαγάπητος!!!!

• Υποβολή σχολίου: 11 Ιουλίου 2021

• Επαγγελματικό ταξίδι
    • Μεμονωμένος ταξιδιώτης
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Όλα εξαιρετικά και οι οικοδεσπότες ευγενέστατοι και φοβερά φιλόξενοι!

• Υποβολή σχολίου: 1 Ιουλίου 2021

«Ο τόπος είναι οι άνθρωποι του.»
    • Παρέες φίλων
    • Έμεινε 1 βράδυ

Ο,τι και αν πω με λέξεις δεν αρκεί να περιγράψω το πόσο ωραία πέρασα. Ο οικοδεσπότης και η κόρη του αμεσότατοι,εξυπηρετικότατοι,…μαθαίνεις τι πάει να πει ελληνική φιλοξενία. Όλα αυτά σε ένα γεμάτο αγάπη, τέχνη, ποιότητα στο υλικό, ολοκαίνουργιο και πεντακάθαρο χώρο! Είχαμε μόνο 2 μέρες για Πόρτο Χέλι και Σπέτσες αλλά και μόνο στο Olive Grove θα ήμασταν υπέρευτυχισμένοι. Εξαιρετικοί άνθρωποι! Θα σας ξανάρθουμε! Αααα έχει και μουσείο μέσα ο χώρος! Σας ευχαριστούμε πολύ!

Έμεινε: Ιούνιος 2021

• Υποβολή σχολίου: 10 Μαρτίου 2023

1,0
    «Just don't go, if you have a dog»
    • Μαζί με κατοικίδιο
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Mας υποδέχτηκαν έχοντας έναν τεράστιο σκύλο (Νταλί) δεμένο με λουρί. Δεν μας ενημέρωσαν πως η περίφραξη ήταν ανεπαρκής, με τρύπες που η ιδιοκτησία γνώριζε και δεν έκλεισε. Έτσι το βράδυ επιστρέφοντας με το αμάξι είδαμε δύο σκυλιά έξω από τον περιφραγμένο χώρο. Σε λίγη ώρα και τα δύο σκυλιά βρισκόντουσαν μέσα και μάλιστα το θηλυκό δάγκωσε το δικό μας σκυλάκι στο κεφάλι. Η απώλεια της ασφάλειας σε έναν περιφραγμένο χώρο χάθηκε αμέσως. Επίθεση και δάγκωμα στον σκύλο μας από σκυλί που η ιδιοκτησία ταΐζει καθημερινά και γνωρίζει ότι έχει πρόσβαση στον χώρο όπως μας ενημέρωσε η ίδια μετά την επίθεση. Μάλιστα μας ανέφερε πως πολλές φορές η μητέρα του Νταλί, αγριεύει και στον Νταλί όταν τους βάζουν φαγητό. Επισκεφτήκαμε κάποιον κτηνίατρο στην περιοχή και μας είπε πως αν την επόμενη μέρα η πληγή έχει πύον θα πρέπει να κάνουμε αγωγή με αντιβίωση. Η διαμονή μας ολοκληρώθηκε την επομένη (μάλιστα ο Νταλί ήταν ελεύθερος και έξω από την πόρτα, αν και το προηγούμενο βράδυ ζήτησα να τον δέσουν, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να βγάλω το σκυλάκι μου και να πρέπει να τηλεφωνήσω στον κ. Λευτέρη να τον δέσει για να βγούμε) το πρωί καθώς δεν μπορούσαμε να διαμείνουμε και να κάνουμε διακοπές έχοντας ένα άρρωστο σκυλί, με μια πληγή που βγάζει πύον. Φύγαμε για να επισκεφτούμε τον κτηνιατρό μας στην Αθήνα. Πυρετός 39,9 και τεράστια φλεγμονή στο κεφάλι. Μια εφιαλτική προσωπική εμπειρία για ότι έγινε και ότι ακολούθησε. Προσπάθειες επικοινωνίας επί μία ολόκληρη εβδομάδα με την κόρη του ιδιοκτήτη που μας έστειλε κάποια απολογητικά μηνύματα στο βάιμπερ, σε ένα κινητό με φραγή κλήσεων, αναπάντητες κλήσεις και μηνύματα, βρισιές και λεκτικές επιθέσεις από την ιδιοκτησία επειδή διεκδικήσαμε το αυτονόητο. Επιστροφή χρημάτων ολόκληρης της κράτησης ύστερα από όλη αυτήν την αναστάτωση και εφόσον η διαμονή μας ήταν μόνο ένα βράδυ. Η τελική απάντηση της ιδιοκτησίας ήταν ένα μήνυμα στο κινητό «Ελληνικά σας μίλησα ή τα 50 ευρώ ή τις τρείς διανυκτερεύεις […] περιμένω το μήνυμα σας που θα είναι το τελευταίο»

Ο χώρος αρχικά φάνηκε ονειρικός...

Έμεινε: Δεκέμβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 21 Αυγούστου 2022

7,0
    «ωραίο δωματιο, καλη τοποθεσία αλλά χωρις κλιματισμό το καλοκαιρι δεν αξίζει.»
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Το πρόβλημα το οποίο συναντήσαμε ήταν οτι το δωμάτιο δεν είχε κλιματισμό παρα μονο δύο ανεμιστήρες, ενας οροφής και ενας στον τοίχο(ο οποίος μαθαμε οτι μπηκε μια μερα πριν πάμε). Αρχικά αναφέραμε πως στις γενικες πληροφορίες του καταλύματος γραφει κλιματισμό και οχι κλιματισμο/ανεμιστηρες κάτι που είναι παραπλανητικό και η απάντηση που πηραμε ηταν πως θα έπρεπε να διαβασουμε την περιγραφή του δωματίου και πως κανενας εως τωρα δεν ειχε κανει παράπονο για τη μη ύπαρξη κλιματισμού. Στη συνέχεια οταν εξηγησαμε πως εν ετη 2022 στην Ελλαδα αυγουστο μηνα με τη ζεστη που εχει ειναι αφυσικο ενα καταλυμα να μην εχει κλιματισμό η απάντηση άλλαξε στο ηταν να τοποθετηθεί αλλά δεν πρόλαβαμε. Σε αυτο το σημείο να αναφέρω πως μαζί μας ειχαμε και ενα μωρό 3 μηνων οπου επρεπε να κοιμηθεί σε εναν χωρο με θερμοκρασία ανω των 29 βαθμων με εναν ανεμιστήρα. Για να βοηθηθεί η κατάσταση μας δώθηκε κι τρίτος επιδαπέδιος ανεμιστήρας ο οποιός δυστυχως για εμας εκανε θόρυβο και τη δεύτερη μέρα σταμάτησε να λειτουργεί. Παρ’ όλη την απογοήτευσή μας για την κατάσταση ήμασταν απόλυτα ηρεμοι και προσπαθούσαμε να εξηγήσουμε τον τρόπο που ψάχνει ενας πελάτης για να τους αξηγήσουμε πως είναι λαθος ο τρόπος που εμφανιζονται οι πληροφορίες στο booking και εκλαβαμε εκνευρισμό και μη διάθεση να ακουσουν αυτο το οποίο λέγαμε. Οι διακοπές για εναν άνθρωπο είναι ξεκούραση και ενα απο τα σημαντικότερα κομματια της ξεκούρασης είναι ο ύπνος και δυστυχώς σε αυτό το κατάλλημα δεν τον είχαμε.

Το κατάλλημα βρίσκεται σε καλή τοποθεσία 15’ απο όποια παραλία θέλεις να πας αλλά και απο το κέντρο. Το δωμάτιο ηταν άνετο και γενικά ο χωρος που βρισκόταν το κατάλλημα ηταν πολύ ωραιος μεσα στα δεντρα κι τη φύση.

Έμεινε: Αύγουστος 2022

• Υποβολή σχολίου: 7 Αυγούστου 2023