3. Πελοπόννησος κριτικές ξενοδοχείων

9,5

8,8

• Υποβολή σχολίου: 13 Μαΐου 2024

• Double Room with Sea View Super King bed

Εξαιρετικά Ευγενικό προσωπικό !!! Πολύ ωραίο σημείο. Υπέροχη θέα!!!

Έμεινε: Μάιος 2024

• Υποβολή σχολίου: 1 Σεπτεμβρίου 2023

• Double Room with Sea View Queen bed

Ξεπέρασε τις προσδοκίες μας το κατάλυμα. Καταπληκτικό πρωινό, σε πολύ ήρεμη τοποθεσία με θέα το κάστρο. Τα φαγητά του εστιατορίου γευστικότατα και σε πολύ καλές τιμές. Το προσωπικό ευγενέστατο, μας βοήθησε πάρα πολύ σε όλη τη διάρκεια της διαμονής μας. Το συστήνουμε ανεπιφύλακτα! Σίγουρα θα ξαναπάμε

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 31 Αυγούστου 2023

• Μεμονωμένος ταξιδιώτης

Καταπληκτική τοποθεσία. Σίγουρα θα ξανά έρθω. Σας ευχαριστώ για όλα

• Υποβολή σχολίου: 27 Αυγούστου 2023

• Double Room with Sea View Queen bed

Όλα ήταν πολύ καλά,το δωμάτιο άνετο με φοβερή θέα,ήσυχο,φωτεινό,η πισίνα αν και σχετικά μικρή μας ικανοποίησε απόλυτα,το πρωινό πλήρες και το προσωπικό που είναι το μεγάλο αφού της συγκεκριμένης μονάδος ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ και ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟ!Σίγουρα μια μελλοντική ξανά επίσκεψη θα ήταν στα σχέδια μας!

• Υποβολή σχολίου: 26 Αυγούστου 2023

• Παρέες φίλων
    • Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στο Βουνό

Ήταν όλα άψογα δεν υπήρχε τίποτα αρνητικό!!!

Ήταν όλα υπέροχα, η τοποθεσία οι παροχές τ προσωπικό όλα αν ξανά πάω θα τ προτιμήσω!!!

• Υποβολή σχολίου: 22 Αυγούστου 2023

«ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ !!»
    • Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στο Βουνό

Εξαιρετική τοποθεσία με την καλύτερη θέα , απίστευτη καθαριότητα και οι οικοδεσπότες πάντα διαθέσιμοι και ευγενέστατοι . Το φαγητό εξαιρετικό στο εστιατόριο με τον κο Αντώνη και τον κο Νίκο δίπλα μας σε ότι χρειαστήκαμε . Το συστήνω ανεπιφύλακτα !!

• Υποβολή σχολίου: 8 Αυγούστου 2023

• Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στο Βουνό

Η τοποθεσια του ξενοδοχειου ηταν τελεια με πανεμορφη θεα τον βραχο .Το προσωπικο ευγενεστατοι και χαλαροι ανθρωποι.Το πρωινο εξεραιτικο.Θα ξαναπηγαινα ευχαριστως.

• Υποβολή σχολίου: 26 Ιουλίου 2023

• Double Room with Sea View Queen bed

Δύο προτάσεις προς διόρθωση θα ήταν: 1) Να υπάρχουν κάποιες μικρές διαφοροποιήσεις στο πρωινό. Είναι αρκετά χορταστικό με ποιοτικά υλικά, αλλά είναι καθημερινά απόλυτα ίδιο. 2) Θα ήταν πιο χρήσιμο ένα μικρό ψυγειάκι αντί του μίνι μπαρ καθώς για θερινό τουρισμό με παραλίες όχι απαραίτητα οργανωμένες υπάρχει μεγάλη ανάγκη κατάψυξης για προμήθεια παγωμένου νερού που θα κρατήσει για τη διάρκεια της ημέρας.

Η τοποθεσία είναι εξαιρετική & το κατάλυμα μπορεί να σου παράσχει τα πάντα. Πισίνα, θάλασσα, εξαιρετικό φαγητό στο εστιατόριο με πολύ καλές τιμές, ηρεμία καθώς το σημείο είναι εξαιρετικά ήσυχο. Μπορεί κάποιος άνετα να περάσει την ημέρα του εντός ξενοδοχείου, αν το επιθυμεί, χωρίς να του λείψει τίποτα. Το προσωπικό εξαιρετικά πρόθυμο & ευγενές.

• Υποβολή σχολίου: 10 Ιουλίου 2023

• Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στο Βουνό

Θα ήθελα να υπάρχει refill στον χυμό.

Άνετο και πεντακάθαρο δωμάτιο. Ήρεμη τοποθεσία μόλις 8λμ από το κέντρο της Μονεμβασιάς. Δίπλα στην θάλασσα αν θέλεις μπορείς να κολυμπήσεις κιόλας. Το πρωινό ήταν συγκεκριμένο αλλά νόστιμο και επαρκές. Το προσωπικό ευγενικό. Έχει parking για το αυτοκίνητο.

• Υποβολή σχολίου: 10 Ιουλίου 2023

• Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στο Βουνό

Πολύ όμορφη τοποθεσία, ευγενικό και εξυπηρετικό προσωπικό, πολύ καθαρό!

• Υποβολή σχολίου: 5 Ιουλίου 2023

• Τρίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Δεν έχω να πω κάτι αρνητικό

Μας άρεσαν τα πάντα. Ευγενικο και φιλόξενο προσωπικό, πεντακάθαροι χώροι νόστιμο φαγητό, φανταστική τοποθεσία και θέα, όμορφη πισίνα, διασκεδαστική εξέδρα στον όρμο. Με την πρώτη ευκαιρία θα ξαναπάμε για χαλαρωτικές διακοπές !

• Υποβολή σχολίου: 29 Ιουνίου 2023

• Τρίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Το ξενοδοχείο βρίσκεται σε φανταστική τοποθεσία ,ο οικοδεσπότης καταπληκτικός γεμάτος ευγένεια,τα φαγητά του ξενοδοχείου παρά πολύ νόστιμα και σε πάρα πολύ προσιτές τιμές γενικά value for money 😉😉😉

• Υποβολή σχολίου: 27 Ιουνίου 2023

• Τρίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Μας άρεσε η τοποθεσία του ξενοδοχείου,η ευγένεια και η εξυπηρέτηση του προσωπικού ήταν άψογη!Η καθαριότητα του δωματίου και οι ωραίες γεύσεις του εστιατορίου!

• Υποβολή σχολίου: 13 Ιουνίου 2023

«Πολύ ευχάριστη εμπειρία! Ξενοδοχείο με όλες τις παροχές και πολύ εξυπηρετικό προσωπικό!»
    • Γκρουπ
    • Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στο Βουνό

Το πρωινό ήταν πολύ ικανοποιητικό, ενώ μπορεί κανείς να φάει και στο εστιατόριο και να καθίσει στο μπαρ και τις υπόλοιπες ώρες της μέρας. Απολαύσαμε ιδιαίτερα το κρασί μας και τη θέα στην εξωτερική αυλή κατά τη δύση του ήλιου ! Το κατάλυμα απέχει περίπου 10 λεπτά με το αμάξι από το κάστρο της Μονεμβασιάς. Έχει εύκολη πρόσβαση, πάρκινγκ και πολύ όμορφη θέα. Έχει πισίνα και δυνατότητα πρόσβασης στη θάλασσα. Δεν εντοπίσαμε κάτι άλλο στη γύρω περιοχή.

• Υποβολή σχολίου: 30 Μαΐου 2023

«Ειδυλλιακή τοποθεσία»
    • Έμεινε 1 βράδυ

Δεν υπάρχει κάτι που δεν άρεσε.

Τοποθεσία, καθαριότητα, πρωινό, ευγένεια προσωπικού

• Υποβολή σχολίου: 14 Μαΐου 2023

• Έμεινε 1 βράδυ

Πολύ ωραία τοποθεσία, πάνω στη θάλασσα με θέα το κάστρο. Τα δωμάτια καθαρά και περιποιημένα, πλούσιο πρωινό και ο οικοδεσπότης ευγενεστατος.

• Υποβολή σχολίου: 2 Μαΐου 2023

«Πανέμορφη τοποθεσία, υποδειγματική εξυπηρέτηση και πεντανόστιμα φαγητά!»
    • Μεμονωμένος ταξιδιώτης
    • Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στο Βουνό

Εξαιρετική, ήσυχη τοποθεσία πάνω στη θάλασσα, με πανέμορφη θέα στον βράχο της Μονεμβασιάς, που απέχει μόλις 10 λεπτά με το αυτοκίνητο. Η εξυπηρέτηση του προσωπικού ήταν υποδειγματική, που θα ζήλευαν πολλά 5στερα ξενοδοχεία. Το πρωινό ήταν πλήρες, ενώ τα φαγητά ήταν πεντανόστιμα!

• Υποβολή σχολίου: 1 Μαΐου 2023

• Double Room with Sea View Queen bed

Το ξενοδοχείο βρίσκεται σε όμορφη τοποθεσία και οι ιδιοκτήτες είναι πολύ ευγενικοί! Αν ερχόμουν ξανά στην Μονεμβασιά θα το επέλεγα πάλι !

• Υποβολή σχολίου: 18 Αυγούστου 2022

Μας άρεσαν όλα!

Όλα ήταν εξαιρετικά. Το δωμάτιό μας ήταν καθαρό, άνετο και είχε υπέροχη θέα με μπαλκόνι. Το πρωινό πλούσιο με εξαιρετικό και γρήγορο σέρβις. Η πισίνα καθαρή με αρκετές ξαπλώστρες, ενώ υπήρχε και αρκετή σκιά για όσους δεν προτιμούν τόσο τον ήλιο. Επίσης, μας έκανε τεράστια εντύπωση η προβλήτα που είχαν κατασκευάσει για ευκολότερη πρόσβαση στη θάλασσα, η οποία μάλιστα φωτίζονταν το βράδυ, δημιουργώντας ένα μαγευτικό τοπίο. Το φαγητό στο εστιατόριο ηταν πάρα πολύ καλό, με πλούσια και γευστικά πιάτα και η εξυπηρέτηση ακόμη καλύτερη. Γενικότερα, δεν εχουμε ξαναβρεθεί σε ξενοδοχείο με τέτοια ευγένεια και φιλοξενία από πλευράς των ιδιοκτητών και των ανθρώπων που εργάζονται σε αυτό. Μας πρότειναν μέρη να πάμε, μας εξυπηρετούσαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο και τους ευχαριστούμε θερμά για όλα!

Έμεινε: Αύγουστος 2022

• Υποβολή σχολίου: 5 Αυγούστου 2022

«Εξαιρετική»
    • Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στο Βουνό

Το Annema είναι ένα πολύ όμορφο ξενοδοχείο, μέσα στη φύση και την ηρεμία. Οι άνθρωποί του σέβονται τόσο τη φύση όσο και τον άνθρωπο, αφού εκεί δε νιώθεις ως πελάτης, αλλά ως φιλοξενούμενος. Κατά τη διαμονή μας εκεί όλοι τους ήταν πάντα γεμάτοι ευγένεια , διακριτικότητα και χαμόγελο !! Δεν μας έκανε καρδιά να φύγουμε, αν και η Μονεμβασιά είναι ένα τέταρτο και η πιο κοντινή παραλία μόλις λίγα λεπτά... Προτιμούσαμε να κάνουμε μπάνιο από την εξέδρα μπροστά στο ξενοδοχείο και να τρώμε στο εστιατόριο με την υπέροχη θέα καθώς το φαγητό, ήταν πάρα πολύ νόστιμο και οικονομικό !! Σας το συστήνουμε ανεπιφύλαχτα! Εμείς θα το ξαναεπισκεφτούμε σίγουρα!

• Υποβολή σχολίου: 4 Αυγούστου 2022

«Ήταν όλα τέλεια!»
    • Τρίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Το ξενοδοχείο βρίσκεται στο καλύτερο δυνατό σημείο, με απεριόριστη θέα στον βράχο της Μονεμβασιάς. Το προσωπικό ήταν ευγενέστατο και το δωμάτιο άνετο και καθαρό. Η πισίνα πολύ ωραία και η εξέδρα για πρόσβαση στη θάλασσα που βρίσκεται ακριβώς μπροστά στο κατάλυμα, πολύ πρακτική. Σίγουρα θα είναι η πρώτη μας επιλογή κατά την επόμενη επίσκεψή μας στην περιοχή.

• Υποβολή σχολίου: 27 Ιουλίου 2022

«Ένα υπέροχο τριημερο.»
    • Double Room with Sea View Queen bed

Δεν βρήκαμε κάτι αρνητικό.

Το ξενοδοχείο ήταν άψογο!!! Μόλις κάναμε την κράτηση μας προβλημάτισε το μέγεθος του δωματίου, μήπως ήταν μικρό, αλλά σε συνδυασμό με το πολύ όμορφο μπαλκονάκι με θέα την θάλασσα και την σωστή διαρρύθμιση ήταν τόσο όσο χρειαζόταν. Πολύ καλή σχέση ποιότητας τιμής. Το σημείο ιδανικό με εξαιρετική θέα στο κάστρο της Μονεμβασιάς.

• Υποβολή σχολίου: 13 Ιουλίου 2022

«HONEYMOON INSISTS»
    • Double Room with Sea View Queen bed

Πολύ ήσυχη και όμορφη τοποθεσία και πολύ ευγενικό το προσωπικό. Τις μέρες που πήγαμε δεν υπήρχαν πολλά παιδάκια που θα μπορούσαν εύκολα να χαλούσαν την ηρεμία του τοπίου

• Υποβολή σχολίου: 30 Ιουνίου 2022

• Έμεινε 1 βράδυ

Η τοποθεσία είναι πολύ όμορφη στο βάθος ενός ήσυχου κόλπου με εξαιρετική θέα. Είχαμε δωμάτιο με θέα στο βουνό. Ήταν σχετικά μικρό αλλά πολύ καθαρό και ήσυχο. Το πρωινό ήταν αρκετά καλό. Οι ιδιοκτήτες και το προσωπικό ήταν πολύ φιλόξενοι και πολύ εξυπηρετικοί. Σας το προτείνω αν θέλετε να είστε πολύ κοντά στην Μονεμβασιά αλλά και να απολαμβάνετε την ησυχία και την γαλήνη του σημείου.

Έμεινε: Ιούνιος 2022

Οι επισκέπτες σχολίασαν και αυτά τα καταλύματα: