2. Comentarii despre hoteluri în Bulgaria

• Melia Grand Hermitage All Inclusive

Nisipurile de Aur, Bulgaria

Scor mediu din evaluări: 8,5
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Locatia este foarte buna, fiind in centrul statiunii, camera destul de generoasa pentru 2 adulti si un copil. Chiar daca cand am sosit nu era pat suplimentar in camera, am vorbit la receptie si in mai putin de 1/2h l-am montat.

• Secțiunea negativă a comentariului

- Mancarea foarte slaba si putin variata, de exemplu daca nu ajungeai la masa in prima ora a intervalului, nu prea mai gaseai mare lucru - mie imi place mielul si nu am apucat decat in prima zi de Paste, a doua zi venind dupa ora 13 nu am mai gasit; la fel cu fructele, desertul. Abunda in schimb carnea tocata, sub forma de chiftele si mici, care dupa parerea mea la bulgari nu e prea buna. Gustarile dintre mese erau doar pizza si burgeri, sincer - de o mie de ori mai bune decat mancarea in sine. - Piscina interioara mult prea mica fata de dimensiunea hotelului si evident, fata de numarul celor cazati. Noroc ca a fost vreme buna... - WI-FI extrem de prost; desi am avut vedere centrala la mare, nu aveam deloc semnal in camera etaj 3, am stat mai mult pe date mobile. E adevarat, ca aceste detalii sunt subiective, dar totusi de la un hotel de 5 stele ai pretentii!!

Alexandra România
  • ADEO HOTEL Sport & SPA

Ruse, Bulgaria

Scor mediu din evaluări: 9,1
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Micul dejun OK, nu extraordinar, dar destul de variat; frumos ca am avut oua rosii in ziua de Paste la micul dejun; amplasarea f buna, in centru, deasupra unei piete cu terase si in mijlocul zonei pietonale; camera curata

• Secțiunea negativă a comentariului

In primul rand, povestea cu piscina si jacuzzi-ul este o gogomanie. Exista o singura facilitate, putin mai mare decat o cada de baie (cca 3m x 2m); copiii s-au jucat cu mingea acolo si era plina, nu mai putea intra altcineva; costa 15 leva/ora/persoana/facilitate - informatie pe care nu o gasesti nicaieri pe site, nici aici, nici pe site-ul hotelului - adica daca vrei sa intri in acea cada si sa faci si sauna te costa 30 leva ora. Revoltator. Eu am platit pt mine si copii (peste 5 ani tarif intreg) si mi-am dat seama ca n-am loc in piscina - am vrut sa merg la sauna - dar era rece; mi-au zis sa astept dar, desigur, o sauna nu se incalzeste in 15 min; a trebuit sa ma cert cu domnisoara de la receptie "spa-ului" sa imi returneze banii; apoi - dupa ora 23 nu exista personal la receptie; in ziua de Paste, micul dejun a avut acelasi program (7-10 am) si am fost avertizati ca la 10 se inchide.. putin exagerat.. apartamentul era extrem de mic, practic era un fel de hol-sufragerie, unde daca deschideai canapeaua dubla de-abia aveai loc sa te misti, si camera cu pat matrimonial, care si ea avea un spatiu de 30-40 cm intre pat si pereti.. baia in schimb exagerat de mare, avand in vedere ca avea cabina de dus, nu cada.. Personalul de la receptie nu avea nicio idee despre programul restaurantelor din imprejurimi in ziua de Paste. Per ansamblu, hotelul e nou, frumos mobilat, dar serviciile modeste. Minibar - desi era trecut ca exista - nu am avut (am avut un frigider gol); de asemenea, in facilitatile hotelului sunt trecute: minimarket on-site, barber/beauty shop, lucruri care nu exista

Amelia România
  • Хотел Добруджа

Șumen, Bulgaria

Scor mediu din evaluări: 9,3
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Am revenit in Zona Shumen care este superbă. Hotelul nou, curat, personal foarte amabil, mâncare ieftină și bună. Salutari deosebite Doamnei de la restaurant care vorbeste italiana. Multumim pentru ospitalitate!

Catalin România
  • Astoria Hotel All Inclusive & Private Beach

Nisipurile de Aur, Bulgaria

Scor mediu din evaluări: 8,7
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Mâncarea a fost ok raport calitate preț, se găsește ce să mănânci, curățenie, piscină interioară încălzită, seara activități pentru copii, parcarea a fost gratuită

• Secțiunea negativă a comentariului

Ar trebui și un loc de joacă interior pentru copii

Simona România
  • HI Hotels Imperial Resort - Ultra All Inclusive

Scor mediu din evaluări: 7,8
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Este o locatie la care m-as intoarce oricand!!!Mi-a placut totul!!

ala România
  • Best Western PLUS Premium Inn

Scor mediu din evaluări: 8,7
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Personalul foarte amabil, curățenie în cameră, patul confortabil

• Secțiunea negativă a comentariului

Mâncarea a fost gustoasă, dar nu foarte diversificată

Corina România

Kranevo, Bulgaria

Scor mediu din evaluări: 8,1

Piscina exterioară

• Secțiunea negativă a comentariului

Drumul de acces pana acolo

Comentariu trimis pe 15 mai 2024 Sejur în februarie 2024
    LIDIA România