2. Comentarii despre hoteluri în Bulgaria

8,1

• Comentariu trimis pe 21 august 2023

A fost ok
    • Suită cu 1 dormitor și balcon

Curatenia a fost facuta superficial (cu matura doar la indicatiile mele, fara mop). Lenjeria a fost schimbata la 3 zile si doar cearceaful dupa pat. Am rezervat suita (living + o camera) si o baie mare, dar am primit un apartament cu 2 camere ( intr-o camera aveam si o chicineta) cu o baie foarte mica (usa de la cabina de dus lovea usa de intrare in baie). Chicineta era dotata cu o cana electrica care nu mergea si o vesela murdara, dar nu le-am folosit.

Micul dejun a fost ok. Locatia este aproape de plaja (5min) si aproape de Aqua -park (10min).Piscina curata si servirea la bar ok.

• Comentariu trimis pe 16 august 2022

Aproape de mare

• Comentariu trimis pe 25 iulie 2022

• Cameră triplă cu balcon

Timp de 4 zile nu s-a schimbat lenjeria din camera si nici nu s-a dat cu matura sau mopul.

Foarte aproape de plaja. Mancarea a fost tip bufet si foarte buna. Piscina curata si servirea la bar impecabila. Camera destul de mare pentru o familie cu 1 copil si curata.

• Comentariu trimis pe 3 iulie 2022

La prețuri mai mici am putea revenii
    • Suită cu 1 dormitor și balcon

Parcarea contra cost 12 BGN pe zi , mic dejun 75 același in fiecare zi , am cerut pat matrimonial de 2 persoane am primit 2 paturi de o persoana lipite

Zona liniștita , treceau zilnic prin camere cu curățenia , aer condiționat, personal amabil ,situat la 3 minute de mers pe jos pana la plaja și la 5 minute de centru

• Comentariu trimis pe 27 august 2021

Price/quality report good for the time period (full season)
    • Apartament cu 2 dormitoare cu balcon

English version below 1. Deși am stat doar 6 nopți, am sperat ca la jumătatea sejurului sa fie schimbată lenjeria. Din pacate nu s-a întâmplat, însă am primit zilnic prosoape noi. 2. Parcarea costa 10 leva/zi dar este o parcare mică și nu ai siguranța locului de parcare. Adică atunci când se ocupa locurile amenajate, mașinile se parchează blocandu-le pe celelalte. Din fericite, nu am avut vreun eveniment neplăcut, însă bănuiesc ca e aiurea sa fii chemat la hotel de la plaja ca vrea sa plece unul din parcare sau tu sa stai după altcineva. 3. Piscina este mica si ca dimensiuni și ca adâncime (maxim 1,5m), iar apa foarte rece. Șezlongurile in schimb sunt gratuite și tot timpul am prins libere. 4. Apa calda la dus vine dintr-un boiler cu bineînțeles o capacitate limitată. Noi am fost 3 persoane și după prima zi am învățat sa fim mai chibzuiți ca sa ne ajungă la toți. English 1. Even though we stayed just 6 nights, I was expecting to have our sheets changed one time. Unfortunately they didn’t, BUT we had new towels every day. 2. The parking costs 10 leva/ day and you have to make a reservation for it prior your arrival. Even tough you pay for it, you don’t have the guarantee of finding a spot anytime you want. That’s because the parking is too small compared to the capacity of the hotel, and so people are indicated to park their cars however they can ( blocking the way of other’s cars). 3. The pool is small, in size and depth (1.5 m) and the water was also very cold. But, sun beds were always available and free of charge. 4. HOT water is not unlimited (All at the same time). There is boiler in the bathroom and if you’re not careful you can run out of hot/warm water pretty soon. Again, that’s available for the apartment with only one bathrooms and we were 3 persons. Maybe this is not an issue for double rooms.

English version below! Hotelul este amplasat într-o zona foarte buna, aproape de plaja (la maxim 10 minute) iar in apropiere găsești tot ce ai nevoie, de la supermarket la farmacie și banca. Totusi, dacă sunteți pretențioși la somn, sa cereți o cameră opusa străzii principale deoarece aceasta e intens circulată și prin urmare zgomotul este deranjant. Da, se aude și cu geamurile închise (termopanele nu sunt cele mai bune). Noi am stat cazați într-un apartament cu 2 camere, mult mai mare și frumos decât ne așteptam. Era curat, aer condiționat in ambele camere, o bucătărie micuța cu un frigider, o masa și un cuptor cu microunde. Personalul amiabil dar nu toți vorbesc engleză. Și aici ma refer la personal de baza, precum unul dintre chelneri, nu la doamnele de curățenie. English The hotel is located really close to the beach, like maximum 10 minutes walk, with shops, supermarkets, bank, pharmacy nearby. Some of the rooms have opening to the Main Street which can be pretty noisy during the day. We had a 2 room apartment and it was really bigger than we expected, with a modest equipped kitchenette. AC was available in both rooms, TVs (small ones). The staff was friendly and helpful but not all of them speaks English (I had one waiter girl who couldn’t speak a word). Overall, good impression.

• Comentariu trimis pe 25 august 2021

Raport calitate-pret foarte bun
    • Apartament cu 2 dormitoare cu balcon

Se poate pune mai mult accent pe curatenie, in apartament am gasit mult praf pe jos si pe mobilier. Mancarea servita la micul dejun si la cina nu a fost foarte variata insa a fost destul de gustoasa. Apa calda era limitata, in apartamentul in care am stat, era un boiler care ajungea la maxim 3 persoane pentru a face un dus dupa care trebuia sa stai sa se umple cel putin o ora. Usile de la dus nu se inchid etans si toata apa iesea in baie. Am fi preferat sa fie pat dublu in locul celor de o persoana, care au fost unite.

Amplasare buna a hotelulului, 5-10 minute pana la plaja sau pana in centrul statiunii, aproape de mijloacele de transport in comun, de magazine si terase. Parcare proprie cu bariera contra-cost (10leva/zi). Hotelul dispune de o piscina mica dar draguta cu sezlonguri gratuite. Apartamentul cu 2 dormitoare in care am stat era destul de mare, cu toate facilitatile necesare, prosoapele erau schimbate zilnic iar lenjeria de pat a fost schimbata o data pe timpul sejurului. Wi-Fi gratis peste asteptari, aer conditionat in ambele camere, TV in ambele camere, frigider destul de mare, uscator de haine pe balcon, uscator de par, fier de calcat pe hol. Servirea mesei a fost de tip bufet suedez, mancare gustoasa. Personal foarte amabil si ajutator.

• Comentariu trimis pe 22 august 2021

• Apartament cu 2 dormitoare cu balcon

Conditiile sunt de maximum 2 stele. Mobilier vechi, miros neplacut atat in camera cat si pe holul hotelului.

Aproape de plaja

• Comentariu trimis pe 20 august 2021

• Cameră twin (2 adulți)

Locatie excelenta, micul dejun diversificat, personalul amabil

• Comentariu trimis pe 14 august 2021

• Suită cu 1 dormitor și balcon

Lenjeria de pe paturi este sintetica si nu este foarte confortabila. O lenjerie de bumbac ar aduce un mare plus.

• Comentariu trimis pe 7 august 2021

Sejur reusit
    • Cameră twin (2 adulți + 1 copil)

Mâncarea nu a fost prea diversificată. Gălăgie de afara și de la vecini.mic dejun sărăcăcios dar nu mori de foame.

Camera mare, aer condiționat bun, acces la plaja în 7 minute. Piscina.parcare contra cost, 10 leva /zi.

• Comentariu trimis pe 15 mai 2024

Excelent

Amplasarea aproape de plajă

Sejur în mai 2024

• Comentariu trimis pe 9 septembrie 2023

• Apartament cu 2 dormitoare cu balcon

Apartamentul mare într-adevăr însă foarte murdar totul +mirosul ! Personalul de la bar foarte deranjat atunci când comandai! Mancarea de asemenea .. nu aveai ce sa mănânci !

Zona

• Comentariu trimis pe 7 august 2023

Dezamăgire totala
    • Apartament cu 2 dormitoare cu balcon

Curetenia in camere lasă de dorit Micul dejun foarte sărac în sensul că am avut 4 zile la rand ou brânză salam paste iaurt lapte cereale și biscuiți atat Intrarea în hotel se face prin lateral

Piscina curata Parcare asigurata

• Comentariu trimis pe 2 iulie 2023

• Cameră triplă cu balcon

Camera este foarte mare și in permanenta curată. Personalul foarte amabil și dornic sa fie la dispoziție. Plaja si zona centrală de divertisment este foarte aproape de cazare, undeva la 5 minute. Mâncare diversificata, buna si proaspăta. Recomand cu drag aceasta locație! ☺️

Sejur în iunie 2023

• Comentariu trimis pe 22 august 2022

5,0
    Hotel Karlovo
    • Cameră de familie cu balcon

Personalul nu a fost tocmai ok,o singura receptionera era mereu cu zâmbetul pe buze,in rest in frunte cu managerul hotelului se uitau la noi cu dispret. Cea mai tare bomba a fost ca noi am platit pt all inclusive pe booking si ne-am trezit acolo ca doar una din cele 2 camere au inclus doar mic dejun si ca sa nu ne stricam concediul am ramas acolo(era prea scurt timpul sa cautam altceva).Strigator la cer.Pana am facut rezervarea i-mi arata all inclusive,doar dupa ce am dat confirmarea a aratat in mail ca se platesc mesele si greseala mea a fost ca nu m-am uitat la intregul mail.Parcarea s-a platit 12 leva pe zi.

Mi-a placut apartamentul era mare,curat, era aproape de plaja,se facea curatenie in fiecare zi,prosoape schimbate zilnic si gunoiul luat zilnic

• Comentariu trimis pe 16 august 2022

• Cameră de familie cu balcon

Internet de slabă calitate, greu prindeai semnal Wi-Fi. Baia amenajată ciudat, trebuia să te chinuiești pentru a intra în baie. Politica ciudată a parcării, am plătit 3 zile parcarea deși am ajuns seara târziu, iar pentru a lăsa suplimentar mașina 2 ore după check-out îți mai cereau bani extra. Aerul condiționat era pe moarte, făcea mult zgomot foarte ciudat. Deși întrebasem dacă există posibilitatea să-mi găsesc mașina blocată în parcare, răspunsul fiind nu, evident că am găsit-o blocată neputând să plec cu ea. TV foarte mic, îți trebuie ochelari. Ușa de la apartament avea probleme, se deschidea destul de greu.

Mic dejun bun, nu foarte diversificat, dar gustos. Amabilitatea personalului. Apartament spațios, camere ok. Destul de curat.

• Comentariu trimis pe 23 august 2021

• Cameră twin (2 adulți)

Mâncarea lasă de dorit, foarte puține sortimente, este cam aceeași în fiecare zi. Fructele erau aproape inexistente, exista un singur fel la fiecare masă. Micul dejun era foarte puțin diversificat, iar cina consta în niște amestecaturi ramase din zilele precedente.

Curățenia și camerele spațioase.

• Comentariu trimis pe 19 august 2023

• Comentariu trimis pe 27 iulie 2023

• Comentariu trimis pe 19 iulie 2023

• Comentariu trimis pe 10 august 2022

• Comentariu trimis pe 10 august 2022

• Comentariu trimis pe 12 iulie 2022

• Comentariu trimis pe 27 august 2021

Sejur în august 2021

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: