2. Comentarii despre hoteluri în Bulgaria

7,5

• Comentariu trimis pe 18 octombrie 2023

ok

• Comentariu trimis pe 28 septembrie 2023

Pentru banii plătiți a fost destul de okay.
    • Cameră dublă sau twin standard cu balcon (2 adulți)

Curățenia a cam lipsit. Trebuia sa vorbim in fiecare zi cu femeile de la curățenie ca sa primim hârtie igienica și gel de dus/șampon pentru ca nu ni se ofereau zilnic.

Grădina foarte îngrijită. Raport calitate-preț destul de okay. Aproape de mare, iar dacă camera se afla la un etaj superior, priveliștea e frumoasa. Mâncare destula, dar cam aceeași, deși nu am ramas niciodată flamanzi.

• Comentariu trimis pe 15 septembrie 2023

Bun
    • Cameră de familie cu balcon (2 adulţi + 2 copii)

Aprox 10 min pina la plaja pe jos si sunt vro 90-100 de trepti coborat/urcat, barul de langa piscina contra cost, un singur bar all in in sala de mese (trebuia sa fie una langa receptie deschis) care inainte de mese era inchisa ptr pregatire ptr masa, parcare destul de scump 15 leva/zi, saltelele din camera obosite

Personal amiabil, piscina cu impejurarii intretinuta, mancare ok dar nu prea diversificata

• Comentariu trimis pe 4 septembrie 2023

Mancarea, locația, personalul

Sejur în septembrie 2023

• Comentariu trimis pe 28 august 2023

• Cameră dublă sau twin standard cu balcon (2 adulți + 1 copil)

Intradevar nu este chiar aproape de plaja dar nici foarte departe..este ok mai faci miscare te plimbi. Terminati cu rautatile daca vrei lux te duci la 5 stele.. raport calitate pret merita

Nu stiu dc atatea plangeri in comentarii… eu am stat o sap si a fost ok avand in vedere pretul. Curatenie s-a facut in camera in fiecare zi.Si mancarea a fost mai buna decat ma asteptam

• Comentariu trimis pe 24 august 2023

Personalul și hotelul

• Comentariu trimis pe 24 august 2023

Super
    • Cameră dublă sau twin standard cu balcon (2 adulți + 1 copil)

Distanta fata de plaja(15-20 min de mers pe jos).Bauturile nu erau foarte diversificate.

Curatenie in hotel, piscina curata, mancarea gustoasa. Totul a fost mai bine decat ma asteptam.

• Comentariu trimis pe 23 august 2023

• Cameră dublă sau twin standard cu balcon (2 adulți)

Mâncarea destul de slaba, erau alimente ce puteau fi mâncate, de exemplu cartofii prăjiți sau cei la cuptor au fost foarte buni, dar altele foarte slabe din punct de vedere calitate. Micul dejun nu foarte difersificat si avea alimente foarte slabe, mezelurile in special, cafeaua nu era cea mai buna, dar in schimb mi-a plăcut ciocolata calda. Am rămas extrem de dezamagita de băuturile răcoritoare, cola, fanta, etc. Nu le-am putut bea, foarte, foarte slabe.

Doamna de la receptie a fost foarte drăguța. Ce mi-a mai plăcut a fost locul unde serveam masa. Raport calitate-preț a fost destul de ok.

• Comentariu trimis pe 21 august 2023

16-20.08.2023
    • Cameră dublă sau twin standard cu balcon (2 adulți)

La plecare ne-au pus sa platim 30 leva pentru ca nu am spalat prosoapele pe care ne-am sters la baie. Cu cameristele nu aveai cum sa te intelegi pt ca nu iti vorbeau. Iar bauturile incluse erau foarte prost calitative. In rest a fost ok

Piscina, terasa

• Comentariu trimis pe 17 august 2023

Nu am ce sa reproșez

A fost frumos .curat și personal ok un hotel mai departe de plaja.

• Comentariu trimis pe 16 august 2023

Decent pentru cei care nu sunt pretentiosi
    • Cameră triplă cu balcon

Domnul de la parcare care in prima zi ne-a pus sa parcam la milimetru ,ne certa in limba lor... Doamna carunta de la receptie care nu stie engleza. Distanta dintre plaja si hotel

A fost un sejur decent la bani pe care i-am platit... Vad foarte multe comentari negative dar nu poti avea pretenti asa mari pentru cat platesti... In fiecare zi s-a facut curatenie. Piscina curata , foarte frumos amenajata spatiu verde. Terasa frumoasa si mare Sucurile au fost bune mai ales mirinda cu lamaie . Mancare diversificata discret. Nu mori de foame daca stii cum sa combini

• Comentariu trimis pe 15 august 2023

Un sejur dragut!
    • Cameră dublă sau twin standard cu balcon (2 adulți)

Barul dupa hol si cel de la piscina nu intrau la all inclusiv.

Pozitionare intro zona linistita.

• Comentariu trimis pe 6 august 2023

Dezamăgitor, NU RECOMAND
    • Cameră dublă sau twin standard cu balcon (2 adulți)

- parcarea hiper plină, ne au trimis sa parcam la 1 km distanta după spusele celei de la receptie la un alt hotel însă când am ajuns acolo era un service părăsit, clădiri cu geamuri sparte unde oamenii parcau și li se lua 15l/zi. Oamenii de acolo foarte răutăcioși plus ca nu primeau card pentru ca nu era nimic amenajat, nici bariera, nici camere de filmat. Am refuzat după o cearta cu recepționera și cu cei de acolo. Am parcat la un alt motel. - doamna pe care am nimerit o la receptie a fost foarte recalcitranta in legătura cu parcarea, nu aveau camerele gata la ora 12, am așteptat pana la ora 14 sa ni se dea. - mâncarea DELOC DIVERSIFICATA, ok nu mori de foame însă au conopida fiarta și orez la prânz și cina in fiecare zi, dulciurile trebuia sa le vânezi pentru ca aduceau pe rând câte un alt sortiment de prăjituri, făceau mici de care nimeni nu se atingeau pentru ca aratau înfiorător, - foarte multa mizerie in sala de mese, erau copii normal sa mai dea pe lângă farfurie, însă nimeni nu grăbea sa șteargă, alunecai pe sosuri sau pe apa pentru ca la aparatul de apa aveau o problema unde puneau un prosop pe jos fiind spart pe dedesubt. - cafeaua foarte proasta - amplasarea dozatorului de suc era fix in dreptul unei coloane și abia te puteai servi, la fel și mâncarea un singur stativ cu 8 Tavi, se făceau cozi mari la deschiderea cinei. - barul de la piscina era contracost, iar minunatul SNAKBAR nu exista, ai doar suc, apa, cafea, bere și vin, nimic intre mese ca și gustare. -barul din hol era închis, doar cel din restaurant era funcțional, nu exista cocktailuri. - nu exista animatori. - piscina foarte mica in raport cu capacitatea hotelului. - scurgerea de la dus nu se făcea deloc, rămânea apa toată in cabina. Merg de 14 ani in străinătate, însă un hotel de 6,9 nu ar trebuii sa fie asa, acesta mai mult de 5,4 nu ar trebuii sa aibe la ceea ce oferă.

- se făcea curățenie in camera in fiecare zi - amplasarea hotelului intre verdeața pentru mine a fost un plus - relativ aproape de plaja, circa 10-15 minute după o serie lunga de scări coborâte.

• Comentariu trimis pe 31 iulie 2023

Raport calitate preț excelent

Distanța față de mare

Piscina

• Cameră dublă sau twin standard cu balcon (2 adulți)

Mâncarea, nota foarte mica pentru mâncare, aceleași sortimente în fiecare zi ,pe fiecare dimineață omleta nefacuta bine.

Piscina și curtea hotelului au fost superbe.

De citit review
    • Cameră dublă sau twin standard cu balcon (2 adulți)

Mâncarea. Același fel de mâncare dimineața prânz și seara . Zilnic același meniu . Adevărat bun.gustos Dar în 9 zile te plictisești sa se tot repete aceleași feluri de mâncare

Camera mare

Ok
    • Cameră triplă cu balcon

Mancarea, in fiecare zi acelasi meniu.

Amplasamentul

• Comentariu trimis pe 11 septembrie 2022

• Cameră dublă sau twin standard cu balcon (2 adulți + 1 copil)

Mancarea extraordinar de proasta, alimente foarte ieftine, slaba diversificare

Amplasarea hotelului, terasa unde serveam masa

Sejur în septembrie 2022

• Comentariu trimis pe 6 septembrie 2022

• Cameră dublă sau twin standard cu balcon (2 adulți + 1 copil)

distanta pana la plaja calitatea bauturilor racoritoare

locatia f. curata, parcul bine ingrijit micul dejun bun, dar ar trebui imbunatatit curatenia in camere

• Comentariu trimis pe 30 august 2022

• Cameră dublă sau twin standard cu balcon (2 adulți + 1 copil)

Atenția la detalii, pe principiul maței care acoperă sub covor.. și aici ma refer la curățenie. În prima zi am găsit fire de par pe lenjerie, a doua zi fiind schimbate doar prosoapele. La insistente în recepție s_a făcut curat corect în camera.

Curtea hotelului care practic este o gradina. Mâncarea semi variata. Vin și bere acceptabile.

• Comentariu trimis pe 29 august 2022

Relaxant

Confort, liniste, spații verzi,curatenie

• Comentariu trimis pe 26 august 2022

• Cameră dublă sau twin standard cu balcon (2 adulți)

Angajatii de la receptie au fost foarte neprietenosi,dar era intradevar haos acolo. Adica venisera vreo 3 autocare. Ideea era ca nu fac fata la stres!,volum mare de munca etc

Pentru tariful platit,a fost ok

Sejur în iulie 2022

• Comentariu trimis pe 22 august 2022

Zona superba ❤
    • Cameră dublă sau twin standard cu balcon (2 adulți + 1 copil)

Din cauza ca este foarte aproape de pădure, au o mica problema cu furnicile. Nu au fost multe în camera, dar a fost puțin deranjant. Cat am stat acolo (4 zile) nu a venit personalul sa facă curățenie, sa dea cu aspiratorul, sau ceva pt furnici. Nimic. Prosoapele ni le.au schimbat după 2 zile. Lenjeria de pat a fost curata când ne.am cazat. La fel, timp de 4 zile nu ne.au mai schimbat.o. gunoiul tot după 2 zile ni l.au ridicat. Cam la chestia asta i.as depuncta. La curățenie. Nu pot sa zic ca m.a deranjat foarte tare, dar a fost un mic disconfort. Pentru cei pretențioși, nu recomand hotelul. Eu una nu sunt asa pretențioasă, m-au deranjat anumite chestii, dar nu a fost o tragedie. Am trecut peste aspectul asta, și m-am bucurat de concediu ❤

Este o zona superba! Am rezervat o camera dubla, cu vedere la mare și piscina. A fost o vacanta minunata. Pădurea aproape. Piscina mare. Personalul amabil. Nu am avut experiente neplăcute. Am plătit excursia pe booking, acolo nu ne-au mai cerut bani în plus. Din câte am înțeles, se practica chestii de genul la anumite hoteluri. Aici nu a fost cazul. Patul este foarte mare. Am stat la etajul 6, a fost minunat sa stau pe balcon seara, sa privesc marea, piscina, luminile. Per total, mi-a plăcut. As mai reveni la acest hotel. Mâncarea a fost ok, nu foarte diversificata dar nu ai murit de foame. Am optat pt demipensiune. Atat la mic dejun, cât și la cina am avut asigurate băuturile non-alcolice. Ne-au dat apa, sucuri și cafea. Fără număr 😂

Sejur în august 2022

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: