3. Δωδεκάνησα κριτικές ξενοδοχείων

Ευγενέστατοι και άψογοι

Έμεινε: Μάιος 2024

• Υποβολή σχολίου: 25 Μαρτίου 2024

• Superior Δίκλινο Δωμάτιο

Όλα ήταν υπέροχα! Τα παιδιά είναι θαυμάσιοι οικοδεσπότες που γνωρίζουν πολύ καλά τη φιλοξενία. Περάσαμε φανταστικά και νιώσαμε σαν στο σπίτι μας. Υπέροχη διαμονή μέσα στην Παλιά Πόλη σε ωραία τοποθεσία, πολύ κοντά σε σημεία αναφοράς, πεντακάθαρα δωμάτια και ήσυχα. Το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Έμεινε: Μάρτιος 2024

• Υποβολή σχολίου: 2 Ιουλίου 2023

• Δίκλινο Δωμάτιο

Πολύ όμορφος χώρος φτιαγμένος με μεράκι σε κεντρική και ταυτόχρονα ήσυχη τοποθεσία μέσα στην παλιά πόλη! Άνετο και καθαρό δωμάτιο με ωραίο κρεβάτι. Εξαιρετική εξυπηρέτηση και χρήσιμες πληροφορίες για ότι χρειάστηκε. Ωραίο και πλουσιοπάροχο πρωινό.

Έμεινε: Ιούλιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 2 Μαΐου 2023

«ΟΛΑ ΥΠΕΡΟΧΑ!!!»
    • Δίκλινο Δωμάτιο

Δεν υπήρξε κάτι που δεν μας άρεσε

Όλα ήταν πάρα πολύ ωραία και προσεγμένα Από την διακόσμηση μέχρι την φιλοξενία Το πρωινό ήταν φανταστικό Το δωμάτιο απίστευτα άνετο Η Κατερίνα και ο Ζαφειρης ήταν υπέροχοι οικοδεσπότες μας έκαναν να νιώσουμε τόσο άνετα απο την πρώτη κιόλας στιγμή,νιώσαμε σαν να ήταν φίλοι μας από καιρό Σας ευχαριστούμε πολύ Μαρία & Γιώτα

Έμεινε: Μάιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 28 Μαρτίου 2023

«ΑΠΛΑ ΥΠΕΡΟΧΑ»
    • Superior Δίκλινο Δωμάτιο

ΠΡΩΙΝΟ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ΟΙ ΟΙΚΟΔΕΣΠΟΤΕΣ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΥΠΕΡΟΧΟΙ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΓΕΜΑΤΟ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Έμεινε: Μάρτιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 28 Αυγούστου 2022

• Δίκλινο Δωμάτιο

- Το μπάνιο είχε αρκετή υγρασία επειδή δεν είχε φυσικό αερισμό.

- Πολύ καλή τοποθεσία στο κέντρο της παλιάς πόλης, αλλά ταυτόχρονα σε ήσυχο σημείο - Πολύ ωραία ανακαινισμένο κτίριο, προσεγμένο μέχρι και την τελευταία λεπτομέρεια - Ποιοτικό πρωινό - Οι ιδιοκτήτες είναι εξαιρετικά φιλόξενοι και ευγενικοί, μας έκαναν να νιώσουμε σαν στο σπίτι μας! Επίσης μας κατατόπισαν πλήρως για το νησί και μας πρότειναν πολύ αξιόλογα μέρη για βόλτα και φαγητό.

Έμεινε: Αύγουστος 2022

• Υποβολή σχολίου: 24 Ιουλίου 2022

«Η καλύτερη διαμονή στη Ρόδο!»
    • Έμεινε 1 βράδυ

Το προσωπικό ήταν εξαιρετικό και το δωμάτιο υπέροχο και πεντακάθαρο. Φοβερό πρωινό επίσης και η τοποθεσία ιδανική! Η διαμονή μας έδωσε την αίσθηση ότι ζούμε σε άλλη εποχή!

• Υποβολή σχολίου: 18 Ιουλίου 2022

«Άψογη διαμονή σε αυθεντικό μεσαιωνικό κατάλυμα!»
    • Δίκλινο Δωμάτιο

Ισως να προτιμούσαμε το δωμάτιο να είναι λίγο μεγαλύτερο και να έχει κάποια επιπλέον ανοίγματα φυσικού αερισμού, αλλά αυτό θα άλλαζε τον χαρακτήρα του συγκεκριμένου δωματίου. Υπάρχουν όμως και πιο ευρύχωρα δωμάτια αλλά δεν είχαμε την τύχη να τα βρούμε διαθέσιμα. Την επόμενη φορά!

Ένα χαρακτηριστικό κτίσμα του 14ου αιώνα κτισμένο εξ ολοκλήρου από πορόλιθο, σήμερα έχει μετατραπεί στο περίφημο Porolithos Boutique Hotel, με ιδιαίτερη προσοχή να διαφυλαχθεί ο χαρακτήρας του αρχικού κτίσματος. Όλα τα αντικείμενα έχουν επιλεγεί μα ιδιαίτερη φροντίδα ώστε να εναρμονιστούν στο ύφος του κτίσματος και έχει δοθεί ιδιαίτερη προσοχή και στην παραμικρή λεπτομέρεια. Εξαιρετικά άνετο κρεββάτι, άψογο μπάνιο, κλιματισμός…και το πρωινό υπέροχο, πλούσιο και υγιεινό, με σπιτική φροντίδα. Οι ιδιοκτήτες, Κατερίνα και Ζαφείρης, σέβονται την ιστορία και δημιουργούν ιστορία με τον χώρο που προσφέρουν, με την αγάπη και τη ζεστασιά προς τους φιλοξενούμενούς τους (δεν νιώσαμε πελάτες αλλά φιλοξενούμενοι) και μας προσφέρουν ένα δωρεάν ταξίδι στην εποχή των Ιπποτών του Τάγματος του Αγίου Ιωάννη! Χωρίς καμιά σκέψη θα το επιλέγαμε και σε επόμενη επίσκεψη στη Ρόδο.

• Υποβολή σχολίου: 5 Ιουλίου 2022

«Ένα ξενοδοχείο κόσμημα, με υπέροχους ιδιοκτήτες!»
    • Γκρουπ
    • Δίκλινο Δωμάτιο

Η τοποθεσία ήταν άριστη στην παλιά πόλη της Ρόδου, το πρωινό πολύ καλό τα στρώματα των κρεβατιών πολύ άνετα και οι ιδιοκτήτες, η Κατερίνα και ο Ζαφήρης πραγματικά μας σκλάβωσαν με την φιλοξενία τους και την ευγένειά τους!!! Όλα στο ξενοδοχείο τους είναι προσεγμένα μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια! Τους ευχαριστούμε πολύ!!!

• Υποβολή σχολίου: 23 Νοεμβρίου 2023

Έμεινε: Νοέμβριος 2023