3. Σκόπελος κριτικές παραθεριστικών κατοικιών

9,8

8,8

• Υποβολή σχολίου: 21 Αυγούστου 2023

• Clio Superior Στούντιο με θέα στη Θάλασσα

Η θεα ειναι ασυναγωνιστη, οι οικοδεσποτες ευγενεστατοι κ παντα προθυμοι να βοηθησουν κ το δωματιο ειχες ολες τις παροχες! Ευχαριστουμε, εις το επανιδειν!

• Υποβολή σχολίου: 20 Αυγούστου 2023

• Clio Superior Στούντιο με θέα στη Θάλασσα

Η διαμονή μας στο Στόλιος ήταν για μας μία πολύ ευχάριστη εμπειρία . Με το που φτάσαμε αντικρίσαμε μία φανταστική θέα στο απέραντο γαλάζιο. Πραγματικά κόβει την ανάσα. Η επόμενη έκπληξη ήταν οι ιδιοκτήτες. Ο Γιώργος και η Δέσποινα. Η φιλοξενία τους δεν είχε προηγούμενο. Μας υποδέχτηκαν με κέρασμα και πιστέψαμε πως εκεί θα τελείωνε. Όμως όχι. Βρήκαμε στο δωμάτιό μας τρόφιμα που ήταν για δική μας κατανάλωση. Το επόμενο πρωί μας περίμενε ένα γενναίο πρωινό. Κάθε απόγευμα γυρίζοντας από το μπάνιο μας βρίσκαμε πάντα κάτι καλό να μας περιμένει. Τα πάντα χειροποίητα. Μετά από αρκετά ταξίδια ήταν η πρώτη φορά που το συναντήσαμε αυτό. Μας έκαναν να νοιώσουμε οικογένεια. Ήταν πάντα εκεί με ένα χαμόγελο, να μας λύνουν κάθε απορία και να μας δίνουν κατευθυντήριες γραμμές, για το πού θα βρούμε οτιδήποτε χρειαζόμαστε. Το δωμάτιο πολύ γουστόζικα διακοσμημένο και πλήρως εξοπλισμένο. Πεντακάθαρο, με συχνές αλλαγές πετσετών και σετονιών. Το Στόλιος βρίσκεται λίγο ψηλά, στο καταπράσινο βουνό. 10 λεπτά με το αυτοκίνητο από την χώρα. 15 με 20 λεπτά απόσταση από τις ποιο γνωστές παραλίες του νησιού. Ο δρόμος είναι αρκετά βατός και η διαδρομή υπέροχη. Εμείς σίγουρα θα το ξαναεπισκευθούμε. Οι διακοπές στο πανέμορφο νησί της Σκοπέλου και η διαμονή στο Στόλιος είναι ο συνδυασμός για τέλειες διακοπές.

• Υποβολή σχολίου: 8 Αυγούστου 2023

«Μια ευχάριστη διαμονή!»
    • Clio Superior Στούντιο με θέα στη Θάλασσα

Οι οικοδεσπότες είναι υπέροχοι ανθρωποι από την αρχή νιώσαμε οικεία. Μας άρεσε πολύ η υποδοχή τους και οι καθημερινές εκπλήξεις τους(η καλύτερη σκοπελίτικη πίτα του νησιου). Οι οδηγίες τους για την εξερευνηση του νησιού ήταν κατατοπιστικές. Το δωμάτιο ήταν πολύ όμορφο πεντακάθαρο και είχε μαγευτική θέα.

Έμεινε: Ιούλιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 7 Αυγούστου 2023

• Erato Deluxe Διαμέρισμα με θέα στη Θάλασσα

Μόλις τελειώσαμε την εξόρμηση μας στην πανέμορφη Σκοπελο. Η διαμονή μας στο stolios appartments ήταν απλά φανταστική! Δεν έχω λόγια να περιγράψω το καλωσόρισμα και την φιλοξενία απο τον Γιώργο και την Δέσποινα. Η τοποθεσία του καταλύματος ήταν υπέροχη. Τρομερή θεα με πιάτο την θάλασσα. Το δωματιο ήταν πεντακάθαρο και πλήρως εξοπλισμένο !! Ο Γιώργος και η Δέσποινα ηταν πάντα δίπλα μας καθόλη την διάρκεια της διαμονής μας στο νησί και μας βοήθησαν παρά πολυ λύνοντας μας όλες τις απορίες!! Τους Ευχαριστούμε πολυ!! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα !!

• Υποβολή σχολίου: 12 Σεπτεμβρίου 2022

«Το 10 το καλό»
    • Terpsichore Διαμέρισμα σε Χωριστά Επίπεδα με θέα στη Θάλασσα (2-3 Ενήλικες)

Δεν υπάρχει κάτι που δεν μας άρεσε. Ίσως το γεγονός ότι δεν μείναμε περισσότερες ημέρες. Κάποιοι κάνουν λόγο για "δύσκολο" δρόμο προς το Στόλιο. Η αλήθεια είναι ότι μια συγκεκριμένη (η πιο σύντομη) διαδρομή από τη χώρα της Σκοπέλου έχει μια δυσκολία καθώς είναι ανηφορική. Αλλά είναι βατή. Δεν έχει ούτε χωματόδρομο ούτε επικίνδυνα σημεία. Προσωπικά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα και ας είχα χαμηλό σπορ αυτοκίνητο.

Αν αναζητάτε κατάλυμα στη Σκόπελο και μπήκατε στην καταχώρηση του Στόλιος θα σας πρότεινα να το κλείσετε όσο προλαβαίνετε. Ο Κος Γιώργος και η Κα Δέσποινα (ιδιοκτήτες) είναι ο ορισμός της ελληνικής φιλοξενίας. Η ευγένεια, η αίσθηση του χιούμορ, η δοτικότητα, οι συμβουλές τους σχετικά με το νησί, οι εκπλήξεις τους και η όλη συμπεριφορά τους θα έπρεπε να διδάσκεται ως σεμινάριο σε όλους τους Έλληνες ξενοδόχους και όχι μόνο. Τώρα σε σχέση με το χώρο, είναι πραγματικά υπέροχος. Δύο μεγάλα αρχοντικά, ανακαινισμένα και χωρισμένα σε επιμέρους κατοικίες, η κάθε μία ξεχωριστά ιδιαίτερη από την άλλη. Και αν οι φωτογραφίες σας έχουν ανοίξει την όρεξη να ξέρετε ότι από κοντά είναι ακόμα πιο όμορφο. Περιποιημένοι, πεντακάθαροι χώροι, τόσο οι εσωτερικοί όσο και οι εξωτερικοί. Η θέα είναι μοναδική και η ηρεμία που απολαμβάνεις απαράμιλλη. Επιπλέον να αναφέρω ότι σε σχέση με τα κατοικίδια είναι ιδιαίτερα ευαίσθητοι και το μικρό μας σκυλάκι όπως και εμείς νιώσαμε ευπρόσδεκτοι. Στο τέλος της διαμονής σας θα έχετε απολαύσει ένα υπέροχο κατάλυμα και θα έχετε αποκτήσει 2 φίλους στη Σκόπελο.

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 24 Αυγούστου 2022

• Clio Superior Στούντιο με θέα στη Θάλασσα

Πολυ καθαρο δωμάτιο, εξαιρετικοί οικοδεσπότες, καταπληκτική θέα! Να το επισκεφθείτε οπωσδήποτε!!

• Υποβολή σχολίου: 13 Ιουνίου 2022

«Απλα υπεροχο»
    • Clio Superior Στούντιο με θέα στη Θάλασσα

Για να μην λεμε πολλα πραγματα, ολα εξαιρετικα. Το μοναδικο σημειο που ισως εχει μια μικρη δυσκολια, ειναι ενα μικρο κομματι του δρομου για να φτασεις. Οχι κατι ιδιαιτερο, απλα θελει λιγο προσοχη. Ομως, πως αλλιως θα ειχε τοσο υπεροχη θέα;

Έμεινε: Ιούνιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 8 Σεπτεμβρίου 2021

Εξαιρετικό
    • Euterpe Διαμέρισμα σε Χωριστά Επίπεδα με θέα στη Θάλασσα (2-3 Ενήλικες)

Απολαυσαμε ησυχία και καταπληκτική θέα! Τα δωμάτια πεντακάθαρα και διακοσμημένα με γούστο. Το μεγαλύτερο bonus του ξενοδοχείου, ο κύριος Γιώργος και η κυρία Δέσποινα που αποτελούν υπόδειγμα ελληνικής φιλοξενίας. Με τη ζεστασιά τους και την ευγένειά τους δίνουν ψυχή στο υπέροχο αυτό κατάλυμα.

• Υποβολή σχολίου: 31 Αυγούστου 2021

• Μεμονωμένος ταξιδιώτης
    • Erato Deluxe Διαμέρισμα με θέα στη Θάλασσα

Υπέροχο κατάλυμα και υπέροχοι άνθρωποι! Σα να ήμουν σπίτι μου!

• Υποβολή σχολίου: 17 Αυγούστου 2021

«Υπέροχο τετραήμερο !!!»
    • Γκρουπ
    • Thalia Superior Στούντιο με θέα στη Θάλασσα

Δεν βρήκα κάτι που θα μπορούσε να βελτιωθεί. Όλα ήταν άψογα. Η αισθητική του χώρου εσωτερικά και εξωτερικά ταίριαζαν απόλυτα σε μένα και την παρέα μου.

Οι πρόσχαροι οικοδεσπότες με το όμορφο ευγενικό χαμόγελο και το υπέροχο καλωσόρισμα θα μας μείνει αξέχαστο. Αξέχαστο επίσης θα μας μείνει το φινετσάτο δωμάτιο, η ατελείωτη θέα στο γαλάζιο της θάλασσας, ο κήπος με τα λουλούδια και τις γάτες. Θέλουμε να επιστρέψουμε στην Σκόπελο όχι μόνο για την μοναδική φύση του νησιού αλλά και για τον Γιώργο και την Δέσποινα με την ζεστή φιλοξενία τους.

• Υποβολή σχολίου: 31 Ιουλίου 2021

«Perfect»
    • Erato Deluxe Διαμέρισμα με θέα στη Θάλασσα

Ενα εξαιρετικο μέρος 10/10. Οι άνθρωποι εδω είναι απίστευτοι, νιώθεις από την πρώτη κιόλας στιγμή ότι πας να μείνεις σε ένα οικογενειακό σπίτι και σε περιποιείται η μαμά σου. Ότι μα ότι ζητήσεις, υπάρχει μια προθυμία σπανιότατη. Το μέρος εμπναίει πάρα μα πάρα πάρα πολύ, εμας μας ενέπνευσε για μεγάλά πράγματα στη ζωή μας. Το δωμάτιο τα έχει όλα, κουζίνα πλήρως εξοπλισμένη, τραπεζαρία, μεγάλο ψυγείο, τραπεζάκι στο σαλόνι, καναπέ, κρεβάτι, ντουλάπες και άλλα. Το μέρος λαμποκοπάει και καθαρίζεται 2 ώρες πριν πας, φουλ απολύμανση. Η θέα απλά σε αφήνει να αγναντεύεις άναυδος τη θάλασσα ακούγοντας τζιτζίκια και το βράδυ τριζόνια. Έχει και πάρκινγκ και είναι 7 λεπτά με αμάξι απο το κέντρο. Το καλύτερο μέρος στη σκόπελο. Σας ευχαριστούμε για όλα!

• Υποβολή σχολίου: 30 Ιουλίου 2021

• Μαζί με κατοικίδιο
    • Thalia Superior Στούντιο με θέα στη Θάλασσα

Άψογη υποδοχή, ήσυχο μέρος, υπέροχη θέα και όλο το προσωπικό πολύ ευγενικό! Τα σκυλί μας ήταν ευπρόσδεκτο και μας έκαναν να νιώθουμε πολύ οικεία. Περάσαμε πολύ ωραία!

• Υποβολή σχολίου: 6 Ιουλίου 2021

«Live like a king»
    • Thalia Superior Στούντιο με θέα στη Θάλασσα

Μια απτις καλύτερες εμπειρίες διαμονής που είχα στη ζωή μου. Το συναίσθημα φεύγοντας είναι ότι σίγουρα θα ξαναπάμε!!!

• Υποβολή σχολίου: 1 Σεπτεμβρίου 2022

• Terpsichore Διαμέρισμα σε Χωριστά Επίπεδα με θέα στη Θάλασσα (2-3 Ενήλικες)

• Υποβολή σχολίου: 24 Αυγούστου 2022

• Euterpe Διαμέρισμα σε Χωριστά Επίπεδα με θέα στη Θάλασσα (2-3 Ενήλικες)

• Υποβολή σχολίου: 5 Αυγούστου 2022

• Υποβολή σχολίου: 1 Σεπτεμβρίου 2021

• Υποβολή σχολίου: 16 Ιουλίου 2021

• Υποβολή σχολίου: 7 Σεπτεμβρίου 2023

Έμεινε: Αύγουστος 2023

Οι επισκέπτες σχολίασαν και αυτά τα καταλύματα: