3. Πελοπόννησος κριτικές ξενοδοχείων

9,2

• Υποβολή σχολίου: 31 Μαΐου 2024

«Όνειρο!»
    • Έμεινε 1 βράδυ

Όλα ήταν υπέροχα, δεν υπήρχε κάτι άσχημο!

Τα δωμάτια είναι ευρύχωρα και υπέροχα από άποψη διακόσμησης, προσεγμένα μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια! Η αίσθηση του παραδοσιακού πύργου της Μάνης είναι φανταστική! Το μπαλκόνι έχει εκπληκτική θέα και δε θέλεις να φύγεις! Το προσωπικό είναι άψογο, φιλικοί και φιλόξενοι όλοι και το πρωινό σ'αυτό το υπέροχο μπαλκόνι ή τελευταία πινελιά! Υπέροχη εμπειρία!

• Υποβολή σχολίου: 18 Μαΐου 2024

• Έμεινε 1 βράδυ

Δεν υπάρχει κάτι που δεν μας άρεσε. Μόνο ο καιρός μας τα χάλασε, αλλά δεν μπορούσε κανείς να κάνει κάτι γι αυτό οπότε ήταν όλα τέλεια!!!

Δεν υπάρχουν λόγια! Ένα κατάλυμα στην εξοχή, ένα καστρακι με τρομερή θέα, πολύ προσεγμένο. Ήταν όλα τέλεια!

• Υποβολή σχολίου: 7 Μαΐου 2024

Συνέπεια,άριστη συνεννόηση,φιλική αντιμετώπιση

• Υποβολή σχολίου: 23 Μαρτίου 2024

8,0
    «Όμορφος και πολύ ήσυχος ξενώνας»
    • Junior Σουίτα με Βεράντα

Αν και το πρωινό ήταν πολύ ικανοποιητικό, η έλλειψη ενός άλλου χώρου για το σερβίρισμα ήταν εμφανής.

Η ησυχία, η θέα από το μπαλκόνι μας (Νέο Ηλιακό) και ολο το όμορφο συγκρότημα. Ικανοποιητικό πρωινό και ευγενέστατη ιδιοκτήτρια.

Έμεινε: Μάρτιος 2024

• Υποβολή σχολίου: 13 Φεβρουαρίου 2024

• Έμεινε 1 βράδυ

Όλα ήταν τέλεια. Πραγματικά, δεν μπορείς να πεις τίποτα αρνητικό για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο. Επίσης, πολύ νόστιμο και πλούσιο πρωινό.

Έμεινε: Φεβρουάριος 2024

• Υποβολή σχολίου: 23 Ιανουαρίου 2024

«ΗΤΑΝ ΟΜΟΡΦΗ, ΑΝΕΤΗ ΚΑΙ ΕΙΔΥΛΙΑΚΗ!!!»
    • Junior Σουίτα με θέα στο Βουνό

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΜΑΓΕΙΡΙΣΣΑ ΤΟΥ ΚΑΤΑΛΥΜΑΤΟΣ ΚΥΡΙΑ ΝΤΊΝΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΟΣΟ ΓΕΥΣΤΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΥΡΙΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΕΠΙΤΥΧΥΜΕΝΟΣ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ ΑΝΕΣΗΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΔΟΣΗΣ. ΜΕ ΥΠΕΡΟΧΗ ΘΕΑ!!!

Έμεινε: Ιανουάριος 2024

• Υποβολή σχολίου: 22 Ιανουαρίου 2024

• Σουίτα με θέα στον Κήπο

Πήγαμε τον Νοέμβριο μαζί με τον 11 μηνών γιο μας και περάσαμε εκπληκτικά! Το δωμάτιο είναι τέλειο για μωρά, γιατί είναι ευρύχωρο, χωρίς σκάλες (και καθαρότατο). Γενικά η εξυπηρέτηση ήταν εξαιρετική (ευχαριστούμε κα Σταυρούλα!), όπως και το πρωινό. Εκτιμήσαμε επίσης ιδιαιτέρως την μπροστινή αυλή. Θα ξαναπήγαινα σιγουρα!

Έμεινε: Νοέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 14 Ιανουαρίου 2024

Θέα

Έμεινε: Ιανουάριος 2024

• Υποβολή σχολίου: 27 Δεκεμβρίου 2023

• Junior Σουίτα με Βεράντα

Ότι και να πω πιστεύω ότι θα αδικήσω αυτό που ζήσαμε εγώ και η γυναίκα μου!!!! Το κατάλυμα υπέροχο αλλά και από αυτά που είδαμε στην ορεινή Μάνη αλλά πάνω απ' όλα ενθουσιασμένοι από την εξυπηρέτηση των ανθρώπων που ήταν εκεί για να ικανοποιήσουν τη κάθε μας ανάγκη!!!! Ένα τεράστιο ευχαριστώ από μένα και την σύζυγό μου σ' αυτούς τους ανθρώπους και εύχομαι να μας αξιώσει ο Θεός να κατέβουμε και πάλι.... παρόλο που η αλήθεια είναι πως το ταξίδι μας από Θεσσαλονίκη ήταν λίγο κουραστικό!!!!

• Υποβολή σχολίου: 24 Δεκεμβρίου 2023

«Υπέροχη διαμονή σε έναν χώρο με σεβασμό στην παράδοση!»
    • Έμεινε 1 βράδυ

Δεν έχω να παρατηρήσω κάτι αρνητικό!

Το κατάλυμα βρίσκεται σε πολύ όμορφο σημείο με υπέροχη θέα στη θάλασσα. Ήταν ήσυχα και το δωμάτιό μας ήταν προνομιούχο αφού μας παρείχε αυτή τη θέα! Πρόκειται για έναν πολύ προσεγμένο χώρο με σεβασμό στην παράδοση. Το κρεβάτι πάρα πολύ άνετο, μεγάλο, με εξαιρετικό στρώμα. Όλα φροντισμένα, καθαρά, περιποιημένα, εναρμονίζοντας έτσι τις σύγχρονες ανέσεις με την διατήρηση της αυθεντικότητας του κτιρίου! Υπάρχει μικρή απόσταση από το κέντρο της Αρεόπολης αλλά αυτό δεν δημιούργησε κανένα πρόβλημα!

• Υποβολή σχολίου: 4 Δεκεμβρίου 2023

• Junior Σουίτα με Βεράντα

Μείναμε στο δωμάτιο Ηλιακό Α’. Όλοι ήταν πολυ ευγενικοί κ εξυπηρετικοί. Το δωμάτιο πεντακάθαρο , κάθε μέρα καθαρές πετσέτες, το κρεβάτι αναπαυτικό κ η ντουζιέρα ευρύχωρη με συρόμενη πόρτα (οπότε τα νερά δεν έβγαιναν έξω …). Το πρωινό με αρκετές επιλογές κ κάθε μέρα αφήναμε στη ρεσεψιόν το έντυπο με τις επιλογές μας από το μενού καθώς κ την ώρα που θέλαμε να μας το φέρουν στο δωμάτιο μας. Όλα ήταν υπέροχα !

• Υποβολή σχολίου: 18 Νοεμβρίου 2023

• Deluxe Σουίτα

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι που δεν μας άρεσε !

Εξαιρετικό προσωπικό..πεντακάθαρο δωμάτιο..όμορφος χώρος ! Plus το πρωινό ήταν πλήρες και υγιεινό..πράγμα που δυστυχώς δεν το βρίσκουνε συχνά ! Extra plus πολύ άνετα κρεβάτια !

Έμεινε: Νοέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 30 Οκτωβρίου 2023

• Deluxe Σουίτα

Ηταν ενα δωρο που καναμε σε ενα ζευγαρι ... οι εντυπωσεις τους απο την πρωτη μερα ηταν θετικες και ευχαριστες το προσωπικο ευγενεστατο και διαθεσιμο για καθε εξυπηρετηση ... το προτεινουν ανεπιφύλακτα και χωρις δευτερη σκέψη...❤❤❤

• Υποβολή σχολίου: 27 Οκτωβρίου 2023

Όλα ήταν τέλεια!

• Υποβολή σχολίου: 26 Οκτωβρίου 2023

Εξαιρετικό
    • Έμεινε 1 βράδυ

Δεν υπήρχαν σίτες στα ανοίγματα. Σχετικά δύσκολη πρόσβαση, ανάμεσα στις ελιές, στις παρυφές της κώμης.

Ατμοσφαιρική διαμονή. Θαυμάσιο πρωϊνό, σερβιρισμένο κατ' ιδίαν και κατ' επιλογήν. Εξαιρετικό προσωπικό.

• Υποβολή σχολίου: 16 Οκτωβρίου 2023

• Έμεινε 1 βράδυ

Πολύ ωραία εμπειρία διαμονής σε έναν παραδοσιακά διαμορφωμένο χώρο. Δωμάτιο και πρωινό τέλεια, και το προσωπικό του ξενοδοχείου ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ! Ευχαριστούμε πολύ, σίγουρα θα ξαναρθούμε!

• Υποβολή σχολίου: 17 Σεπτεμβρίου 2023

• Έμεινε 1 βράδυ

Η διακόσμηση του και το ποσό καλό διατηρημένο είναι καθώς και η υποδοχή από την κυρία Σταυρουλα

• Υποβολή σχολίου: 15 Σεπτεμβρίου 2023

«Ότι καλύτερο!»
    • Σουίτα με θέα στο Βουνό

Πραγματικά δεν έχουμε λόγια. Από την ποιότητα της διαμονής μας μέχρι και την εξυπηρέτηση και την αντιμετώπιση από το προσωπικό του καταλύματος! 🤍 σας ευχαριστούμε για όλα! Εννοείτε πως ευχόμαστε να ξανά έρθουμε και εννοείτε πως το προτείνουμε ανεπιφύλακτα!

• Υποβολή σχολίου: 7 Σεπτεμβρίου 2023

Εξαιρετικό
    • Junior Σουίτα με θέα στο Βουνό

Το πρωινο υπάρχουν περιθώρια να βελτιωθεί.

• Υποβολή σχολίου: 15 Αυγούστου 2023

«Αριστη»

Η ισχυσ wifi

Αριστο πρωινο με τοπικα προιοντα

• Υποβολή σχολίου: 9 Αυγούστου 2023

«Ιδιαίτερη εμπειρία»
    • Junior Σουίτα με Βεράντα

Το ξενοδοχείο βρίσκεται λίγο έξω από την Αρεόπολη αλλά ο δρόμος είναι αρκετά στενός και χωρίς φώτα για το βράδυ σε κάποια σημεία , ειδικά εάν θέλεις να πας με τα πόδια είναι λίγο επικίνδυνο.

Η διαμονή στο ξενοδοχείο ειναι μια ιδιαίτερη εμπειρία λόγω του παραδοσιακού πετρινου στιλ, ωραία ιδέα το πρωινό ανά δωμάτιο ! Ωραία θέα το δωμάτιο μας και πάρα πολύ ωραία διακόσμηση. Καθαριότητα άψογη, προσωπικό ευγενέστατο και πρόθυμο να σου δώσει κάθε πληροφορία. Ήρεμο μέρος λίγο έξω από την Αρεόπολη!

• Υποβολή σχολίου: 9 Αυγούστου 2023

«Ιδανική διαμονή»
    • Παρέες φίλων
    • Junior Σουίτα με θέα στο Βουνό

Η διαμονή μας στο lithos stone suites ολοκλήρωσε την εμπειρία του ταξιδιού μας στη Μάνη. Ένα παραδοσιακό κτίσμα πολύ καλά διατηρημένο, με όλες τις παροχές που μπορεί κανείς να χρειαστεί. Σε πολύ καλό σημείο, για τις εξορμήσεις στην περιοχή. Το προσωπικό εξαιρετικό και φιλικό. Ευχαριστούμε πολύ!

• Υποβολή σχολίου: 7 Αυγούστου 2023

«Υπέροχη εμπειρία»
    • Έμεινε 1 βράδυ

Εξαιρετικό κάλυμμα σε κάθε σημείο του! Στα πρακτικά: πολύ καθαρό, 5' από το κέντρο της Αρεόπολης και πολύ ευχάριστη εξυπηρέτηση από τις κυρίες! Το πρωινό πολύ καλό και το κρεβάτι πολύ μαλακό και άνετο. Όσον αφορά την αίσθηση, η ενέργεια και η ιστορία του χώρου σε συνεπαίρνει. Η ησυχία σε συνδυασμό με τη θέα προσφέρουν πραγματική χαλάρωση. Μια καταπληκτική επιλογή για την ευρύτερη περιοχή.

• Υποβολή σχολίου: 31 Ιουλίου 2023

• Junior Σουίτα με Βεράντα

Ήταν όλα υπέροχα..Άνετος ύπνος, υπέροχη θέα, νοστιμότατο και πλούσιο πρωινό!!! Μινιμαλ η διακόσμηση του δωματίου τόση ώστε να αναδείξει στο έπακρο την πέτρα που υπήρχε παντού στον χώρο..Τέλος φύγαμε με τις καλύτερες εντυπώσεις όσον αφορά την εξυπηρέτηση!!! Ευγενέστατες όλες οι κοπέλες του προσωπικού με ζεστό χαμόγελο και την καλύτερη διάθεση...

Έμεινε: Ιούλιος 2023