3. Πελοπόννησος κριτικές ξενοδοχείων

9,8

7,5

• Υποβολή σχολίου: 25 Μαρτίου 2024

Όλα υπεροχα

Εκπληκτική τοποθεσία,απεριόριστη θέα, φοβεροί οικοδεσπότες και υπέροχο το κατάλυμα.Θα επιστρέψουμε σιγουρα

Έμεινε: Μάρτιος 2024

• Υποβολή σχολίου: 3 Ιανουαρίου 2024

«Υπέροχα!»

Κατάλυμα, Φιλοξενία, Τοποθεσία

Έμεινε: Ιανουάριος 2024

• Υποβολή σχολίου: 30 Δεκεμβρίου 2023

• Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Ήταν όλα υπέροχα! Η κα Ελένη, είχε φροντίσει να μας έχει όλα τα απαραίτητα... και λίγο παραπάνω! Στην κουζίνα μας περίμεναν φρέσκα αυγά από τις κότες της, χειροποίητες πεντανόστιμες μαρμελάδες, φρέσκα φρούτα, καφέδες, τσάι, και πολλά άλλα καλούδια, που τίμησε δεόντως το μικρότερο μέλος της οικογένειας μας!!! Υπέροχη διακόσμηση, με την παραμικρή λεπτομέρεια προσεγμένη! Απολαύσαμε πολύ όμορφες στιγμές μπροστά στο τζάκι, παίζοντας επιτραπέζια και σκάκι, τα οποία υπάρχουν στον χώρο. Φυσικά, δεν θα παραλείψω να αναφερθώ στην πολύ ενδιαφέρουσα βιβλιοθήκη!! Πολύ ζεστό περιβάλλον, καθαριότητα, όμορφος κήπος! Εννοείται πως θα ξαναπάμε! Οποιοσδήποτε και αν είναι ο προορισμός μας στην ορεινή Κορινθία, ξέρουμε που θα μείνουμε!

• Υποβολή σχολίου: 19 Δεκεμβρίου 2023

• Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Ήταν όλα άψογα, το σπίτι είναι φουλ εξοπλισμένο, πολύ ζεστό και με καλοριφέρ και με τζάκι, είχε ακόμα και επιτραπέζια και γενικά ήταν σαν να είσαι στο εξοχικό σου και όχι σε ενοικιαζόμενο κατάλυμα. Η κυρία Ελένη είναι καταπληκτική οικοδέσποινα!

• Υποβολή σχολίου: 6 Δεκεμβρίου 2023

«Οικογενειακή θαλπωρή»
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Να πάτε, όλα τα όμορφα είναι εκεί! Πήγαμε για λίγες μέρες χαλάρωσης, βρήκαμε ένα σπιτικό, μια φάρμα και οικογενειακή θαλπωρή. Νιώθεις κάτι παραπάνω από φιλόξενα! Ευχαριστούμε για όλα κύριε Δημήτρη! Ανυπομονούμε να ξανάρθουμε στο παράδεισο, να γνωρίσουμε και από κοντά την κυρία Ελένη που μας έκανε να νιώσουμε οικογένεια! Στο επανιδείν!

• Υποβολή σχολίου: 30 Νοεμβρίου 2023

«Η διαμονή μας ήταν τέλεια και extra bonus το χιόνι της 26/11»

Όλα ήταν τέλεια

Η τοποθεσία τέλεια με πανοραμική θέα!! Το κατάλυμα ζεστό και το τζάκι θέρμανε τις μέρες μας ιδιαίτερα την Κυριακή 26/11 που ξυπνήσαμε και όλα γύρω ήταν ντυμένα στα λευκά. Στο ψυγείο βρήκαμε ό,τι ήταν απαραίτητο για το πρωϊνό μας, ενώ με ιδιαίτερη χαρά γευτήκαμε το κέικ και τις σπιτικές μαρμελάδες που η κα Ελένη είχε ετοιμάσει.

Έμεινε: Νοέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 3 Οκτωβρίου 2023

«Υπέροχο»
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Ήταν υπέροχο !πεντακαθαρο!Με όλες τις ανέσεις και οι οικοδεσπότες είχαν φροντίσει την κάθε λεπτομέρεια!φιλοξενοι άνθρωποι !ενα πανέμορφο χωριάτικο σπιτι με πρωινό από αγνά υλικά της φύσης και χειροποίητο ζυμωτό ψωμί από τα χεράκια της κυρίας Ελένης !οτι καλύτερο!το συστήνουμε ανεπιφύλακτα!για όλους εκείνους που θέλουν να γυρίσουν πίσω στη παράδοση και κοντά στη φύση!

Έμεινε: Οκτώβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 21 Σεπτεμβρίου 2023

«Απλά τέλεια!»
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Η τοποθεσία εκπληκτική θέα όλης της περιιοχής, ο περιβάλλοντας χώρος φανταστικός, με δέντρα και οπωροκηπευτικά, οικόσιτα ζώα. Το σπίτι πραγματικά παρέχει τα πάντα και φυσικά "καλούδια" από την Κα Ελένη η οποία μας είχε ετοιμάσει κέικ, ψωμί κ.α.

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 11 Σεπτεμβρίου 2023

Εξαιρετικό
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Η επικοινωνια με την κα Ελενη ηταν αριστη. Οι παροχες του σπιτιου ηταν πολυ ικανοποιητικες. Εξοπλισμος κουζινας, ζεστο νερο, τζακι, καθαριοτητα εκαναν τη διαμονη μας πολυ ευχαριστη. Το σπιτι βρισκεται πολυ κοντα στο δασος, σε σημειο που προσφερει ησυχια και το σπιτι ειναι πολυ ομορφα διακοσμημενο με παλια αντικειμενα. Μειναμε πολυ ευχαριστημενοι και σιγουρα θα θελαμε να το επισκεφτουμε ξανα!

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 13 Ιουλίου 2023

«Μοναδικη.....»
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Δεν υπαρχει κατι αρνητικο για μενα

Τα παντα.....καταλυμα....χωρος...οικοδεσποτες ..τοποθεσια ..εικονες....ησυχια απολυτη...χρωματα...λουλουδια ...πρωι, μεσημερι,απογευμα,,βραδυ...ολες τις ωρες ολα ηταν Μοναδικα...!!! Μακραν το καλυτερο καταλυμα απολες τις αποψεις.....!! Δεν υπαρχουν λογια.,..απο 2ημερες μειναμε 5 κ μακαρι να ειχαμε κ αλλες.... Μου λειπει ηδη η ησυχια...το γαληνεμενο τοπιο...η καταπληκτικη φιλοξενη κ διακριτικη κα Ελενη κ ο Υπεροχος συζυγος κος Δημητρης...μη ξεγελαστειτε δεν ειναι οτι φαινεται-ησυχος-ειναι μαμουνι...μπορει εκει που ησυχαζετε να βρεθειτε στη μεση της λιμνης να ψαρευετε καραβιδες😉...

Έμεινε: Ιούλιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 6 Ιουλίου 2023

«Η καλύτερη διαμονή που είχα ποτέ!»
    • Γκρουπ
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Ακόμη και ο πιο παράξενος δεν θα μπορούσε να βρει κάτι αρνητικο. Even for the most stuborn person wouldnt be possible to have a negative comment.

Είναι το μοναδικό κατάλυμα στο οποίο βάζω άριστα σε όλα χωρίς δεύτερη σκέψη. Η θέα, η επαφή με τη φύση, οι οικοδεσπότες, η καθαριότητα, οι παροχές, το σπιτικό κέικ και τα φρέσκα αυγά. ΟΛΑ Τ Ε Λ Ε Ι Α. The only facility which I recommend with the highest evaluation in all aspects - no second thought. The view, the nature, Mr. Dimitris and Mrs Eleni, the homemade cake, fresh eggs. Everything perfect!

Έμεινε: Ιούλιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 3 Μαρτίου 2023

• Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Υπέροχη Φιλοξενία από την κυρία Ελένη πολύ ευγενική και εξαιρετική Μαγείρισσα!

Έμεινε: Φεβρουάριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 2 Φεβρουαρίου 2023

«Μαγικό μέρος - Μαγικοί άνθρωποι!»
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Το κατάλυμα προτείνεται ανεπιφύλακτα (για όποιους ενδοιασμούς από τις φωτογραφίες, οι φωτογραφίες αδικούν το κατάλυμα)! :)

Το δωμάτιο είναι πραγματικά υπέροχο, ζεστό, όμορφο, ευρύχωρο, βολικό με υπέροχη θέα. Το πρωινό της Κυρίας Ελένης και γενικά το φαγητό της είναι παντανοστιμο, φρέσκο, ντόπιο και ανεκτίμητης αξίας! Για την κυρία Ελένη και τον κύριο Δημήτρη τα λόγια είναι γενικότερα φτωχά, ίσως η πιο όμορφη εμπειρία καθώς είχαμε την "τύχη" να μην γνωρίσουμε μόνο το μέρος, την ομορφιά της φύσης αλλά και τους φωτεινούς ανθρώπους της. Ευχαριστούμε πάρα πολύ!

Έμεινε: Ιανουάριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 6 Δεκεμβρίου 2022

• Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Ολα υπεροχα! Καταπληκτικο σπιτι που παρεχει τα παντα και φοβεροι ανθρωποι ο κ.Δημητρης και η κα. Ελενη. Ελπιζω να ξαναρθουμε στο μελλον!

Έμεινε: Δεκέμβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 31 Οκτωβρίου 2022

«Απίστευτη φιλοξενία αν θες να ξεκουραστείς πλήρως»
    • Γκρουπ
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Ωραίο παραδοσιακό πέτρινο σπίτι με ξύλινη κεραμοσκεπή, τζάκι, διακόσμηση κ πλήρως εξοπλισμένη κουζίνα. Η Κα Ελένη απίστευτη οικοδεσπότης μας ειχε ζυμώσει ψωμί, μας ειχε φτιάξει κεικ, μας ειχε βράσει φρέσκα αυγουλακια και γενικά μας παρείχε τα πάντα για ένα πλήρες πρωινό. Θέρμανση, παροχές στο μπάνιο, ηρεμία με κήπο κι ωραία θέα!

Έμεινε: Οκτώβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 24 Οκτωβρίου 2022

«Αξέχαστη διαμονή! Το πιο όμορφο μέρος με την πιο υπέροχη φιλοξενία!»
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Όλα ήταν άψογα! Το κατάλυμα βρίσκεται σε εξαιρετική τοποθεσία με θέα, ιδανικό για όποιον θέλει να απολαύσει την ηρεμία της φύσης! Είναι πλήρως εξοπλισμένο και τόσο όμορφο που έρχεσαι σε δίλημμα αν θα μείνεις μέσα για να περάσεις χρόνο δίπλα στο τζάκι παίζοντας κάποιο επιτραπέζιο ή διαβάζοντας ένα βιβλίο ή θα βγεις έξω στη φύση. Η κα Ελένη και ο κος Δημήτρης είναι πραγματικά φιλόξενοι άνθρωποι και ενδιαφέρονται να μην λείψει τίποτα, κάνοντας τη διαμονή αξέχαστη!

Έμεινε: Οκτώβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 10 Ιουνίου 2022

«Ό,τι χρειάζεται κάποιος για ξεκούραση και επαφή με τη φύση.»
    • Παρέες φίλων
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Η ησυχία που είχε ο χώρος και οι έξτρα παροχές που μας προσφέρθηκαν απλόχερα από την ιδιοκτήτρια.

Έμεινε: Ιούνιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 26 Μαρτίου 2022

• Μεμονωμένος ταξιδιώτης
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Φοβερό το σπίτι, καθαρό και πλήρως εξοπλισμένο σε πανέμορφη τοποθεσία. Η φιλοξενία της κυρίας Ελένης ήταν επίσης υπέροχη!

Έμεινε: Μάρτιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 6 Ιανουαρίου 2022

«Υπέροχο!»
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Τα πάντα μας αρεσαν! Η κυρία Ελένη φανταστική οικοδέσποινα, παροχες πέρα από κάθε προσδοκία, ζεστό και ευχάριστο περιβάλλον. Ολα ηταν προσεγμένα και όμορφα. Το προτείνω ανεπιφύλακτα!Ευχαριστούμε πολύ!

Έμεινε: Ιανουάριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 26 Δεκεμβρίου 2021

• Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Το χωριό αν και πολύ όμορφο είναι τόσο μικρό που για τα βασικά (φούρνο, μινι μάρκετ κτλ) πρέπει να πας στο διπλανό χωριό. Αξίζει όμως να προμηθευτεί κανείς τα βασικά για να μείνει εκεί.

Πανέμορφο, καλόγουστο, ζεστό, καθαρό και προσεγμένο σπιτάκι με υπέροχη θέα! Η κυρία Ελένη εξαιρετική οικοδέσποινα! Μας περίμενε αναμενο τζάκι και μια κουζίνα με όλες τις ανέσεις και ένα σωρό καλουδια! Έξω από την πόρτα γατούλες, σκυλάκια και κοτουλες ήταν εξαιρετική παρέα! Κυριολεκτικά μέσα στη φύση, ξυπνάς και πας για βόλτα στο δάσος, και πολύ κοντά στην υπέροχη λίμνη Δόξα. Από τις πιο όμορφες διακοπές μας! Θέλουμε πολύ να ξαναπάμε!!

Έμεινε: Δεκέμβριος 2021

• Υποβολή σχολίου: 13 Δεκεμβρίου 2021

«Φανταστικό κατάλυμα και υπέροχη φιλοξενία!»
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Το σπιτι είναι ευρύχωρο, πεντακάθαρο και η κυρία Ελενη με τον κύριο υπέροχοι φιλόξενοι οικοδεσπότες που φροντίζουν για τα όλα και να έχεις πάντα περισσότερα απο οτι χρειάζεσαι για μια τέλεια διαμονή. Πολυ άνετο κρεββάτι και καθιστικό. Το μπάνιο είναι ολοκαίνουργιο και όλες οι παροχές θυμίζουν ξενοδοχείο 5 αστέρων. Τα προϊόντα που μας είχαν βάλει στο σπιτι για πρωινό και όχι μόνο ήταν άφθονα, φανταστικά και τα καλύτερα από οπουδήποτε αλλού έχουμε μείνει με διαφορά. Σας ευχαριστούμε πολύ για όλα και ανυπομονούμε να ξαναέρθουμε!

Έμεινε: Δεκέμβριος 2021

• Υποβολή σχολίου: 21 Νοεμβρίου 2021

«ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΌ»

Τα πάντα!!

Έμεινε: Νοέμβριος 2021

• Υποβολή σχολίου: 15 Ιουλίου 2021

«Ευχάριστα.»
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Ο καναπές για έναν ενήλικα δεν ήταν άνετος για ύπνο.

Μου άρεσε η θέα,μέσα στη κουζίνα το ψυγείο γεμάτο με ότι θα μπορούσα να χρειαστώ, καφετέριες γαλλικού και εσπρέσο, κεικ και φρέσκο ψωμί όλα αυτά μέσα στη τιμή. Το οίκημα ήταν παραδοσιακό, καθόσουν έξω το απόγευμα και απολάμβανες το δροσερό αέρα, την ηρεμία της φύσης που σου δίνει με την απέραντη θέα.

Έμεινε: Ιούλιος 2021

• Υποβολή σχολίου: 7 Ιουλίου 2021