2. Comentarii despre hoteluri în Franţa

• Sunny and calm 2 bed apartment place du Pin

Nisa, Franţa

Scor mediu din evaluări: 9,5
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Un apartament frumos, utilat cu tot ce ai nevoie, intr-o locatie foarte buna din Nisa. Comunicare foarte buna cu gazda, proces de check in si check out simplu si comod.

Ovidiu România
  • B&B HOTEL Nice Aéroport Arenas

Nisa, Franţa

Scor mediu din evaluări: 7,6
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Patul foarte confortabil. Apropierea de aeroport și stația de tren. Faptul ca poti gasi la receptie oricand gustări și băuturi. Personalul foarte amabil.

Ruxandra România
  • Aparthotel Adagio Access Paris Quai d'Ivry

Ivry-sur-Seine, Franţa

Scor mediu din evaluări: 7,7
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Nu am luat micul dejun. Locatia a fost ok, aproape de mijloace de transport si de un tonomat de unde ne-am putut incarca cartela de navigo pass.

• Secțiunea negativă a comentariului

Foarte frig in camera si nu puteam modifica temperatura de la calorifer.

Diana-Elena România
  • Moxy Paris Val d'Europe

Montévrain, Franţa

Scor mediu din evaluări: 8,7
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Curățenie, mic dejun foarte bun (18 euro / adult , pentru copiii până în 12 ani este gratuit , aproape de stația de tren .

Oana România
  • Hotel Diana Paris

• Secțiunea pozitivă a comentariului

Un mic hotel intim, curat și central. 😜 Am stat într-o cameră luminoasă și foarte primitoare, contribuind la reușita vacanței!

Oana România
  • ibis budget Paris Porte De Montmartre

Scor mediu din evaluări: 6,1
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Nu pot spune ca a fost un singur lucru placut. Totul a fost o surpriza mai mult decat dezagreabila.

• Secțiunea negativă a comentariului

din trei lifturi a functionat un singur lift pentru intregul hotel timp de 5 zile (4 nopti). In camera timp de 5 zile nu s-a maturat nici macar o singura data. Din doua paturi existente in camera se aranja unul singur iar pe celalalt se aruncau la propriu patura si perna. Desi am platit cazare si micul dejun pentru 4 persoane, am fost scos din sala de mese ( va imaginati rusine in fata copiilor si a celorlati turisti cazati la hotel) ca apoi sa mi se solicite achitarea unei taxe suplimentare pentru micul dejun. Mentionez ca inclusiv pe foaia primita in momentul cazarii erau trecute 4 mic dejunuri incluse. La receptie mi s-a spus ca este o greseala a serviciului booking.com si ca pa viitor probabil nu vor mai colabora cu ei. La iesire mi s-a spus ca de fapt nu erau 4 nici 3 ci numai 2 mic dejunuri achitate (in timp ce eu am platit pentru 4 parsoane). Deci daca mai stateam 2 -3 zile ma trezeam probabil ca nici camera nu o achitasem. referitor la calitatea serviciului la micul dejun asi putea spune ca a fost mai mult decat saracacios, cu mese necuratate, asteptand poate sa fie aranjat ceva, in unele zile mergea o singura cafetiera, sucul de fructe a lipsit in doua zile din 4 desi aparatele erau acolo. Personalul mai mult decat dezagreabil (sotia a cerut putina sare si dupa 15 minute inca nu o primise)..... ca o concluzie generala nu recomand nimanui acest hotel

Mirela România
  • Loft ViaRhôna, Grand loft en Centre-Ville

Lyon, Franţa

Scor mediu din evaluări: 5,9
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Locația centrală a fost convenabilă pentru accesul la atracțiile orașului.

• Secțiunea negativă a comentariului

Sejurul la această proprietate a fost profund dezamăgitor, marcat de condiții inacceptabile de igienă și un management neprofesionist. Prezența mucegaiului pe pereți și umezeala excesivă au compromis calitatea aerului, transformând șederea într-una nesănătoasă. Mai mult, imaginile din listare sugerau că bucătăria este privată, o așteptare esențială pentru confortul și intimitatea mea. În realitate, bucătăria era un spațiu comun, folosit de toți locatarii, fapt ce a contrazis impresia lăsată de fotografii și a scăzut considerabil confortul așteptat. Problemele de comunicare cu gazda au agravat aceste frustrări. Numărul de contact furnizat nu aparținea lui George, gazda, ci unei femei de servici care locuiește în apartament. Acest detaliu a complicat semnificativ eforturile de a adresa eficient problemele întâmpinate. Răspunsurile gazdei la reclamațiile noastre au fost pline de dispreț și sarcasm, ceea ce a făcut experiența și mai neplăcută.

Andrea România
  • Les docks libres sud

Marsilia, Franţa

Scor mediu din evaluări: 8,6
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Foarte aproape de statia de metrou si un magazin pentru nevoi curente.

• Secțiunea negativă a comentariului

Accesul in locatie se face doar be baza de badge sau cod. Aparatul pt acces cu cod nu a functionat cat am stat acolo. Daca ajungi noaptea, cum a fost cazul nostru, poti sa stai mult si bine afara , pana iese sau intra cineva in curtea locatiei. Locatia a fost pregatita pt 2 persoane chiar daca am platit 3…in prima noapte o persoana a dormit pe canapea fara asternut. Asternuturile sunt invechite si nu iti dau senzatia de curat…ar trebui inlocuite.

doina România

• Grand Magic Hotel Marne La Vallée

Magny-le-Hongre, Franţa

Totul super.

• Secțiunea negativă a comentariului

Piscina. Mica, foarte putine sezlonguri.

nic România