3. Χανιά κριτικές παραθεριστικών κατοικιών

9,6

• Υποβολή σχολίου: 9 Αυγούστου 2023

• Μεμονωμένος ταξιδιώτης
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Σπίτι μοναδικής αισθητικής, ευρύχωρο, φωτεινό, καθαρό και οι οικοδεσπότες είχαν φροντίσει για τα πάντα ώστε να αισθάνομαι σαν στο σπίτι μου. Το σπίτι είναι διώροφο σε ένα ήσυχο σοκάκι στην ωραιότερη γειτονιά των Χανίων, την Οθωμανική συνοικία. Βρίσκεται 1 λεπτό περπάτημα από το παλιό λιμάνι, το Γκραν Αρσενάλι, τον λιμενοβραχίωνα με τον φάρο, την πλατεία Σπλάντζια, αλλα και τα πιο ωραία εστιατόρια και καφέ της πόλης. Η Ηρώ και ο Θέμος, δύο εξαιρετικά παιδιά, με υποδεχτηκαν με ένα τραπέζι γεμάτο γεύσεις Κρητικής κουζίνας και μου μίλησαν για την ιστορία του σπιτιού, που χρονολογείται από το 1920, την ιστορία της πόλης καθώς και αξιοθέατα και παραλίες να επισκεφτώ και εστιατόρια με ποιοτικό τοπικό φαγητό. Νομίζω πως έχω αποκτήσει δύο νέους φίλους και όταν ξαναβρεθώ στα Χανιά σίγουρα θα μείνω στο Izmir House. Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Έμεινε: Αύγουστος 2023

• Υποβολή σχολίου: 27 Ιουνίου 2022

«Μια υπέροχη διαμονή στο κέντρο των Χανίων»
    • Επαγγελματικό ταξίδι
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Ο, τι και να πω είναι λίγο για την υπέροχη εμπειρία που είχαμε! Ο Θέμος και η Ηρώ είναι παραπάνω από εξυπηρετικοί, είναι η προσωποποιηση της Κρητικής φιλοξενίας. Και το σπίτι άψογο και πλήρως εξοπλισμένο. Αν είχα δικό μου σπίτι στα Χανιά, έτσι θα το θελα. Το συστήνω ενθουσιωδως ☺️

Έμεινε: Ιούνιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 30 Αυγούστου 2021

«Πολύ καλή επιλογή για τα Χανιά»
    • Κατοικία 1 Υπνοδωματίου

Το μόνο πους θα μπορούσα να αναφέρω ως αρνητικό/βελτίωση ήταν ότι ταπαράθυρα επειδή είναι ξύλινα δεν έχουν καλή ηχομόνωση και ακούγονται όσοι περνάν από έξω.

Πολύ ωραίο σπίτι με όλες τις ανέσεις και πλήρως εξοπλισμένο σε πολύ καλή τοποθεσία και βρίσκεις εύκολα parking. Μας υποδέχτηκαν πολύ φιλικά και ευχάριστα

Έμεινε: Αύγουστος 2021