2. Comentarii despre hoteluri în Turcia

pozitia

Sejur în mai 2024

• Comentariu trimis pe 28 martie 2024

• Cameră triplă

- camerele sunt mici; - trebuie insistat pe curățenie.

- amplasarea hotelului; - micul dejun a fost gustos; - personal de calitate.

Sejur în martie 2024

• Comentariu trimis pe 12 decembrie 2023

Sejur placut
    • Cameră dublă sau twin

Nu arata chiar ca in poze, sunt mici lucruri care necesita a fi imbunatatie. Dar am vazut ca o parte din camere erau in renovare.

Pozitionarea fata de obiectele turistice, stafful amabil si curatenia, micul de jun a fost decent, o sa revenim cu drag.

Sejur în noiembrie 2023

• Comentariu trimis pe 1 noiembrie 2023

Nu o să revin la acest hotel!
    • Cameră dublă sau twin

Camerele din poze nu au nici o treabă cu realitatea. Este postat apartament la fotografii cu o camera dublă. Eu am rezervat două camere cu pat matrimonial, din care una avea patul lipit de perete, iar cealaltă avea dulapul în pat de nu puteai trece să te urci in pat. Vă atașez o poză cu mâna fiului meu să vă faceți idee cam cât de mică era chiuveta! La curățenie mai au de lucru… Am fost în Turcia de 6 ori (Antalya), prima dată în Istanbul… dar niciodată nu am avut un mic dejun așa jalnic și camere înghesuite ca aici! Parcarea “disponibilă” la proprietate, am dat 25€ pentru 3 nopți, să aveți în calcul și asta!

Doar personalul mi-au plăcut, că au fost amabili, în rest le recomand să îmbunătățească micul dejun, care a fost același in fiecare zi, compus din tot felul de creme, cașcaval și roșii, iar sucul care trebuia sa fie fresh de portocale, era ceva apă cu praf instant, avea gust de plastic.

• Comentariu trimis pe 27 octombrie 2023

Locatia

• Comentariu trimis pe 15 octombrie 2023

A fost ok totul

Camera spatioase,pat comfortabil

• Comentariu trimis pe 2 octombrie 2023

Foarte bine!

Locația.

Este a patra oară cand de cazăm la acest hotel. Raport calitate pret foarte bun. Aproape de obiectivele turistice.

• Comentariu trimis pe 19 septembrie 2023

• Cameră triplă

Micul dejun nu foarte variat

Amplasarea, amabilitatea personalului, curatenia

Sejur în septembrie 2023

• Comentariu trimis pe 16 august 2023

• Cameră single standard

Am primit camere la etajul 2, una era cu vedere la strada care era circulata de masini (auzeai traficul daca tineai fereastra deschisa insa daca o inchideai nu aveai probleme pentru ca termopanul izola foarte ok) iar cealalta camera era cu vedere pe spate, asadar aceasta oferea mai multa liniste si era si mult mai mare decat cealalta, in care, desi avea pat dublu, nu puteau sta 2 persoane (si baia acesteia era foarte, foare mica). In ambele camere, pe alocuri gaseau urme de uzura, in special in baie, unul dintre prosoape avea mici gauri, la fel si cearsaful. Auzeam perfect ce vorbea vecinul de la camera alaturata (nu a fost galagie dar auzeai fara sa vrei). Camera cu vedere in spate era mai mare insa avea o fereastra extrem de mica, prin urmare in camera era foarte, foarte intuneric indiferent de ora (mie mi-a placut asa, pentru ca prefer sa am intuneric in camera, mai ales dimineata). Mic dejun cu aceleasi feluri de mancare in fiecare zi, eu nu sunt pretentioasa dar tot mi-a fost greu sa aleg ce sa mananc. Variante destule pentru cei nepretentiosi insa eu am mers pe rosii, ou fiert, branza si masline, restul erau feluri de mancare cu gust acru, probabil de la iaurt sau otet/lamaie si nu erau pe gustul meu absolut deloc. Mai gasisem si chicken nuggets dar sunt din cele pe care le gasesti in comert la raionul de congelate si care sunt foarte uscate si cu 2% pasta de carne. Eu, recunosc ca mananc si asa dar nu e tocmai ok sa dai asa ceva oaspetilor. Asadar, la micul dejun aveai varianta bufetului oferit in pretul camerei sau, asa cum am vazut ca mai faceau unii turisti, sa comanzi din meniul pus la dispozitie. Cafeaua lor este de fapt din cea tip ness, solubila iar noi am baut cu mult lapte. Aveau restaurant iar mancarea parea ok, din ce am vazut (noi am mancat in zona, niciodata de la restaurantul hotelului, deci nu ma pot pronunta, dar mirosea intotdeauna foarte bine si cred ca era ok). Atentie daca doriti sa rezervati transfer de la hotel la aeroport.

Pozitionat aproape de locurile cu interes turistic la care poti ajunge pe jos dar si aproape de tramvai, multe restaurante bune in zona, camere curate si dragute (noi am ales 2 camere single dar cred ca toate au pat dublu).

• Comentariu trimis pe 14 iulie 2023

• Cameră triplă

Pentru ca am avut o rezervare pentru 4 persoane, am primit un apartament cu 2 camere( family room), una dintre ele fiind situata intr-un intrând al clădirii cu geamuri cu o izolare fonică și termică, cred, precară. Am ascultat în fiecare noapte zgomotele străzii, deci nu prea am dormit. Am avut o programare la SPA/ HAMAM, la care am întârziat 15 minute ( întârziere pe care am anunțat-o prin mesaj pe WhatsApp) și ni s-a refuzat accesul cand am ajuns, pe motiv ca au închis, deși programul era până mai târziu. Nu știu dacă a fost doar vina noastră sau și o lipsa de flexibilitate din partea personalului de acolo. Domnul de la recepție a încercat sa ne ajute, dar s-a izbit și el de un refuz.

Locație excelentă, in centrul istoric, aproape de toate obiectivele turistice importante, personal foarte amabil, hotel foarte curat si cochet, micul dejun cu produse variate pe toate gusturile. O cazare confortabila și plăcută. Mi-au plăcut energia și aerul confortabil pe care mi le-au conferit acest loc...nu m-am simțit departe de casă. Voi mai reveni cu siguranță!

• Comentariu trimis pe 3 iulie 2023

Placut
    • Cameră triplă

Mai multa atentie la restaurantul unde se serveste micul dejun

Locatie in vecinatatea principalelor obiective turistice

• Comentariu trimis pe 27 iunie 2023

Un sejur foarte frumos.
    • Cameră dublă sau twin

Totul a fost asa cum mi s-a prezentat.

• Comentariu trimis pe 16 iunie 2023

Plăcut ,foarte atractiv şi obositor ...se merge mult pe jos şi numai în pantă!!😅😅😅
    • Cameră single standard

La micul dejun se poate lucra mai mult,amplasarea foarte bună.Uşor de ajuns la principalele atracții:Catedrala Sfanta Sofia,Palatul Topkapî, Sultanahmet Square, Marele Bazar.

• Comentariu trimis pe 12 iunie 2023

Frumos
    • Cameră triplă

Geamurile nu izoleaza fonic,curatenia superficiala.

Micul dejun a fost satisfacator,pozitia hotelului foarte buna,terasa de pa acoperisul hotelului ,oaza de relaxare.

• Comentariu trimis pe 8 iunie 2023

• Cameră dublă sau twin

Baia destul de înghesuită ..

Locație aproape de principalele atracții turistice.

Sejur în aprilie 2023

• Comentariu trimis pe 4 iunie 2023

• Călătorie de afaceri
    • Călător singur
    • Cameră dublă sau twin

îmi place locația unde este situată .❤️

• Comentariu trimis pe 20 mai 2023

Ok

camera tripla prea îngrămădită

aproape de obiective

Sejur în mai 2023

• Comentariu trimis pe 28 martie 2023

Camera un pic mica

Curățenie, mic dejun bun, personal super amabil, locatia

• Comentariu trimis pe 17 martie 2023

Zonă foarte aglomerată

Personal amabil

Sejur în ianuarie 2023

• Comentariu trimis pe 13 martie 2023

• Cameră dublă sau twin

Camerele foarte mici, necesita reparatii. Nu se mai serveste micul dejun la restaurantul de la etajul superior.

Personalul foarte amabil si atent la toate cerintele. Parcare proprie. Locatie foarte aproape de obiective turistice.

• Comentariu trimis pe 5 decembrie 2022

acceptabil
    • Cameră dublă sau twin

camere mici, curățenia slăbuță, lenjeriile nu prea arătoase

locația

Sejur în decembrie 2022

• Comentariu trimis pe 2 decembrie 2022

• Cameră triplă

Cand am facut booking ul scria faptul ca, exista parcare in apropriere cu 8€ pe zi. Defapt, hotelul are parcarea lor proprie pe care trebuie sa o platesti, 8€/zi. Nu este o suma mare insa este deranjant faptul ca, ar trebui sa specifice din prima faptul ca la ei la hotel trebuie sa platim parcarea. Camerele ar trebui aerisite mai mult.

Hotelul este amplasat in centru, ajungi in cateva minute langa atractiile turistice, micul dejun a fost ok, o sa mai revenim.

Sejur în decembrie 2022

• Comentariu trimis pe 21 noiembrie 2022

camerele foarte mici

locația, este foarte aproape de principalele obiective turistice, personal foarte prietenos si amabil . mancarea foarte buna , preturi acceptabile

Sejur în noiembrie 2022

• Comentariu trimis pe 23 octombrie 2022

micul dejun cam săracut

locatia

Sejur în octombrie 2022

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: