2. Τουρκία κριτικές ξενοδοχείων

8,9

8,4

• Υποβολή σχολίου: 6 Μαΐου 2024

8,0
    «Ένα καλό ξενοδοχείο σε πολύ καλή θέση.»
    • Deluxe Δωμάτιο με King-Size Κρεβάτι

Θα έπρεπε να ήταν πιο καθαρό το δωμάτιο .Η τιμή ηταν δυσανάλογη με τις παροχές.

Μου άρεσε πολύ η τοποθεσία και οι καλοί τρόποι του προσωπικού.

Έμεινε: Μάιος 2024

• Υποβολή σχολίου: 26 Μαρτίου 2024

«Άριστο ξενοδοχείο Μόνο πρόβλημα το χαμάμ κι ο ατμός»
    • Deluxe Δωμάτιο με King-Size Κρεβάτι

Το χαμάλης δεν ήταν ζεστό και ο υπέρθερμος ατμός χαλασμένος. Η σάουνα πολλή καλή. Όπως και το γυμναστήριο και το μασάζ

Τα δωμάτια εξαιρετικά και η τοποθεσία

Έμεινε: Μάρτιος 2024

• Υποβολή σχολίου: 1 Μαΐου 2023

«Μ' άρεσε το δωμάτιο και γενικά το ξενοδοχείο, πρωινό ήταν σχετικά καλό, το μασάζ δεν με ενθουσίασε.»
    • Έμεινε 1 βράδυ

Δεν ενθουσιάστηκα με το πρωινό, είχε μεγάλη ποικιλία αλλά κάποια δεν ήταν πολύ φρέσκα. Διάλεξα και παροχή μασάζ την οποία δεν ευχαριστήθηκα. Δεν μου μετέφερε το συναίσθημα της χαλάρωσης η μασέρ , και δεν ερωτήθηκα όταν μπήκα στο δωμάτιο τι είδους μασάζ θα κάνω τελικά (ενώ στη ρεσεψιόν του σπα με ρώτησαν, δεν είχα καταλήξει, και μου διευκρινησαν ότι θα το πω εκείνη τη στιγμή στη μασέρ).

Το δωμάτιο ήταν ευρύχωρο (τρίκλινο), καθαρό και μοντέρνο. Και το ξενοδοχείο μοντέρνο γενικά.

• Υποβολή σχολίου: 27 Μαΐου 2022

8,0
    «Άνετη, ευχάριστη και ασφαλής διαμονή.»
    • Μεμονωμένος ταξιδιώτης
    • Deluxe Δωμάτιο με King-Size Κρεβάτι

Δεν μου άρεσε το πρωινό. Το βρήκα πολλυ φτωχό για ένα ξενοδοχείο 5*. Τα φρούτα στο πρωινό δεν ήταν φρέσκα. Επίσης πολύ μικρή ποικιλία στα ζεστά φαγητά του πρωινού καθώς και στα αρτοποιήματα.

Φιλικό προσωπικό. Οι περισσότεροι γνώριζαν Αγγλικά, επομένως η επικοινωνία ήταν πολύ εύκολη. Πεντακάθαρο δωμάτιο, σεντόνια, πετσέτες και μπάνιο.

• Υποβολή σχολίου: 2 Σεπτεμβρίου 2023

7,0
    Καλό
    • Deluxe Δωμάτιο με King-Size Κρεβάτι

Συνέβη μια αστοχία στο check in και μας παρέδωσαν κατειλημμένο δωμάτιο το οποίο όμως λύθηκε άμεσα από την κατά τ' άλλα ευγενέστατη ρεσεψιονιστ. Στον όροφο ακριβώς δίπλα από το δωμάτιο πραγματοποιούσαν εργασίες με αποτέλεσμα να υπάρχει αρκετός θόρυβος και άσχημη οσμή, γεγονός λίγο ενοχλητικό καθώς περάσαμε αρκετές ώρες στο δωμάτιο ειδικά την πρώτη μέρα. Δεν έμεινα τόσο ικανοποιημένη από τις υπηρεσίες μασάζ αλλά αυτό είναι εντελώς υποκειμενικό, ο σύζυγος μου αντιθέτως δήλωσε ευχαριστημένος, ωστόσο και οι δύο συμφωνήσαμε στην λανθασμένη διαδικασία λήψης ιστορικού η οποία ήταν προφορική και υποτυπώδης. Τέλος θεωρούμε ότι ήταν ακριβό τόσο όσον αφορά στη διαμονή όσο και στις υπηρεσίες σπα.

Ευγενικό προσωπικό, άνετο δωμάτιο, καλή τοποθεσία κοντά στη προκυμαία και σχετικά κοντά στα σημεία ενδιαφέροντος. Η εμπειρία του χαμάμ ήταν πολύ καλή. Το πρωινό είχε ποικιλία και κάλυπτε όλα τα γούστα.

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 2 Απριλίου 2023

7,0
    Καλό
    • Deluxe Δωμάτιο με King-Size Κρεβάτι

Κλείσαμε το ξενοδοχείο αυτό λόγω του ωραίου δωματίου κ για την ξεκούραση μας στα spa κ την πισίνα που είχε τελικά κρύο νερό κ δεν μπορέσαμε να την ευαχαριστηθουμε!!!!

Καλή τοποθεσία πολύ καλό πρωινό σε καλή τιμή μεγάλο δωμάτιο

• Υποβολή σχολίου: 13 Ιουλίου 2022

5,0
    Επαρκές

μειναμε 5 νυκτες δεν αλλαξαν καθολου κλινοσκεπασματα

Έμεινε: Ιούλιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 10 Μαΐου 2022

4,0
    «Δεν ανταποκρίνεται στις προσδοκίες ενός πελάτη που επιθυμεί διαμονή σε ξενοδοχείο 5 αστέρων.»
    • Deluxe Δωμάτιο με King-Size Κρεβάτι

Αρχικά το roof garden δεν είχε καμία σχέση με τις φωτογραφίες, μιας και δεν είχε πολυθρόνες και όλες αυτές τις παροχές που βλέπει κάποιος στις φωτογραφίες. Η πισίνα ήταν πάρα πολύ μικρή και με τα βίας μπορούσαν να κολυμπήσουν άνετα 3 άνθρωποι. Συγκεκριμένα από το ξενοδοχείο μας είπαν ότι υπάρχει όριο έως 5 άτομα. Για ένα ξενοδοχείο με τόσους ορόφους και τόσα δωμάτια, η πισίνα ήταν τελείως απογοητευτική. Επίσης, μας υποχρέωσαν να φορέσουμε σκουφάκι το οποίο το χρέωναν 2,5 ευρώ περίπου. Επίσης, στην περιγραφή αναφέρεται ότι το πρωινό στοιχίζει 10,5 ευρώ, ενώ στην πραγματικότητα πληρώσαμε 12 ευρώ. Η ποικιλία του φαγητού στο πρωινό δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο, καθώς για ένα ξενοδοχείο 5 αστέρων θα περίμενε κανείς περισσότερες επιλογές φαγητού. Τα σφολιατοειδή δεν ήταν φρέσκα. Τέλος, θα ήθελα να παραπονεθώ για το γεγονός ότι μας κλείδωσαν το ψυγείο του δωματίου χωρίς καμία προειδοποίηση κάποια στιγμή που λείπαμε από το δωμάτιο και χωρίς να έχουμε καταναλώσει τίποτα από αυτό. Όταν ρωτήσαμε για πιο λόγο συνέβη αυτό, μας απάντησαν ότι δεν είχαμε δηλώσει κάποια πιστωτική κάρτα ώστε να έχουμε αυτό το προνόμιο (!!!) με συνέπεια να μην έχουμε την δυνατότητα ούτε να αφήσουμε στο ψυγείο ένα δικό μας μπουκαλάκι νερό.

Μεγάλο και άνετο δωμάτιο. Οι υπάλληλοι ήταν ευγενικοί. Ωραίοι διάδρομοι και όμορφο ασανσέρ.

• Υποβολή σχολίου: 9 Μαΐου 2022

4,0
    «Μη ικανοποιητικό για 5άστερο»
    • Deluxe Δίκλινο Δωμάτιο με 2 Μονά Κρεβάτια

Ο κλιματισμός του δωματίου ήταν πολύ κακός. Παρόλο που είναι αυτόνομος δεν έχει ουσιαστκή διαφορά αν επιθυμείς στο χώρο με πιο χαμηλή θερμοκρασία. Επειδή δεν υπάρχει άνοιγμα στο παράθυρο για φυσικό καθαρό αέρα, οι αδυναμίες του κλιματισμού κάνουν την ατμόσφαιρα χειρότερη. Είχε και μυρωδιά ο κλιματισμός. Υπάρχει μερικώς οπτική επαφή προς το ντουζ από το δωμάτιο και από το χολ του δωματίου, αφου διαχωρίζεται με τζάμια με σχέδια που δεν εξασφαίζουν την ιδιωτικότητα. Αυτό είναι πρόβλημα ιδιαίτερα αν στο δίκλινο δεν μενει ζευγάρι. Οι φωτογραφίες έδειχναν ένα πολύ ωραίο roof-garden με καναπέδες, το οποίο δεν είχε σχέση με την πραγματικότητα. Όταν μπήκαμε στο δωμάτιο ήταν διαθέσιμο το ψυγείο, ενώ όταν επιστρέψαμε μετά από την πρώτη έξοδο ήταν κλειδωμένο χωρίς καμία ενημέρωση. Η πισίνα είναι ταυτόχρονα και υδρομασάζ και είναι πολύ μικρή. Είχε βάθος 1,5 μέτρο και είχε μόλις 6 ξαπλώστρες. Ηταν απογοητευτική η αίσθηση για ξενοδοχείο 5 αστέρων. Είχε κρυφες μικρές χρεώσεις που δεν συνάδουν με την εικονα του ξενοδοχείου. Πληρώσαμε σκουφάκι για να μπουμε στην πισίνα. Η τμή του πρωινου ήταν πιο ακριβή από το ποσό που αναφέρει στο booking.

Πολύ καθαροί όλοι οι χώροι. Το προσωπικό ήταν ιδιαίτερα ευγενικό και εξυπηρετικό. Πολύ καλό wifi. Κάναμε early check-in (στις 12:00 αντί στις 14:00) χωρίς επιπλέν χρέωση. Μεγάλο δωμάτιο με πολύ ωραία αισθητική και πολλές παροχές.

• Υποβολή σχολίου: 3 Μαΐου 2022

6,0
    «Ήταν μια μέτρια εμπειρία που αναλογικά βάσει τιμής δεν δικαιολόγησε τις πολύ υψηλές προσδοκίες μου.»
    • Deluxe Δίκλινο Δωμάτιο με 2 Μονά Κρεβάτια

Δεν μου άρεσε οτι οι υπάλληλοι δεν μιλούσαν κατανοητά αγγλικά, οτι η πισίνα ήταν αρκετά μικρή , οτι η ταράτσα δεν ανταποκρινοτάν στις φωτογραφίες και ήταν μικρή , οτι μας έκλεισαν το mini bar χωρις προειδοποίηση ενώ λείπαμε χωρίς να μας πουν οτι έπρεπε να δώσουμε τη χρεωστική μας για εγγύηση. Επίσης ο φωτισμός παραήταν χαμηλός και στους διαδρόμους και στο δωμάτιο.Το δωμάτιο δεν είχε ιδιαίτερη θέα.Γενικώς υπήρχε έλλειψη επικοινωνίας.

Μου άρεσε η καθαριότητα σε όλους τους χώρους , οτι ήταν ήσυχα , η θερμοκρασία δωματίου , το μπάνιο και οι παροχές όπως το μασσάζ , η σάουνα και το χαμάμ. Επίσης εντυπωσιάστηκα απο την ταχύτητα του ασανσέρ. Ακόμα θα ήθελα να αναφέρω οτι παρότι υπήρχε δυσκολία στην κατανόηση των αγγλικων το προσωπικό ήταν εξυπηρετικό στο να μας κάνει νωρίτερα check in και στο check out μας κράτησαν τα πράγματα μέχρι να φύγουμε.

• Υποβολή σχολίου: 5 Μαΐου 2024

• Executive Σουίτα με μερική θέα στη Θάλασσα και Μπανιέρα-Υδρομασάζ

Έμεινε: Ιούλιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 30 Μαΐου 2022

Έμεινε: Μάιος 2022

Οι επισκέπτες σχολίασαν και αυτά τα καταλύματα: