2. Comentarii despre hoteluri în Turcia

8,6

9,2

• Comentariu trimis pe 29 mai 2024

Nu am nimic de reprosat

Locația foarte aproape de obiectivele turistice principale, de transportul public. Angajații foarte amabili.

• Comentariu trimis pe 15 mai 2024

Exceptand comunicarea proasta legata de accesul cu masina personala, hotelul merita aprecieri.
    • Cameră twin standard

Zona este foarte galagioasa si aglomerata de muncitori, nu doar de turisti, iar pe mine m-a deranjat foarte mult faptul ca desi am specificat ca venim cu masina personala de 2x, nu am fost anuntati de faptul ca zona respectiva nu va fi accesibila decat inainte/dupa un anumit interval orar, fiind o anume sarbatoare. Ne-am invartit 3h pana am inteles ca nu avem nici o sansa sa parcam in zona, accesul la internet fiind limitat la acel moment, iar de la hotel nu exista personal disponibil pentru a ne ajuta cu bagajele din punctul in care le-am spus ca am reusit sa parcam undeva la 15 minute de hotel.

Camerele au fost mult peste clasificarea de 3*, micul dejun foarte bun, doamna ce il pregatea foarte draguta, cat si cele ce se ocupau de curatenie, internetul mergea excelent, amplasarea chiar in zona de interes pentru cei ce sunt in cautare de meteriale diverse cat si de bazar, plus la 2-3 minute se regaseau mijloacele importante pentru transport.

• Comentariu trimis pe 5 mai 2024

Personalul super de ajutor

• Comentariu trimis pe 24 aprilie 2024

• Suită standard

Aveți o problema la televizor , canale locale nu se regăsesc, iar pernele sunt TARI ! În rest numai de bine ! Oricum VOI RECOMANDA !

Camera foarte generoasa , baia de asemenea , personalul de la recepție amabil și săritor, micul dejun suficient și diversificat ! Pe scurt mi-a plăcut!

• Comentariu trimis pe 3 aprilie 2024

Near Grand Bazar
    • Cameră twin standard

Nu ofereau parcare. Desi am intrebat de disponibilitate, se pare ca nu ne-am inteles. Taxa de parcare era de 20euro/zi. In apropiere se afla parcari private, mult mai ieftine. Baia nu era foarte curata, se facuse curatienie, dar superficiala.

Foarte aproape de toate obiectivele principale. La 5 min de mers de Grand Bazar, la 15 min de mers de Moscheea Albastra/AyaSofia/Topcapil si 19 min de podul Galata. Zona foarte aglomerata. Micul dejun era variat, o multime de variante de ales. Se pregatea de dimineata.- Continea atat mancare gatita, cat si legume si fructe proaspete, desert. Cafea si ceai la discretie

• Comentariu trimis pe 24 decembrie 2023

• Cameră dublă standard

Zgomotul după ora 12.00 noaptea, probabil lucrau la etajele superioare, camerele dacă nu ceri cu balcon sau pe față, au un gemulet infim zici ca ești în subsol. Am plătit diferența sa fiu mutată. Mic dejun nediversificat. Nu este un hotel pentru pretențioși clar.

Curățenia, faptul că există caldura în camere.

• Comentariu trimis pe 20 decembrie 2023

• Cameră twin standard

Zgomotul care se auzea de la etajele superioare și la 12.00 noaptea. Nu te puteai odihni. Cred ca se lucrează ceva. Același mic dejun 5 zile la rand. Nu aveau cafea doar ness. Am primit o camera cu un geam f mic ziceai ca ești la beci, deși prețul a fost destul. Ptr camera cu balcon plătești diferența, dar și balconul dădea într un perete. Cu alte cuvinte nu este un hotel pentru pretențioși, dar prețul a fost 70 euro/camera singla.

Curățenie, caldura în camere și aproape de centru.

• Comentariu trimis pe 16 octombrie 2023

Hotel bun
    • Cameră dublă sau twin standard

Poziționarea fata de atracțiile turistice.

Sejur în octombrie 2023

• Comentariu trimis pe 21 septembrie 2023

• Cameră dublă standard

Deși ni s-a comunicat ca o sa avem parcare cu 10 euro pe noapte, la ora 17 când am ajuns la hotel nu am găsit loc de parcare decât foarte departe de hotel cu 25 euro pe noapte. Am fost nevoiți sa tragem trolerele pe străzile Iatanbulului care sunt în panta.

Hotel nou, toate lucrurile noi. Mic dejun bogat și gustos. Aproape de obiectivele turistice. De reținut ca nu se poate întra pe strada cu masina intre ora 12 și 18.

• Comentariu trimis pe 6 septembrie 2023

• Cameră dublă sau twin standard

Check in- ul este până la ora 24

Micul dejun este foarte ok!

• Comentariu trimis pe 30 aprilie 2024

Plăcut

Lipsă parcarea din apropiere

Aproape de bazar, transportul în comun..

• Comentariu trimis pe 29 aprilie 2024

Totul foarte curat

• Comentariu trimis pe 23 aprilie 2024

Un sejur de nota 10

Nu este cazul !

Curățenie,mic dejun excelent !

• Comentariu trimis pe 20 februarie 2024

5,0
    Acceptabil
    • Suită standard

GALAGIE MAXIMA !! Nu exista asa ceva, incepand de la 7-8 dimineata si seara 22-23 se da startul iar .. se aude orice prin USA de la intrare ...concluzie , nu te poti odihnii

Zona a fost placita , aproape de Bazar si de restul !

Sejur în februarie 2024

• Comentariu trimis pe 5 februarie 2024

1,0
    Dezatruos
    • Cameră twin standard

Totul a fost contar descrierii, pernele miroseau a transpiratie, camerele neizolate fonic poti auzi: masini de gunoi, masini de marfa cit si oamenii pe strazi cum vorbesc deja de la ora 5.

Nimic nu corespunde descrierii, ora 03:00 oaspeti foarte galagiosi, uși trântite, câjni care latra in toiul noptii si ei tot cazati. Mic dejun slab, nesskaffe instant pus intr-o cutie si 2 plicuri de ceai.... Totul platit automat prin booking pt 1 adult si 1 copil 14 ani, receptionistul are in baza lui doar 1 adult existand tangențe de extra plata... Si uite asa zboară ideea de vacanța placuta....

Sejur în februarie 2024

• Comentariu trimis pe 27 ianuarie 2024

5,0
    Un sejur obositor decât odihnitor dar perasamblu orașul Istanbul superb, dar trebuie să îți alegi cu grijă hotelul.
    • Suită standard

Prizele defecte, luminile defecte, frig în cameră noroc ca mi-a dat telecomanda la AC sa comut pe cald caloriferele fiind reci cel din sufragerie rece sloi ăla din baie fierbinte. Abia abia știu o boabă de engleză cei din recepție dacă vrei să comanzi și tu mâncare (delivery) nu te ajută nimeni pentru ca tu nu poți îți trebuie un număr de Turcia pentru a finaliza comanda deci deloc amabili în a te ajuta, mâncarea ușor diversificată, mezelurile deloc pe placul dar oricum nu mori de foame dimineață la micul dejun. Merită cele 3 stele dar la bani aș micșora cu mult tariful Sejur 24-27 Ianuarie 2024 970 lei aș fi meritat totul cu 550 lei cu indulgentă pentru ca mai scoți și nici nu îți oferă de 970 de lei serviciile specifice dar în fine, mai scoți 45-50€ parcarea pe lângă cazare pentru zilele astea 15€ pe zi parcarea

Cameră îngrijită, patul super odihnitor, canapeaua, o cameră primitivă vorbim de suită.

Sejur în ianuarie 2024

• Comentariu trimis pe 16 decembrie 2023

Minunat!
    • Cameră dublă standard

Am stat lângă lift și s-a auzit puțin, însă pentru o persoană foarte sensibilă, chiar am dormit bine. Strada e închisă mașinilor ziua, deci nu am putut lua taxi din fața. Nu văd unde ați putea parca dacă veniți cu mașina, dar dacă veniți pe jos ca noi, nu o să vă deranjeze.

Locația este foarte bună, aproape de Grand Bazar. Hotelul este nou, curat. Personalul foarte amabil. Micul dejun bun și variat. Recomand!

• Comentariu trimis pe 24 septembrie 2023

A fost perfect
    • Suită standard

Nu a fost nimic ce nu ne-a plăcut

Amplasat chiar în centrul marilor atracții, simți cu adevărat ce însemna Istanbul la acest hotel

• Comentariu trimis pe 13 septembrie 2023

Minunat !
    • Călătorie de afaceri

Curata

• Comentariu trimis pe 23 august 2023

O vacanta superba si activa
    • Cameră dublă standard

Personalul amabil, mic dejunul foarte gustos, bucatarul e foarte amabil si cu experienta. Totul a fost impecabil. Voi reveni cu drag😍😍😍

• Comentariu trimis pe 20 august 2023

• Cameră dublă Economy

Nu a fost nimic ce sa nu îmi placa

Mic dejun bun ,hotelul este amplasat foarte aproape de atracțiile turistice și de stația de tramvai . Camera curățata si schimbat lenjeria si prosoapele in fiecare zi . Personalul hotelului foarte amabil si gata sa ajute in orice problema .

• Comentariu trimis pe 24 iulie 2023

• Suită standard

Totul la superlativ !!! Curatenie camera foarte spatioasa , micul dejun foarte ok . Voi reveni 👏👏👏❤️❤️

• Comentariu trimis pe 26 mai 2024

Nu există text aferent acestui comentariu