3. Καστοριά κριτικές παραθεριστικών κατοικιών

8,1

• Υποβολή σχολίου: 3 Απριλίου 2024

«Χαλάρωση»
    • Βίλα 1 Υπνοδωματίου

Μας έλειψαν τα πατζούρια στο υπνοδωμάτιο,γιατί παρόλο που είχε χοντρή κουρτίνα ο ήλιος μας ξύπναγε 7 παρά το πρωί.Επίσης δε μας πολυβόλεψαν οι καναπέδες.

Πλήρως εξοπλισμένο ψυγείο και ντουλάπια για πρωινο και μπάνιο με είδη περιποίησης για τα πάντα.Η λίμνη μπροστά στα πόδια μας.Ησυχία,παρόλο που περνάει δρόμος λίγο πιο πάνω.

Έμεινε: Μάρτιος 2024

• Υποβολή σχολίου: 29 Ιανουαρίου 2024

«Η ησυχία και η ηρεμία που σου προσφέρει το κατάλυμα και η θέα της λίμνης»

Τίποτα όλα ήταν ικανοποιητικά

Η τοποθεσία

Έμεινε: Ιανουάριος 2024

• Υποβολή σχολίου: 20 Δεκεμβρίου 2023

«Το απόλυτο άριστα!!! Ευχαριστούμε για την υπέροχη διαμονή»

Απολύτως κανένα αρνητικό

Το σπίτι είναι το απόλυτο 10/10, πεντακάθαρο, πλήρως εξοπλισμένο δεν του λείπει τίποτα έχει μέχρι οδοντόκρεμα και λοσιόν ντεμακιγιαζ, η θέα απερίγραπτη πάνω στην λίμνη, οι οικοδεσπότες ευγενέστατοι, πρόθυμοι και εξυπηρετικότατοι, μαξιλάρια, παπλώματα, στρώματα ονειρεμένα, νετφλιξ στην τηλεόραση του σαλονιού, δεύτερη τηλεόραση στο υπνοδωμάτιο, η κυρία μας είχε αφήσει ένα σωρό πράγματα στο ψυγείο, το τζάκι αξεπέραστο, δεν υπήρχε ούτε ένα αρνητικό!

• Υποβολή σχολίου: 11 Δεκεμβρίου 2023

«Υπέροχη»

Δεν έχω κάτι αρνητικό ,

Τοποθεσία η εξυπηρέτηση εξοπλισμός καθαριότητα πολύ όμορφος χώρος.

Έμεινε: Οκτώβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 12 Νοεμβρίου 2023

• Βίλα 1 Υπνοδωματίου

Η τοποθεσία και το σπιτι

Έμεινε: Νοέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 19 Απριλίου 2023

«Πολύ τυχεροί όσοι το επιλεγουν. Value for money»
    • Βίλα 1 Υπνοδωματίου

Ειναι ιδανικο για ζευγαρι από πλευράς χώρων. Ένα παιδί μικρο επισης πολυ ανετα, για μεγαλυτερο όμως ο χωρος λιγοστευει.

Η μοναδικη τοποθεσία, η απόλυτη ησυχία που επικρατούσε, το πολυ ομορφο και φροντισμενο σπιτι, που δεν του έλειπε τίποτε από ανεσεις. Oι πολυ ευγενικοί και διακριτικότατοι ιδιοκτητες... Υπεροχη εμπειρια

Έμεινε: Απρίλιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 4 Απριλίου 2023

«Ιδανικό παραλίμνιο πετροσπιτο.»
    • Βίλα 1 Υπνοδωματίου

Ιδανικό σημείο. Ήσυχο, με όλα τα απαραίτητα. Κάθε είδους θέρμανση και κλιματισμό. Πάνω στο νερό με καλαμιές και "συγκάτοικους" κορμοράνους και πελεκάνους. Απέναντι ακριβώς από τη νότια παράλια της Καστοριάς.

Έμεινε: Απρίλιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 15 Ιανουαρίου 2023

«Υπέροχη θέα,εξοπλισμένο και καθαρό σπίτι»
    • Βίλα 1 Υπνοδωματίου

Το μόνο που δεν μου άρεσε είναι ότι διανυκτερεύσαμε μόνο 2 βραδιά. Δεν μπορεις να βρεις μειονέκτημα

Η θέα απλά ονειρεμένη Το σπίτι υπέροχο,μεγάλο,πεντακάθαρο ,εξοπλισμένο με τα πάντα από προϊόντα καθαρισμού,είδη σπιτιού Νικος και Ελένη,οι ιδιοκτήτες υπέροχοι,ευγενικοί,ευγενείς,απλά υπέροχοι. Ανάβεις το τζάκι,πίνεις τον καφέ σου και δεν βγαίνεις καθόλου στην Καστοριά!!!

Έμεινε: Ιανουάριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 23 Δεκεμβρίου 2022

«Εξαιρετική»
    • Βίλα 1 Υπνοδωματίου

Κανενας δεν θα βρει τιποτα που να μη του αρεσει εκει. Σας το υπογραφω.

Η παραμονη μας ήταν εξαιρετική. Οι οικοδεσπότες ευγενέστατοι, εξυπηρετικοι, διακριτικοί, ολα οσα παριμεναμε και, ακομα περισοτερα. Το σπιτι εξωπραγματικα ομορφο και η τοποθεσια του απλα μοναδικη. Η υποδοχή θερμοτατη και, μας κανανε να νιώσουμε σαν, στο σπιτι μας. Θα επιστρέψουμε σιγουρα καποια στιγμη. Αξεχαστη εμπειρία. Ευχαριστούμε απο καρδιας.

Έμεινε: Δεκέμβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 14 Δεκεμβρίου 2022

«Εκπληκτικό!!!!»
    • Βίλα 1 Υπνοδωματίου

Μας άρεσαν όλα !!! Δεν υπάρχει κάτι που δεν μας άρεσε.

Ήσυχη τοποθεσία!!! Υπέροχη θέα!!! Μοναδικό!!!!Όλες οι ανέσεις!!! Είχε τα πάντα από καφέ όλων των ειδών, ελληνικό, γαλλικό, νές καφέ , χαμομήλι , τσάι, βραστήρα, τοστιέρα, μακαρόνια να φας κάτι πρόχειρο, ψωμί τοστ με τυρί, μαρμελάδα, βούτυρο, χυμό....όταν λέμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ ...ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!! Μπουρνουζια,σαμπουάν, αφρόλουτρο, οδοντόκρεμα, τα πάντα!!! Απόλυτα ικανοποιημένοι με όλα και με τους ανθρώπους που το έχουν, απόλυτα φιλικοί και φιλόξενοι και πάντα πρόθυμοι να βοηθήσουν σε ότι χρειαστείς!!! Ελένη και Νίκο ευχαριστούμε πολύ για την υπέροχη φιλοξενία στο χώρο σάς, το αισθανθήκαμε σαν το σπίτι μας. Θα ξανάρθουμε σίγουρα !!!!

Έμεινε: Δεκέμβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 27 Οκτωβρίου 2022

• Βίλα 1 Υπνοδωματίου

Η κυρία Ελένη μας υποδέχθηκε με χαμόγελο και μας κατατοπίσε για την περιοχή. Όσο για το σπιτάκι ηταν οτι καλυτερο για την περιοχη με τη θεα στη λιμνη . Επίσης ήταν εξοπλισμενο με ολα τα καλα για το πρωινό μας .

Έμεινε: Οκτώβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 22 Απριλίου 2022

«Αξέχαστη διαμονή!»
    • Βίλα 1 Υπνοδωματίου

Η ηρεμία, η απίστευτη θέα στη λίμνη, η αυλή, το φιλόξενο σπίτι, οι ευγενικοί και χαμογελαστοί οικοδεσπότες...όλα ήταν υπέροχα!!

Έμεινε: Απρίλιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 20 Νοεμβρίου 2021

• Βίλα 1 Υπνοδωματίου

Έκανε το ταξίδι στην Καστοριά ακόμα ομορφοτερο

• Υποβολή σχολίου: 15 Νοεμβρίου 2021

Εξαιρετικό
    • Βίλα 1 Υπνοδωματίου

Μοναδική θέα στη λίμνη και τη πόλη της Καστοριάς! το κατάλυμα προσφέρει απόλυτη ησυχία και ιδιωτικότητα! με δυο μικρά παιδιά εκτιμήσαμε πολύ την πλήρως εξοπλισμένη κουζίνα, καθώς και το γεμάτο ψυγείο!

• Υποβολή σχολίου: 6 Νοεμβρίου 2021

«Φανταστικά! Τίποτε άλλο.»
    • Βίλα 1 Υπνοδωματίου

Οκ, δε ζούμε στον τέλειο κόσμο, οπότε θα πω και δυό αρνητικά. Το ένα είναι το Wi-FI το οποίο συνδεόταν δύσκολα κι έκανε αρκετές διακοπές, παρόλο που ιδιοκτήτες έχουν κάνει τα πάντα για να μη συμβαίνει αυτό. Το άλλο, το οποίο δε θα πω ότι είναι αρνητικό, απλά το αναφέρω για όποιον έχει θέμα με αυτό, είναι ότι πιθανότατα κατά τη διάρκεια της διαμονής, να δεί κάποια μκρή σαυρίτσα στον τοίχο και κάποια σκουληκάκια στο πάτωμα τα οποία όμως είναι φυσιολογικότατο να υπάρχουν σε ένα σπίτι χτισμένο από πέτρα και ξύλο και το οποίο είναι δίπλα σε ένα μεγάλο κήπο!

Τα πάντα ήταν τέλεια! Από τη θέα, το σπίτι, την καθαριότητα, τις παροχές. Ευγενικότατοι και διακριτικοί οικοδεσπότες. Είχαμε την πλήρη ελευθερία χρήσης του σπιτιού και των γύρω παροχών (κήπος, μπάρμπεκιου κλπ). Παρόλο που το κατάλυμα δεν προσφέρει πρωινό, υπάρχουν πολλά πράγματα που προσφέρονται για ελεύθερη κατανάλωση, όπως ψωμί τοστ, τυρί, βούτυρο, μαρμελάδες καφέδες, τσάγια ακόμα και ένα μπουκάλι κρασί που μας περίμενε. Για να μην αναφέρω τα καθαριστικά, σαπούνια, σαμπουάν, πετσέτες, μπουρνούζια κλπ. Μέχρι και οδοντόκρεμες!Δε φτάνει αυτός ο χώρος για πλήρη λίστα, Εννοείται ότι έχει τα πάντα από συσκευές, όπως ψυγείο, πλυντήριο, κουζίνα, καφετιέρα, τοστιέρα, φούρνο μικροκυμάτων. Δεν λείψει τίποτα ακόμα και για τους πιο απαιτητικούς Το σπίτι είναι απλά υπέροχο. Ζεστό με ΥΠΕΡΟΧΗ θέα, τζάκι, κήπο σε δύο επίπεδα όπου μπορείς να απολάυσεις την ησυχία της λίμνης, κι ένα πλήρες εξοπλισμένο χώρο μπάρμπεκιου. Δύο τηλεοράσεις, δορυφορικά κανάλια, Netflix, ακόμα και κάποια επιτραπέζια παιδικά παιχνίδια (Κα Ελένη, Κε Νίκο ίσως κι ένα ταβλάκι αν μπορείτε να βάλετε :) ). Μέχρι και τροφή, λουρί και σακουλάκια ακαθαρσιών για σκύλους έχει! Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να ζητήσει κανείς. Φύγαμε υπέρ-ευχαριστημένοι και προτείνω το κατάλυμμα ανεπιφύλακτα σε όποιον επισκεφτεί την περιοχή!

• Υποβολή σχολίου: 24 Οκτωβρίου 2021

«Περάσαμε υπέροχα, σίγουρα θα ξανάρθουμε.»
    • Βίλα 1 Υπνοδωματίου

Ολόκληρη η περιοχή της Καστοριάς είναι φανταστική. Το σπιτάκι έχει υπέροχη θέα, είναι ήσυχο και είναι πλήρως εξοπλισμένο. Δεν θα σας λείψει τίποτα. Η αυλή είναι όμορφη και ακουμπά στο νερό της λίμνης. Οι οικοδεσπότες είναι υπέροχοι άνθρωποι και πρόθυμοι να μας εξυπηρετήσουν σε οτιδήποτε χρειαστούμε. Το συστήνω ανεπιφύλακτα σε οποιανδήποτε θέλει ένα όμορφο ησυχαστήριο. Μην πάρετε τίποτα μαζί σας, μόνο την καλή σας διάθεση.

Έμεινε: Οκτώβριος 2021

• Υποβολή σχολίου: 26 Αυγούστου 2021

«Χαλάρωση, όμορφα τοπία.»
    • Βίλα 1 Υπνοδωματίου

Καταπληκτική τοποθεσία, απρόσκοπτη θέα στη λίμνη, ιδιωτικότητα, ηρεμία. Πλήρως εξοπλισμένη κουζίνα, με διάφορα στο ψυγείο για μικρογεύματα. Πλήρως εξοπλισμένο και το μπάνιο, με είδη προσωπικής υγιεινής. Φιλικοί και διακριτικοί οικοδεσπότες, πεντακάθαρο και περιποιημένο, τόσο μέσα όσο και στους εξωτερικούς χώρους που ήταν στη διάθεσή μας και των παιδιών. Άριστες παροχές διαδικτύου (smart tv, netflix).

Έμεινε: Αύγουστος 2021

• Υποβολή σχολίου: 22 Οκτωβρίου 2021

8,0
    Πολύ καλό
    • Βίλα 1 Υπνοδωματίου

Αβολοι καναπέδες κ μικρό κρεβάτι.

Το κατάλυμα ήταν πολύ ωραίο καθώς και η τοποθεσία του. Επίσης ήταν εξοπλισμένο άψογα.

Έμεινε: Οκτώβριος 2021

• Υποβολή σχολίου: 13 Μαΐου 2024