3. Αττική κριτικές παραθεριστικών κατοικιών

• Υποβολή σχολίου: 28 Μαΐου 2024

8,0
    «Meiname euxaristimenoi»
    • Deluxe Στούντιο

To krevati itan polli xamilo

Polli eurixwro to dwmatio

Έμεινε: Μάιος 2024

• Υποβολή σχολίου: 28 Μαρτίου 2024

• Deluxe Στούντιο

Η διαμονή μας ήταν για 2 βράδια, Σάββατο και Κυριακή. Το Σάββατο βράδυ είναι αλήθεια πως η περιοχή λόγω των μπαρ και εστιατορίων που διαθέτει αλλά και του πολύ κόσμου που κινείται πλησίον, ακουγόταν ο θόρυβος σχετικά έντονα στο δωμάτιο. Την Κυριακή αν και ήταν αργία η επόμενη ημέρα, ήταν πολύ πιο χαλαρά.

Το δωμάτιο βρίσκεται σε εξαιρετικό σημείο και με τα πόδια μπορείς να περπατήσεις σε όλα τα σημεία ενδιαφέροντος του κέντρου. Η καθαριότητα του δωματίου ήταν σε πολύ καλό επίπεδο ( ο χώρος μύριζε καθαριότητα με το που έμπαινες μέσα ). Η πολυκατοικία όντως είναι παλιά αλλά το δωμάτιο είναι προσεγμένο και καινούργιο. Λεπτομέρειες όπως η ύπαρξη ηλεκτρικού υποστρώματος στο κρεβάτι, μικρό καλοριφέρ στο μπάνιο, ατομικές οδοντόβουρτες για όλους, επιπλέον ήδη περιποίησης, δείχνουν πως οι ιδιοκτήτες αγαπάνε αυτό που κάνουν ( επίσης νεράκια, καφέδες εσπρέσο, μπουκάλι κρασί, πατατάκια ως κέρασμα ! ) Το πρωινό σερβίρεται σε πολύ κοντινή απόσταση από το δωμάτιο και ήταν πολύ όμορφα σερβιρισμένο, ικανοποιητικές ποσότητες, όλα ζεστά και εύγεστα και το σημαντικότερο όλο το προσωπικό ευγενέστατο και χαμογελαστό. Οι οδηγίες κατά την άφιξη μας αλλά και κατά την αποχώρηση μας από τους ιδιοκτήτες, ήταν άμεση, αναλυτική και μας διευκόλυνε αφάνταστα. Ως γενικό συμπέρασμα, ήταν όλα άψογα και ευχαριστηθήκαμε κάθε λεπτό της διαμονής μας !!!

Έμεινε: Μάρτιος 2024

• Υποβολή σχολίου: 19 Φεβρουαρίου 2024

• Έμεινε 1 βράδυ

Ένα πολύ όμορφο διαμέρισμα στο κέντρο της πόλης, καθαρό και με όλον τον απαραίτητο εξοπλισμό, πλούσιο πεντανοστιμο πρωινό, φιλικό περιβάλλον με ανθρώπους πάντα πρόθυμοι να σε εξυπηρετησουν!!!

Έμεινε: Φεβρουάριος 2024

• Υποβολή σχολίου: 5 Δεκεμβρίου 2022

«Πάρα πολύ καθαρό, όμορφο και άνετο διαμέρισμα.»
    • Deluxe Στούντιο

Μόνο δύο πράγματα. Παρεχόταν οδοντόκρεμα η οποία όμως ήταν ανοιχτή, είχε χρησιμοποιηθεί από τους προηγούμενους, δεν μας εμπόδισε από το να την χρησιμποποιήσουμε αλλά ίσως θα ήταν καλό να υπήρχαν μικρές ατομικές. Υπήρχε αφρόλουτρο- νομίζω και κρέμα σώματος - αλλά δεν υπήρχε σαμπουάν μαλλιών. Ήταν σχετικά δύσκολο να βρεις πάρκινγκ στην περιοχή, όχι πρόβλημα του καταλύματος βέβαια αλλά αξίζει να ειποθεί.

Θα ξεκινήσω με το check-in και check-out. Πάρα πολύ βολικό, μπαίνεις στο κτήριο αλλά και στο διαμέρισμα με κωδικούς που θα σου στείλει το κατάλυμμα λίγο πριν την άφιξή σας. Δεν υπάρχει κάποιος να σας υποδεχτεί αλλά εμάς προσωπικά μας άρεσε πολύ αυτή η άνεση και το γεγονός ότι δεν υπήρχε κάποια δέσμευση για την ώρα που θα φταναμε. Αφησαμε το δωμάτιο σχετικά νωρίς αλλά θα ήθελα να επισυμάνω σε αυτό το σημείο ότι δεν μας πίεσαν καθόλου να αφήσουμε το δωμάτιο σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα και άρα δεν αγχωνόμασταν μήπως καθυστερήσουμε να μαζέψουμε τα πραγματα. Δεν γνωριζω όμως εαν έτσι συνηθίζετε ή εαν απλά δεν είχαν άλλη κράτηση μετά από εμάς και για αυτό ήταν άνετοι. Το δωμάτιο είναι όπως οι φωτογραφίες, πραγματικά πανέμορφο! Σύγχρονα διακοσμημένο, έχει αξιοποιηθεί πολύ καλά το μέγεθος του δωματίου. Η κουζίνα πολύ όμορφη και καθαρή, είχε διάφορα πραγματάκια στα ράφια και στο ψυγείο. Το κρεβάτι και το σαλόνι, πολύ άνετα και καθαρα! Να τονίσω πάλι το design που ήταν απίστευτο. Ζεστό διαμέρισμα εάν ανοίξεις και air-condition και καλοριφερ. Το μπάνιο είχε οδοντόβουρτσες που εκτιμήσαμε πολύ και αφρόλουτρο. Μπαινοβγαίνεις στο διαμέρισμα με τεράστια ευκολία. Η τοποθεσία πάρα πολύ καλή! Πολυ κοντά στο κέντρο. Μου πήρε 4 λεπτά με τα πόδια απο το κατάλυμμα μέχρι την πλατεία συντάγματος. Πολύ κοντά στο Μοναστηράκι, στο Άτικα και όλα αυτά τα πολύ κοινώς γνωστά μέρη. Για δύο άτομα ήταν τέλειο-δεν θα έλεγα για παραπάνω. Το πρωινό σερβίρεται σε ένα καφέ κοντά στο κατάλυμα, όχι πάνω από τρία λεπτά με τα πόδια. Απλό πρωινό, καφες-τσαι κλπ, μαρμελάδες, μερέντα, μέλι και όλα αυτα. Μικρά σφολιατάκια (κρουασανακι, μηλοπιτακι, τυροπιτακι, ζαμπονοτυροπιτάκι), ψωμί του τοστ και αυγα βραστά. Την τελευταία μας μέρα η κυρία που δούλευε εκεί μας προσέφερε και μια πίτσα που ήταν εκτός του συνιθισμένου. Πόλυ καλή η κοπελα που δούλευε εκεί, εξυπηρετική, καλοσυνάτη, πρόσχαρη. Ο host ευγενέστατος! Η τιμή που πετύχαμε εμείς ήταν πολύ καλή για το χρονικό διάστημα και τις παροχές. Μας υπερκάλυψε!

Έμεινε: Νοέμβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 24 Οκτωβρίου 2022

• Deluxe Στούντιο

Μεγάλο και καθαρό διαμέρισμα! Όλα ηταν όπως επρεπε!!

Έμεινε: Οκτώβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 11 Οκτωβρίου 2022

• Deluxe Στούντιο

Επειδή το δωμάτιο είναι στον πρώτο όροφο είχε λίγο θόρυβο από τον δρόμο.

Πολύ καλή τοποθεσία. Το δωμάτιο άνετο και καθαρό και το πρωινό που σερβίρεται στην πιτσαρία ήταν μια χαρά. Πολύ ευγενικό προσωπικό και πρόθυμο να εξυπηρετήσει.

Έμεινε: Οκτώβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 17 Αυγούστου 2022

«Πολύ καλή φιλοξενία»

Ήταν πολύ καλό

Καθαρό, πολύ φιλόξενοι οικοδεσπότες

Έμεινε: Αύγουστος 2022

• Υποβολή σχολίου: 26 Ιουλίου 2022

• Έμεινε 1 βράδυ

Ιδιαίτερα προσεγμένος χώρος κ σε εξαιρετική τοποθεσία. Κλείσαμε το κατάλυμα κυριολεκτικά τελευταία στιγμή και η ανταπόκριση ήταν άμεση. Υπέροχη επιλογή για διαμονή στο κέντρο της Αθήνας.

Έμεινε: Ιούλιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 26 Απριλίου 2023

7,0
    «Πρόβλημα η ηχομόνωση!»
    • Έμεινε 1 βράδυ

Δυστυχώς καθόλου μόνωση στα παράθυρα. Ακούγονται τα πάντα από το δρόμο. Δεν υπάρχουν κουρτίνες οπότε το πρωί μπαίνει φως στο δωμάτιο από νωρίς.

Άνετο διαμέρισμα στο κέντρο της Αθήνας . Ευρύχωρο, πλήρως εξοπλισμένο.

• Υποβολή σχολίου: 26 Σεπτεμβρίου 2022

5,0
    Επαρκές
    • Γκρουπ
    • Έμεινε 1 βράδυ

Το κατάλυμα δεν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες μου. Αυτό που με στενοχώρησε κυρίως ήταν η παραπληροφόρηση που είχα σχετικά με αυτό. Ο κύριος λόγος που προτίμησα να κάνω την κράτηση ήταν το πρωινό αλλά το πρωινό σερβίρετε σε take away cafe περίπου στα έξι λεπτά με τα πόδια από το κατάλυμα και είναι πάρα πολύ βασικό, δηλαδή φρυγανιές, μαρμελαδίτσες, βούτυρο και βραστά αυγά. Α και μερικά κρύα και μπαγιάτικα σφολιατοειδή ενώ βρισκόμασταν σε κατάστημα που πουλάει πίτσες και πίτες για πρωινό. Για όλα αυτά θεωρώ πως θα έπρεπε να είχα ενημερωθεί εκ των προτέρων. Επίσης το διαμέρισμα δεν ήταν όσο καθαρό θα ήθελα και ένα ακόμη μειονέκτημα είναι ότι έχει πάρα πολύ φασαρία μιας και είναι σε πολύ κεντρικό σημείο και προφανώς το κτίριο δεν έχει καθόλου καλή μόνωση ούτε από τους εξωτερικούς ήχους αλλά ούτε και από τις καιρικές συνθήκες. Νιώθαμε συγκεκριμένα ότι κάναμε παρέα με τους πελάτες ενός μπαρ που βρίσκονταν λίγο πιο κάτω στον ίδιο δρόμο. Τέλος, πρώτη φορά μου συμβαίνει να πηγαίνω για να μείνω σε ένα κατάλυμα και να μην είναι εκεί κάποιος άνθρωπος να μας υποδεχθεί. Το θεωρώ μεγάλη αγένεια. Ενώ έχει καλή αισθητική σα χώρος, θα πρέπει παρ' όλα αυτά να διορθωθούν αρκετά πράγματα και στον ίδιο το χώρο και στις παροχές του.

Έμεινε: Ιούνιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 18 Δεκεμβρίου 2023