2. Comentarii despre hoteluri în Spania

7,9

8,4

• Comentariu trimis pe 1 aprilie 2024

Camere mici . Daca nu esti pretentios este ok

Locatia - aproape de multe obiective, statie bus, magazine Curatenia - se face zilnic curatenie, inclusiv schimbatul prosoapelor, gel de dus, hartie igienica Personal- dragut si receptiv la orice nevoie

Sejur în martie 2024

• Comentariu trimis pe 1 februarie 2024

Nimic

Curatenie, Personal amabil

Sejur în februarie 2024

• Comentariu trimis pe 17 ianuarie 2024

A fost excelent, locații interesante langa cazare, de vis .

Excelent

Sejur în ianuarie 2024

• Comentariu trimis pe 26 noiembrie 2023

Strictul necesar
    • Cameră dublă climatizată, cu baie privată

-am fost în Noiembrie și căldură nu funcționează. A trebuit să folosim AC-ul -patul este metalic și a fost inconfortabil -perini mici și subțiri , inconfortabile -camera are TV însă dacă dorești telecomanda te mai costa inca 20€ la recepție -uscatorul de par este disponibil la recepție, și trebuie înapoiat imediat după Că atare , daca se dorește o cazare doar pt dus și a dormi , este ideala , zona ultracentrala oferă un mare plus Camera este exact că în poze

-Zona ultracentrala, la 5 min de statie de metrou. -personal amabil și recepția 24h/7 -curatenie ZILNICA , in camera, inclusiv schimbarea prosoapelor folosite

Sejur în noiembrie 2023

• Comentariu trimis pe 24 septembrie 2023

• Cameră dublă climatizată, cu baie privată

În zona unde era amplasat era hostelul se aflau multe persoane mai dubioase. Intrarea te ducea cu gândul ca trebuie sa intri repede și sa nu stai în zona pe strada. Liftul și scările erau fff înguste. Holul la fel. Izolația între camere lipsea. Ca recomandare, sa se încerce sa fie un spațiu mai mare jos la recepție și o renovare a camerelor. Oricum din evaluările anterioare știam de anumite minusuri, dar am preferat zona pentru a putea sa ne mișcăm cât mai ușor pe jos spre atracții turistice.

Personal serviabil, curățenie zilnică cu așternuturi și prosoape schimbate, locație aproape de multe atracții turistice. Ne-am permis sa mergem pe jos în multe zone.

Sejur în septembrie 2023

• Comentariu trimis pe 20 august 2023

Ptr un City-Break este perfect !

Galagia stradala

Personalul, locatia, curatenia.

Sejur în iunie 2023

• Comentariu trimis pe 27 martie 2023

• Cameră dublă climatizată, cu baie privată

In ultimele 2 zile am avut un vecin gălăgios, nu cred că o face intenționat doar că , atunci când vorbea se auzea foarte bine prin perete 😁 Un alt minus, pe parcursul nopții era destul de frig, asta și pentru că peste zi se aerisea și când ne întorceam seara târziu găseam geamul deschis .. exista un aer condiționat în camera care nu a fost de prea mare ajutor, probabil că e mai folositor vara când e foarte cald.

Gazdele au fost primitoare, mereu la dispoziția noastră, se făcea curat in camere in fiecare zi, in primele 3 zile a fost liniste

• Comentariu trimis pe 10 martie 2023

Merita daca locul de cazare este doar pentru dormit si mai mult pentru plimbare.
    • Cameră dublă climatizată, cu baie privată

Nu existau noptiere/masute mici langa pat, pe care sa iti poti pune telefonul sau alte dispozitive. Usa de la baie este mica ( scurta) astfel incat aerul rece de la geamul care este fix si cu gratii de ventilatie (nu se poate inchide) intra direct pe pardoseala si spre pat...

Descrierea si camerele au fost conform cu imaginile de prezentare si exact asta ma asteptam sa gasesc. Camera micuta dar suficienta. Aveam emotii cu patul dar a fost ok. A fost conform asteptarilor. Recomand

• Comentariu trimis pe 3 martie 2023

• Cameră dublă climatizată, cu baie privată

Se auzea zgomot din camerele alăturate

Foarte blând personalul

• Comentariu trimis pe 29 octombrie 2022

A fost ok.
    • Cameră dublă climatizată, cu baie privată

Amabilitatea personalului. Locatia amplasata foarte bine (aproape de centru).

Sejur în octombrie 2022

• Comentariu trimis pe 20 octombrie 2022

Ce-ar trebui să știi înainte să alegi Hostal Radio
    • Cameră dublă climatizată, cu baie privată

Ce nu ne-a plăcut? * Lipsa unui frigider micuț în cameră * Intrarea în hostal, ușile și treptele de la intrare, scările spre etaj toate foarte mici, înguste (ar putea fi gândit altfel)

Ce ne-a plăcut? * Locația bună. La 8-10 minute de piața centrală, de Rambla și la distanțe relativ ok de punctele centrale 2-5km. Noi în 3 zile am vizitat Barcelona la pas (Catedrala, Sagrada, Zoo, Aqua, Rambla, Park Guell, Camp Nou, Montjuic, portul și piețele mari) * Personalul super. Recepționerii au fost 24/24h, primitori, prietenoși, ne-au ajutat cu informații atunci când i-am întrebat. Curățenia, schimbatul prosoapelor, înlocuirea obiectelor de igienă folosite în fiecare zi. Exemplar * Wi-fi în cameră. Trei prize în fața patului (dacă erau lângă noptierele patului era perfect) * Patul a fost ok, decent (am văzut acest subiect destul de abordat în restul recenziilor) * În ziua plecării am putut lăsa bagajele până spre seară când ne-am îndreptat spre aeroport * Per total pentru un sejur de 3 nopți, câte am avut noi, în care scopul a fost să vedem Barcelona (plecam dimineața și veneam seara la culcare), Hostal Radio este o alegere foarte bună

Sejur în octombrie 2022

• Comentariu trimis pe 19 august 2022

Decent
    • Cameră dublă climatizată, cu baie privată

A fost un pic zgomot din cauza sălii de evenimente de vizavi, camerele, holurile, liftul cam mici.

Locația a fost foarte utila, 10 min de Placa Catalunya. Calitate preț per total ok

Sejur în iunie 2022

• Comentariu trimis pe 29 iulie 2022

• Cameră dublă climatizată, cu baie privată

Strada pe care este amplasat hostelul destul de dubioasa.Intrarea in hostel urata si ciudata.Erau clante doar pe interior, cand veneai trebuia sa suni ca sa iti deschida. Baia invechita, usa de la baie fara 20 cm din partea de jos, lipsa lumina in holul de la intrare in camera. Lipsa usa la camera. Camera fara dulap. Scarile din hostel si liftul in miniatura . Scarile cca 75 cm si in lift incapeau cu greu 2 pers si o valiza. Zgomot din camerele vecine.

Personalul f amabil si de mare ajutor. Aer conditionat.

Sejur în iulie 2022

• Comentariu trimis pe 26 mai 2022

Liftul înghesuit

Prețul bun, aproape de metrou

Sejur în mai 2022

• Comentariu trimis pe 9 martie 2022

• Cameră dublă climatizată, cu baie privată

Suprafața prea mica a camerei

Amabilitatea personalului si curățenia

Sejur în martie 2022

• Comentariu trimis pe 22 februarie 2022

• Cameră dublă climatizată, cu baie privată

Am fost cazați inițial într-o cameră cam neîngrijită, cu un pat cam șubred. Ni s-a spus că alte locuri nu sunt și am fost nevoiți să dormim acolo. A doua zi de dimineață am plecat în oraș, iar la sosire am fost cazați în altă cameră mult mai bună. Camera este mică, Nu are dulap pentru haine, doar niște cuiere.

Locația a fost excelentă, aproape de centru și de locurile principale de atracție. Camera a fost mică, facilitați puține, doar strictul necesar. Dacă aveți nevoie în special doar pentru dormit si nu vreti să plătiți în plus, e destul de reușit.

Sejur în februarie 2022

• Comentariu trimis pe 19 septembrie 2021

• Cameră dublă climatizată, cu baie privată

Pernele prea tari și lipsa gelului de dus

Curățenia și poziția fata de obiective turistice. Amabilitatea personalului.

Sejur în septembrie 2021

• Comentariu trimis pe 22 iulie 2021

• Cameră dublă climatizată, cu baie privată

Foarte gălăgios Aspectul camerei nu a fost chiar excelent dar a fost bine echipat ( nu ne asteptam la prea multe) Ar fi fost de mare folos un mini-frigider

Personal extraordinar de amabil Locație foarte buna Aer condiționat prezent Raport calitate-pret bun

Sejur în iulie 2021

• Comentariu trimis pe 24 ianuarie 2024

5,0
    Acceptabil

salteau oribila ,inconfortabila 👎

locatia bine plasata aproape de centru.

Sejur în decembrie 2023

• Comentariu trimis pe 4 decembrie 2022

5,0
    Primul meu feedback negativ acordat unui hotel.. sugerez un alt hotel pentru 20-30 euro in plus
    • Cameră dublă climatizată, cu baie privată

Foarte multă gălăgie din cauza liftului antic care de multe ori este blocat (rămâne una din cele 4 uși deschise), toată noaptea se aud zgomote de la aceste uși manuale. In fata hotelului este un club, gălăgie in plus. Engleza de la receptie este puțin ciudata, cu siguranta nu mai revin. Va sugerez sa achitați 20-30 euro in plus pentru un alt hotel.

Mereu am oferit feedback uri pozitive dar de data asta chiar nu se poate.. Acest hotel are 2 stele, una pentru apa (oricum nu poate fi folosită) și a doua pentru curentul electric. La intrare nu exista o usa efectivă ci 2 bucăți de lemn pe care dacă le deschizi fără atenție cazi in gol, suni la usa și aștepți sa vina cineva. La check in trebuiesc semnate 10 documente, după care trebuie folosit cel mai vechi lift din lume cu uși manuale pe care le auzi toată noaptea. In camera te așteaptă o podea înghețată de beton și o usa la baie decupată in partea de jos (mi-a fost frica sa nu inund camera). Cheia se preda la plecarea din camera (chiar dacă cobori sa fumezi o tigara), taxa de avans pentru telecomanda 20 euro. Hotelul este mereu încuiat și trebuie sa suni la usa.

Sejur în decembrie 2022

• Comentariu trimis pe 22 noiembrie 2022

3,0
    Un hostel fara asteptari
    • Cameră dublă climatizată, cu baie privată

La baie nu am avut nici macar sapun. Gel de dus sau sampon nu mai zic. Desi pe booking scria ca aveau..Nu exista. Camerele extrem de mici si reci Aerul conditionat mergea pana la max 22 grade Parcare nu aveau asa cum scria pe site si nici nu ne-au anuntat. Am platit 25 euro pe zi la o parcare privata fara sa stim ca daca faceam rezervare inainte plateam 12 euro

Locatia

Sejur în noiembrie 2022

• Comentariu trimis pe 1 octombrie 2022

• Cameră dublă climatizată, cu baie privată

Acest comentariu a fost ascuns deoarece nu respectă regulile noastre.

• Comentariu trimis pe 29 septembrie 2022

Servicii de calitate oferite
    • Călătorie de afaceri
    • Cameră dublă climatizată, cu baie privată

Nu avem nimic de obiectat. Totul a fost peste asteptari.

O locatie foarte bine pozitionata, foarte aproape de gura de metrou si la 10min de mers pe jos pana la Plaza Catalunya. Personalul foarte amabil,saritori la toate nevoile noastre, am cerut un fier de calcat si imediat ni s-a acordat. In camera se face curatenie zilnic,prosoape si lenjerii schimbate de asemenea zilnic. Hostalul este bine amplasat si ofera siguranta. Amortizarea ferestrei si a usii exterioare din balcon este f buna, in zona a fost o festivitate cu concert pana tarziu dar asta nu ne-a tulburat somnul. Am ramas placut impresionati de conditiile de cazare si serviciile oferite pt un hostal de 2 stele.

Sejur în septembrie 2022

• Comentariu trimis pe 18 aprilie 2022

A fost frumos!

nimic,totul a fost ok!

personalul amabil,locația

Sejur în aprilie 2022

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: