2. Comentarii despre hoteluri în Spania

7,6

• Comentariu trimis pe 18 aprilie 2024

Super
    • Cameră dublă sau twin cu terasă

O singură terasă care era full și destul de murdară

Arhitectura

• Comentariu trimis pe 4 aprilie 2024

Excelent
    • Cameră dublă sau twin

Am avut camera langa lift si noaptea facea un zgomot foarte urat si deranjant. Poate ar trebui un upgrade.

Curatenia s-a facut zilnic in camere, totul a fost placut si personalul foarte amabil.

• Comentariu trimis pe 23 decembrie 2023

Per total, in regula !
    • Cameră dublă sau twin

Izolarea fonica este foarte slaba. Zgomotul de pe hol se aude extrem de tare in camera. Camerele amplasate langa lift au parte si de zgomotul provocat de acesta.

Sejur în noiembrie 2023

• Comentariu trimis pe 26 octombrie 2023

• Cameră dublă sau twin cu terasă

Camera avea mucegai intr-un colt al tavanului, scurgerea de la chiuveta infundata. Terasa se inunda atunci cand ploua. In camera nu a existat aparat pentru preparare ceai/cafea asa cum scrie in facilitatile camerei. Wi-Fi aproape inexistent in camera, doar la receptie am avut semnal.

In camera zilnic se face curatenie, se schimba prosoapele si se face patul. Hotelul este aproape de statia de autobuz (2 min) si de metrou (7 min). Langa hotel exista un magazin.

Sejur în octombrie 2023

• Comentariu trimis pe 25 octombrie 2023

Barcelona este minunata, pentru cazare raportul calitate-pret este foarte bun
    • Cameră dublă sau twin cu terasă

Patul este micut pentru 2 persoane, peretii subtiri, se aud usile trantite si vorbele vecinilor. Totusi, in zona camerelor cu balcoane este in general liniste.

Curatenia, atentia pentru detalii, locatie aproape de autobuz si metrou- 4 statii pana La Rambla

Sejur în octombrie 2023

• Comentariu trimis pe 30 mai 2023

• Cameră dublă sau twin

Taxat in avans desi nu era precizat acest lucru in conditiile rezervarii

Sejur în mai 2023

• Comentariu trimis pe 6 februarie 2023

Recomand cu drag, as reveni.
    • Cameră Dublă Premium

Patul inconfortabil, moale, pernele prea moi.

Locație bună, aproape de metrou și autobuz, curățenie, personal amabil, s-a făcut curățenie în camera și s-au schimbat lenjeria și prosoapele zilnic, termostat în camera (îți reglezi temperatura), frigider, seif, baia mare, cu dus, în baie găsești șampon, balsam de par, gel de dus, Periuțe de dinti, pasta de dinți. Recomand, as reveni la acest hotel.

Sejur în februarie 2023

• Comentariu trimis pe 25 octombrie 2022

• Cameră single

Locația. Camera spațioasă. Piscina. Micul dejun bogat

Sejur în august 2022

• Comentariu trimis pe 22 octombrie 2022

Un sejur ok
    • Cameră dublă sau twin

Desi am solicitat un pat dublu, am avut un pat format din doua paturi lipite, cu saltele nu foarte confortabile. Lenjeria de pe pat era aranjata intr-un fel ciudat, incat atunci cand vroiai sa folosesti cearșaful de invelit, trebuia sa scoti din toate partile cearceaful de pat

Micul dejun foarte bun, merita achizitionat. Personalul foarte dragut, s-a facut curat in fiecare zi la un sejur de 4 nopti. Pozitionat foarte bine, la 2 minute de autobuz si la 5 minute de metrou cu linie directa catre atractiile principale. Supermarket la 1 min distanta.

Sejur în octombrie 2022

• Comentariu trimis pe 29 iulie 2022

Ok
    • Cameră dublă sau twin

Camerele f mici, fără terasa, fără frigider, cafea scumpa

Persoanal amabil , locația ok

Sejur în iulie 2022

• Comentariu trimis pe 12 iunie 2022

piscina mica

• Comentariu trimis pe 2 iunie 2022

Ok per total
    • Cameră Dublă Premium

Ceilalti turisti făceau foarte mult zgomot, tipau si tranteau usile dupa ora 22. Camera fff mica Mancare a la carte prost calitativa si scumpa (o cupa de inghetata 3euro)

Curățenie zilnica, mic dejun foarte gustos, aproape de metrou

• Comentariu trimis pe 13 octombrie 2021

foarte amabili

Micul dejun

Sejur în octombrie 2021

• Comentariu trimis pe 9 august 2021

Mobilierul într-o stare deplorabila

Personalul foarte amabil, îți vine în ajutor cu orice problema...

Sejur în august 2021

• Comentariu trimis pe 29 iulie 2021

Camera mica si meschina.

Pozitionarea hotelului cu acces usor la mijloace de transport in comun, personal amabil si serviabil.

Sejur în iulie 2021

• Comentariu trimis pe 26 iulie 2021

Un sejur excelent!
    • Cameră dublă sau twin

Am găsit mai greu loc de parcare în zonă.

Hotelul este situat într-o locație frumoasă la aprox. 10min.de mers cu mașina de Sagrada Familia, Catedrala și parcul de distracții Tibibadoo. Personalul a fost foarte amabil.

Sejur în iulie 2021

• Comentariu trimis pe 6 mai 2024

• Cameră single

Piscina

Camera si mancarea

Sejur în mai 2024

• Comentariu trimis pe 27 aprilie 2024

Super locatie, recomand!
    • Cameră triplă (2 adulţi şi 1 copil)

Camerele nu erau foarte bine antifonate si se auzea galagie de la turistii cazati langa si deasupra noastra, dar aici, mai degraba, este vina turistilor pentru ca nu aveau o limita a bunului simt si respect fata de cei cazati. Totusi de afara nu se auzea niciun zgomot.

In primul rand a fost o surpriza placuta sa fim intampinati la receptie de domnul Valentin, roman de-al nostru 🙂 Hotelul, chiar daca nu este in centrul orasului, este foarte aproape de mijloacele de transport in comun, statia de autobuz la 2 min distanta si statia de metrou la 7 minute de mers pe jos. Se ajunge destul de repede la principalele obiective turistice si nu numai. De la aeroport pana la hotel am facut 1 ora cu metroul, L9 (linia galbena) si L3 (linia verde) pana la statia Vallcarca. Pentru transportul in comun, timp de 5 zile, cardul Hola Barcelona a fost perfect, luat direct din aeroport. La 1 minut distanta se afla un supermarket de cartier. Sunt, de asemenea, cateva mici restaurante in apropiere. Camerele curate, dotate cu toate cele necesare, articole de igiena, uscator de par, seif, minifrigider, prosoape schimbate zilnic, chiar si lenjeria parea schimbata sau, cel putin, aranjata ca si cum a fost schimbata in fiecare zi. Curatenie exemplara! Zona linistita cu priveliste frumoasa, Tibidabo destul de aproape de locatie, la fel si Parcul Guell. Recomandam cu incredere acest hotel, ne-a facut mare placere sa fim cazati aici!

• Comentariu trimis pe 11 aprilie 2024

Un sejur de neuitat, într-un oraş fabulos

Nimic

Noi am avut cameră dublă cu terasă (mega terasă), la etajul 5, cu vedere superbă spre Tibidao şi spre o parte a cartierului, Am primit camera la circa 20 minute de la sosirea noastră, la ora 13.00 (deşi check in este începând cu ora 15.00), timp în care ni s-a oferit câte o cafea din partea casei. Amplasare la 5 minute de staţia de metrou, 1 minut de un supermarket bine aprovizionat şi cu preţuri decente. Curăţenie zilnic. Mic dejun bogat, variat, gustos. Personal foarte amabil. Depozitat bagaje după check out (dar şi înainte de check in, la noi nefiind însă cazul, întrucât, aşa cum ama spus, am primit camera mai devreme)

• Comentariu trimis pe 13 martie 2024

5,0
    Speranta nu moare niciodată:)
    • Cameră dublă sau twin

Nu mi-a plăcut sunt multe, o să-ți spun câteva, zgomotul continuu de la vecini se aude groaznic si masuri nu se ia nimenea degeaba faceți reclamație, aspectul in interiorul camerei este extrem de deteriorat începând de la pereți până la dulapuri mobila veche si cu curățenie e mult de lucrat, internetul slab, etc.... eu am mai fost acolo si mereu am scris tot ce am observat neregulă cu speranța sa se schimba ceva dar degeaba, trist

Patul confortabil si dușul functioneaza bine si apa calda , micul dejun este in regulă, cafeaua e buna, in rest dezastru.

Sejur în martie 2024

• Comentariu trimis pe 28 septembrie 2023

Nu au existat neplăceri

Foarte curat, personal amabil, locație amplasata aproape de transportul în comun. Servicii de calitate!

Sejur în septembrie 2023

• Comentariu trimis pe 30 august 2023

6,0
    Plăcut
    • Cameră dublă sau twin

Camera avea semnal prost la wifi, iar aerul condiționat nu funcționa in parametrii normali

• Comentariu trimis pe 23 iulie 2022

• Cameră dublă Premium cu terasă

Excelenta

Sejur în iulie 2022

• Comentariu trimis pe 30 iunie 2022

De vis.
    • Cameră dublă sau twin

Hotelul amplasat aproape de metrou. Statie de autobuz foarte aproape. Camera a fost foarte curata. Prosoapele se schimbau zilnic, lenjerie curata, liniste.

Sejur în iunie 2022

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: