2. Comentarii despre hoteluri în Mexic

• Colmena Centro

Ciudad de México, Mexic

Scor mediu din evaluări: 8,4
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Personalul de la recepție, foarte amabil, amplasamentul hotelului, foarte aproapele de centrul orașului, multe terase în imediata apropiere a hotelului.

• Secțiunea negativă a comentariului

Patul carr a fost destul de micuț, micul dejun destul de sărăcăcios!

Comentariu trimis pe 10 martie 2024 Sejur în februarie 2024
  • Hotel Barrancas del Cobre a Balderrama Collection Hotel

Areponapuchi, Mexic

Scor mediu din evaluări: 8,1
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Nimic, este o lipsa totala de bun simt sa practici asemenea prețuri, să pretinzi ca unitatea hotelieră are 5 stele!

• Secțiunea negativă a comentariului

Mi-e foarte greu să enumăr, dar încerc totuși : Amplasamentul, departe de tot și toate! Nu există taxiuri, pentru deplasarea în oraș, doar cu bus-ul hoteului contra-cost! Condițiile din camera execrabile, geamul e formal, nu se deschide, mirosul insuportabil datorită igrasiei din cameră și al incalzitorului cu flacără de gaz metan, un real pericol si sursa de consum al oxigenului din încăpere precum și mirosul neplăcut degajat! Mobilierul vechi, degradat, baia o adevărată nenorocire:ghiuveta și cabina de dus sparta și ciobita gresia, perdeaua cabinei de duș veche și murdară. Wi-Fi contra cost(la 5 stele și 200uds/noapte)și imposibil de folosit după ora 19. La recepție nu-i nimeni mai tot timpul! Nu există semnal pentru telefon! Deci tot ce poți face aici este să-ți blestemi zilele, pentru că nici să dormi nu poți datorita incalzitorului cu gaz și flacără, pericol real de deces în cazul opririi gazului sau al aparatului, iar fără încălzitor e foarte frig, noaptea temperatura fiind de aproximativ 0 grade celsius! Televizorul din camera fie nu funcționa fie trebuia plătit, nu știu pentru ca nu am avut pe cine intreba nefiind nimeni la recepție! Micul dejun se servește la un alt hotel unde ești dus cu bus-ul și preluat după o oră și jumătate! Ultima serie pleacă la ora 8 dimineața! Așadar programul zilei este efectiv distrus, ultima intrare in parcul de distracții (dealtfel singura posibilitate de divertisment din localitate) fiind la ora 12. Pentru noi a fost realmente un coșmar! Am rezervat pentru 2 zile, dar văzând condițiile, am plecat după prima zi, solucitandu-ne banii înapoi pentru cea de-a doua zi. Desi a trecut o luna și jumătate, nu-și mai fac vorbă despre asta! Așadar nimic din ce vedeți în poze nu corespunde realității! Acest hotel nu ar avea ce sa caute pe site-ul booking com, mai ales recomandat de aceștia! Aștept să văd implicarea celor de la booking.com , prin intermediul cărora am rezervat acest hotel "recomandat" în recuperarea banilor!

Comentariu trimis pe 26 martie 2024 Sejur în februarie 2024
  • Acanto Hotel Playa del Carmen, Trademark Collection by Wyndham

Playa del Carmen, Mexic

Scor mediu din evaluări: 8,4
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Amplasamentul hotelului, aproape de plajă, liniște noaptea, chiar dacă este in plină zona de promenadă.

• Secțiunea negativă a comentariului

Micul dejun, execrabil pentru un hotel de 4 stele. Același invariabil pe tot parcursul celor 6 zile. Mancare proasta, aproape nimic gătit (exceptând ouăle fierte zi dacă asta se poate numi mancare gătită), varietate inexistentă, cafea numai cu numele, aproape transparenta! In camera nu s-a făcut curat niciodată în cele 6 zile. Nici măcar gunoiul nu a fost aruncat, fiind nevoite a-l colecta în pungi de plastic și a-l ține în baie.

Comentariu trimis pe 17 martie 2024 Sejur în februarie 2024
  • Hotel MX garibaldi

Ciudad de México, Mexic

Scor mediu din evaluări: 8
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Camere mari și curate. Parcare foarte mare cu acces ușor! Micul dejun variat, indestulator și bun!

• Secțiunea negativă a comentariului

Zgomotul străzii ce se auzea din păcate și în camere și care dura până la orele 3-4,dimineața!

Comentariu trimis pe 17 martie 2024 Sejur în martie 2024
  • The Pyramid Cancun by Oasis - All Inclusive

Scor mediu din evaluări: 7,2
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Locatia hotelului, plaja impecabila, conditiile, restaurantele, personalul

• Secțiunea negativă a comentariului

Barurile se deschid la ora 11 A.M.

Baciu România
  • Kai Tulum

Tulum, Mexic

Scor mediu din evaluări: 8,1

Excelenta locatia, plaja extraordinara

• Secțiunea negativă a comentariului

Micul dejun format doar din cafea/ ceai si cateva fursecuri

Baciu România

• AR Cancun Plaza

Scor mediu din evaluări: 6,8

Locatia

• Secțiunea negativă a comentariului

Am plătit în avans, prin PayPal suma de 390 US dolari, pentru trei nopti, in contul indicat de cei de la hotelul AR Cancun, atât cât era trecut în Booking.com și atât cât îmi ceruseră prin corespondenta avuta cu reprezentanții hotelului Când am ajuns, doamna de la recepție mi-a spus ca trebuia sa plătesc acolo, în pesos și nu în avans, în dolari și mi-a spus ca suma indicata de Booking.com era orientativa. M-a pus sa plătesc în plus încă 20 de US dolari, pretinzând ca ar fi comisioane bancare pentru faptul ca am plătit în dolari și nu în pesos. Prietenul meu, american a rezervat doua camere și i s-a cerut sa plătească mai mult decât scria când a făcut rezervarea pe Booking.com (în afara de taxa pentru statiune). În final el a plătit și cei 20 dolari pentru mine, dar și suma solicitata în plus la recepție pentru cele doua camere rezervate pentru familia lui. A fost neplăcut sa vedem ca nu s-a ținut cont de prețul afișat în momentul rezervării. (Nu am avut mese incluse)

Bogdan România