2. ΗΒ κριτικές ξενοδοχείων

• Motel One Manchester-St. Peter´s Square

Μάντσεστερ, Ηνωμένο Βασίλειο

Μέση βαθμολογία σχολίων: 8,9
    • Θετικό κομμάτι σχολίου

Η τοποθεσία εξαιρετική, αφού το κατάλυμα βρίσκεται πραγματικά στο κέντρο της πόλης. Το δωμάτιο είναι πεντακάθαρο και ξεπέρασε τις προσδοκίες μας. Σίγουρα θα το επισκεφτούμε ξανά στο μέλλον.

Nikolaos Ελλάδα
  • Judges Court

Γιορκ, Ηνωμένο Βασίλειο

Μέση βαθμολογία σχολίων: 8
    • Θετικό κομμάτι σχολίου

Το δωμάτιο ήταν ευρύχωρο, και ζεστό. Το κρεβάτι ήταν πολύ άνετο. Η περιοχή του ξενοδοχείου είναι πολύ βολική και το προσωπικό εξαιρετικό και πάντα βοηθητικό. Τους ευχαριστούμε!

• Αρνητικό κομμάτι σχολίου

Η καθαριότητα μπορεί να βελτιωθεί, υπήρε σκόνη σε πολλά σημεία του δωματίου. Στο μπάνιο δε μπορούσαμε να μειώσουμε τη θερμότητα του νερού, με αποτέλεσμα να βγαίνει μόνο καυτό. Γνωρίζαμε ότι είναι παλιό το κτίριο και για αυτό το επιλέξαμε κιόλας για εμπειρία. Όμως, μια μικρή ανακαίνιση μπορεί να γίνει.

Nikolaos Ελλάδα
  • The Z Hotel Shoreditch

Μέση βαθμολογία σχολίων: 7,8
    • Θετικό κομμάτι σχολίου

Πολύ βολικό με το Μετρό και την στάση λεωφορείου ακριβώς δίπλα από το ξενοδοχείο,καθαρό,εξυπηρετικό προσωπικό και φιλόξενοι

Τζίφκας Ελλάδα
  • Courthouse Hotel London

Μέση βαθμολογία σχολίων: 6,7
    • Θετικό κομμάτι σχολίου

Πολύ καλή τοποθεσία. Άνετα δωμάτια. Ξεκούραστα στρώματα. Κλασικό πρωινό. Καλό Wi-Fi free. Θα πήγαινα ξανά.

Υποβολή σχολίου: 28 Απριλίου 2024 Έμεινε: Απρίλιος 2024
    Margarita Ελλάδα
  • University of Essex - Colchester Campus

Κόλτσεστερ, Ηνωμένο Βασίλειο

Μέση βαθμολογία σχολίων: 7
    • Θετικό κομμάτι σχολίου

Το δωμάτιο ηταν καθαρό, ανετο και η τοποθεσια η καλύτερη που θα μπορούσα να φανταστω.

• Αρνητικό κομμάτι σχολίου

Το στρωμα δεν ηταν καθολου καλο.αλλα χαλασμενο.προφανως απο την πολλη χρήση

Υποβολή σχολίου: 28 Απριλίου 2024 Έμεινε: Απρίλιος 2024
    Christina Κύπρος
  • Newcastle West Hotel & Bar

Elswick, Ηνωμένο Βασίλειο

Μέση βαθμολογία σχολίων: 7
    • Θετικό κομμάτι σχολίου

Οκ για ένα ύπνο το μπάνιο αν και κινο καθαρό με ζεστό νερό

• Αρνητικό κομμάτι σχολίου

Ηχομόνωση άκουγα τον δίπλα να ροχαλίζει

Michalis Κύπρος
  • Thurnham Hall Resort

Cockerham, Ηνωμένο Βασίλειο

Μέση βαθμολογία σχολίων: 8,9
    • Θετικό κομμάτι σχολίου

Πολύ όμορφο μέρος με πολύ πράσινο κατάλληλο για οικογένεια.

HAKOB Ηνωμένο Βασίλειο
  • Holiday Inn London Kensington High St., an IHG Hotel

Μέση βαθμολογία σχολίων: 7,2
    • Θετικό κομμάτι σχολίου

Η τοποθεσία, το πρωινο και το προσωπικό.

• Αρνητικό κομμάτι σχολίου

Η καθαριότητα. Χρειάζεται περισσότερη επιμέλεια. Τα δωμάτια και οι κουρτίνες θέλουν ανακαίνιση μερική και καθάρισμα πιο επιμελές.

Eva Ελλάδα
  • Wardonia Hotel

Μέση βαθμολογία σχολίων: 6,8

Τέλεια τοποθεσία.

• Αρνητικό κομμάτι σχολίου

Πολύ μικρό το δωμάτιο, δεν χωρούσαν οι βαλίτσες μας. Το κρεβάτι δεν ξέρω αν ήταν διπλό, αλλά ίσα που μπορούσαμε να ξαπλώσουμε δύο άτομα.

Dora Ελλάδα
  • AmberBlue@Epsom

Έπσομ, Ηνωμένο Βασίλειο

Μέση βαθμολογία σχολίων: 7,8

Πληντυριο

• Αρνητικό κομμάτι σχολίου

Η συμπεριφορά της Ιρίνας ,αν θυμάμαι καλά το όνομα της ,δεν ήταν ανθρώπινη ήταν ρατσιστική και ανέντιμη .(Υπευθυνη ).Επίσης ,δεν τήρησε αυτό που λέει στην πολιτική απορρήτου ,ότι δηλαδή θα επιστραφούν τα 233 ευρώ της εγγύησης.Με την δικαιολογία ότι δεν μας χρέωσαν εγγύηση .Ενώ το ποσό ,περιλάμβανε την εγγύηση .Λένε ψέματα για όλα .Κοροϊδεύουν τον κόσμο .Τα χαλιά είναι ήδη πολύ λερωμένα .Οι τοίχοι το ίδιο Το παράθυρο όπως πολύ σωστά ανέφερε και κάποιος άλλος κύριος .Είναι σπασμένο και μπάζει αέρα .Το καλοριφέρ κάτω δεν λειτουργεί .Όλη νύχτα κρυώναμε.Τα φλυτζάνια του τσαγιού πολύ παλιά και λερωμένα .Στην γούρνα υπήρχε ελάχιστο υγρό των πιάτων .Σιαμπού δεν υπήρχε καθόλου ,ούτε αντισηπτικό . Το μόνο καλό ήταν …,ότι κάτω απο το διαμέρισμα υπήρχε Σουπερμαρκετ .Με χρέωσαν για καθημερινή καθαρίστρια ή οποία παρεπιμπτόντως ,δεν ήρθε ποτέ .Παρότι ,είχα αναφέρει ότι δεν χρειαζόταν να έχω καθημερινή καθαρίστρια εφόσον ήταν προαιρετικό .Στο σπίτι δεν μέναμε για πολύ καθώς είμασταν σε διακοπές .Επίσης ,καθαρίζαμε μόνοι μας ότι χρησιμοποιούσαμε . Δεν φτάνει που μας χρέωσαν καθαρίστρια περίμεναν απο εμάς ,να πετάμε τα σκυβαλα σε ένα κλειδωμένο πάρκινγκ που δεν άνοιγε καθόλου εύκολα .Ζήτησα τουλάχιστον ,να μου επιστραφούν τα χρήματα για το ένα άτομο .Που παρότι έκανε τσεκ ιν , δεν της επέτρεψαν να ταξιδέψει.Δεν γνωρίζε ούτε η κοπέλα ούτε εμείς ,εκ των προτέρων ,ότι χρειάζεται βίζα .Έτσι ,την σταμάτησαν στο αεροδρόμιο .Τα στοιχεία αυτά ,τα έδειξα ενώπιον της .Τετ α τετ .Όταν ήρθε για να με γνωρίσει .Και μόλις ,έμαθε ότι είναι ουκρανή πρόσφυγας ,με έντονο προσβλητικό ύφος είπε : «Δεν θα σου επιστρέψω τίποτα είναι ευθύνη δική της !!!».Λάβετε υπόψην ,ότι αυτή η κυρία είναι Ρωσίδα .

Υποβολή σχολίου: 26 Απριλίου 2024 Έμεινε: Απρίλιος 2024
    Νεκταρια Κύπρος