2. Comentarii despre hoteluri în EAU
  3. Comentarii despre hoteluri în Emiratul Dubai
  4. Comentarii despre hoteluri în Dubai
  5. Comentarii despre Gevora Hotel

Comentarii pentru Gevora Hotel 4 stele

Sheikh Zayed Road Trade Centre Area,Next to Al Attar Tower, Trade Centre, Dubai, Emiratele Arabe Unite

Nr.415 din 719 hoteluri în Dubai

8,5

• Comentariu trimis pe 4 aprilie 2024

• Călător singur
    • Suită Premium cu 1 dormitor

1. A fost frig în camera . Am solicitat reglarea temperaturii. A venit un domn,dar nu a reușit sa rezolve problema. 2. Lenjeria și prosoapele sunt vechi,la fel și halatele de baie.

Am stat pentru a treia oara la acest hotel. Aici ma simt "acasă". Imi place camera. Zgomotul nu are legătură cu hotelul. Este de la traficul stradal. Personalul este foarte amabil,dispus oricând sa te ajute. Nu am avut mic dejun.

Sejur în aprilie 2024

• Comentariu trimis pe 24 martie 2024

Asteptatea mult la lift

Totul a fost ok

Sejur în martie 2024

• Comentariu trimis pe 17 septembrie 2023

Recomand doar pentru privelistea superba de la etajele superioare!
    • Cameră superioară cu vedere la Sheikh Zayed

Lifturile sunt o mare problema,pierzi enorm de mult timp,asteptand liftul,faptul ca nu mai poti merge pe acoperis fara rezervare si consumatie minima de 100 AED,ceea ce e absurd fiind cazat la acest hotel,si in baie totul e reparat foarte necalitativ!

Este a doua oara cand ne cazam la acest hotel si vreau sa detaliez in intregime parerea mea despre acest hotel!Am facut rezervare cu 2 luni inainte de a ne caza,specificand ca am fost si anul trecut si vrem aceiasi priveliste la camera,bineinteles ca nu a fost asa,ne-au dat camera in partea opusa,intr-un final dupa ce am vorbit cu managerul ne-au schimbat camerele a doua zi dar nu la etajele pe care le voiam,desi am anuntat cu 2 luni inainte…recomand pentru toti care se cazeaza aici sa aleaga camerele de la etajul 50 in sus pentru o priveliste wow,si camerele care se termina cu 03 respectiv 06(exemplu 5503,5606,6703,6706,etc) desi este un hotel destul de nou,conform Wikipedia e dat in folosinta de aproximativ 6 ani,e foarte uzat,mobila din baie e invechita si reparata de mantuiala,wc-ul curgea,lipit cu kit,patul e confortabil si mare,lifturile sunt o mare problema,pierzi enorm de mult timp asteptand la lift,mai ales dimineata,avand 73 de etaje opreste la fiecare etaj,ceea ce este extrem de enervant,micul dejun este destul de scump pentru ceea ce ofera,personalul este ok,este aproape de Dubai Mall si de fantani,este o plaja in apropiere,mie personal imi place privelistea,este singurul lucru care m-a facut sa aleg acest hotel 2 ani la rand,dar doar la etajele superioare,si ceea ce mi se pare absurd e faptul ca nu poti urca la etajul 73 de unde se vede tot orasul,daca nu ai o rezervare la restaurant cu comanda minima de 100 AED,desi esti cazat la hotel,unii oameni vor sa vada privelistea nu sa fie obligati sa si faca consumatie,iar anul trecut aveai voie sa urci pe acoperis fara rezervare,acum nu se mai poate!

Sejur în septembrie 2023

• Comentariu trimis pe 21 august 2023

Totul a fost minunat, peste asteptarile noastre!
    • Cameră Deluxe

curatenia a lasat putin de dorit

Camera de hotel si piscina aveau o priveliste superba

• Comentariu trimis pe 30 iunie 2023

Slăbuț
    • Suită cu 1 dormitor

Lifturile se stătea ffff mult , prosoapele izinite …

Camera a fost Ok

• Comentariu trimis pe 4 iunie 2023

• Suită Penthouse cu 5 dormitoare - vedere panoramică de 360 de grade la mare și la Burj - ultimul etaj (72)

Timpul de așteptare mare la lift și micul dejun care ar putea fi puțin mai diversificat!

Am stat la penthaus la etajul 72, practic am avut tot etajul, 5 dormitoare spațioase cu bai proprii, confort maxim, de oriunde te uitai pe geam....priveliște de vis. Piscina cu un view superb.

• Comentariu trimis pe 5 aprilie 2023

• Suită Premium cu 1 dormitor

A fost destul de frig in camera 19-20g C, temperatura de afara 22 g.Au susținut ca este maximul de căldură și sa deschid draperiile sa între razele soarelui

Stația de metrou aproape,meniul foarte bun,priveliște frumoasa

Sejur în aprilie 2023

• Comentariu trimis pe 19 martie 2023

A fost plăcut.
    • Cameră superioară cu vedere la Burj Khalifa

Geamurile foooarte murdare, cozi enorme la lift și la check-in/check-out.

Priveliștea

Sejur în martie 2023

• Comentariu trimis pe 26 februarie 2023

Recomand...
    • Suită Premium cu 1 dormitor

Cu toate ca am solicitat o camera la etajele superioare mai sus de 16 nu au mai avut disponibile . În plus,lifturile nu fac fata oaspeților...dimineața și seara pur și simplu se sta la coada câte 5-10 minute pentru a urca sau a coborî ( de sus vin mai.mereu pline).

Hotel aproape de metrou având un restaurant la ultimul etaj cu o vedere panormica superba.Camere spațioase,curățenie în camera ( în fiecare zi ),piscina mare și cu suficiente locuri la șezlonguri.

Sejur în februarie 2023

• Comentariu trimis pe 30 ianuarie 2023

ma asteptam la mai mult de la “ cel mai inalt hotel din lume “
    • Cameră superioară cu vedere la Sheikh Zayed

deplasarea cu liftul a durat o vesnicie ori de cate ori aveam nevoie sa urcam sau sa coboram

locatia , restaurantul

Sejur în ianuarie 2023

• Comentariu trimis pe 11 iunie 2022

A fost foarte placut sejerul , fiind cazati la cel mai inalt hotel ,etajul 70 .
    • Cameră Deluxe

Liftul venea foarte greu, restaurantul pentru a lua micul dejun era mic.

A fost ok ,dar putea fi diversificat . Locatia a fost ok

Sejur în iunie 2022

• Comentariu trimis pe 22 martie 2022

• Suită Premium cu 1 dormitor

Curatenia lasa de dorit,umbrelele sunt insuficiente la piscina,iar dimineata,restaurantul unde se serveste micul dejum e neincapator. Timpul de asteptare la lifturi e mare.

Suita premium este mare,cu un view superb. Datorita unei recepționere dragute am putut face checkin-ul mult mai devreme. De mare ajutor a fost si domunl Arun,cel mai saritor om din hotel. Piscina e frumoasa,cu vedere la Burj Kalifa,iar restaurantul de la ultimul etaj are vederi spectaculoase . Recomand acest hotel.

Sejur în martie 2022

• Comentariu trimis pe 19 martie 2022

Excelent
    • Cameră Deluxe

Daca vrei sa ajungi la un etaj de sus, peste etajul 30, la orele de varf se asteapta mult la lift, pana la 5 minute.

Amplasarea excelenta. Aproape de centru. Acces facil la metrou si multe restaurante si magazine in jur. Peisaj excelent de la etajul 70!

Sejur în martie 2022

• Comentariu trimis pe 28 februarie 2022

Se putea și mai bine !!!
    • Suită cu 1 dormitor

Statul la coadă la lift pentru a urca sau coborî. Lipsa liftului pentru personalul care urcă / coboară cu carucioarele de lenjerii murdare .

Poziția hotelului in centrul orașului. Facilitate de a ajunge aproape de obiectivele turistice.

Sejur în februarie 2022

• Comentariu trimis pe 12 februarie 2022

Recomand
    • Cameră Deluxe

Necesita putina atentie Hotelul , uzura isi lasa amprenta. Iar geamurile pe exterior sunt foarte murdare. Tariful pe noapte sa triplat sau chiar mai mult dupa ce am dorit sa prelungim cazarea.... asta nu mi sa parut normal.

Vederea de la etajul 57 . Atentie doar pe o singura parte aveti privelistea top !

Sejur în februarie 2022

• Comentariu trimis pe 21 februarie 2024

6,0
    Plăcut
    • Suită Premium cu 1 dormitor

Zgomot infernal de la trafic pentru ca au geamuri de proasta calitate. Am schimbat camera la 2 dimineara ca nu puteam sa adorm .. am primit alta mai sus dar nu era diferenta mare si de oboseala adormi cumva.

Locatia si piscina Aproape de metro si 15 min pe jos de Burj Khalifa

Sejur în februarie 2024

• Comentariu trimis pe 8 februarie 2024

minunat
    • Cameră superioară cu vedere la Sheikh Zayed

nu imi vine nimic in minte

Micul dejun diversificat si gustos, locatia hotelului excelenta, am avut la etajul 68 cu un view fabulos, camera mare, personal f amabil, totul excelent, vom mai reveni cu siguranta , raport calitate pret excelent

Sejur în februarie 2024

• Comentariu trimis pe 7 septembrie 2023

• Cameră superioară cu vedere la Sheikh Zayed

Hotel Gevora, Dubai - O experiență de neuitat Am avut privilegiul de a rămâne la Hotelul Gevora din Dubai, am avut o camera superioara cu view către Zayed Sheikh la etajul 67, și pot spune cu mândrie că a fost o experiență extraordinară. Camerele sunt cu adevărat luxoase și oferă o panoramă uimitoare asupra orașului, care te lasă fără cuvinte. Am fost impresionat de confortul și atenția la detalii a acestor spații de cazare. De asemenea, am apreciat foarte mult facilitățile moderne, cum ar fi accesul la internet de mare viteză și serviciul de cameră impecabil. Personalul hotelului a fost extrem de prietenos și profesionist în toate interacțiunile noastre. Au răspuns cu promptitudine la toate cererile noastre și au făcut tot posibilul să ne simțim ca acasă. Mâncarea servită la restaurantele hotelului a fost delicioasă, iar oferta variată ne-a satisfăcut gusturile culinare diverse. Atmosfera relaxantă din lobby și piscina spectaculoasă au completat perfect experiența noastră. Pe scurt, Hotelul Gevora din Dubai este o alegere excepțională pentru o ședere de lux în acest oraș uimitor. Cu siguranță, voi reveni cu drag și îl recomand cu căldură tuturor celor care doresc o experiență memorabilă în Dubai. Cu multă recunoștință,

• Comentariu trimis pe 1 iulie 2023

Sejurul a fost minunat

Locatie superba

• Comentariu trimis pe 27 iunie 2023

5,0
    Dezamagitor…!!!
    • Cameră Deluxe

Ca sa urci la etajele superioare trebuia sa astepti la lift chiar si 20 de minute.in camera au foat doar 2 prosoape iar cand au fost schimbate dupa 4 zile nu a mai ramas niciunul.cat despre gel de dus, sampon, doar sapunul a fost in fiecare zi… Dupa ce am sunat la receptie sa trimita prosoape…au fost foarte prompti si au trimis un prosop si acela murdar si jerpelit.personalul de serviciu desi in numar mare nu au nici o legatura cu curatenia unui hotel.Micul dejun doar pentru popoare asiatice si acelasi in fiecare zi.

Locatia in centru…pozitionarea fata de principalele atractio

• Comentariu trimis pe 27 iunie 2023

5,0
    Se merge pe mâna de lucru ieftină și asta se vede , inclusiv personalul deservent nu respecta clienții hotelului sub nic
    • Cameră Deluxe

Întârziere mare la lift Curățenie precară Personalul deservent ar trebui puțin educat

Micul dejun