3. Χανιά κριτικές B&B και πανδοχείων

• Υποβολή σχολίου: 18 Μαρτίου 2023

8,0
    Πολύ καλό
    • Έμεινε 1 βράδυ

Ιδανική τοποθεσία,, ήσυχο δωμάτιο!

Έμεινε: Μάρτιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 11 Δεκεμβρίου 2022

Καλό

Θελει καποια ανακαινιση

Η τοποθεσια και η κα. Σοφια εξυπηρετικοτατη

Έμεινε: Δεκέμβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 10 Μαρτίου 2022

«value for money»
    • Έμεινε 1 βράδυ

μια οικονομική λύση σε πολύ κεντρική τοποθεσία

Έμεινε: Μάρτιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 19 Οκτωβρίου 2021

8,0
    «Πολυ ωραια»
    • Γκρουπ
    • Τρίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Είναι ακριβώς δίπλα στην παλιά πολη

Έμεινε: Οκτώβριος 2021

• Υποβολή σχολίου: 7 Απριλίου 2024

• Τετράκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Το δωμάτιο ήταν πραγματικά άθλιο τα κρεβάτια το ίδιο και από καθαριότητα άστα !!!! την επόμενη μέρα το πρωί σηκώθηκα και έφυγα και έκλεισα άλλο ξενοδοχείο ενώ η διαμονή μου ήταν πληρωμένη εκεί πραγματικά ότι χειρότερο έχω δει ποτέ όσα χρόνια κάνω διακοπές εάν γινόταν θά έβαζα -10 α όσο για της φωτογραφίες καμία σχέση με την πραγματικότητα

Τα Χανιά πολύ όμορφα σαν πόλη θα τα ξανά επισκεφτομουν για διακοπές αλλά πολύ ακριβά όλα στο λιμάνι παρά πολύ ακριβά 2 πίτσες και μια μπύρα 60€ στο Παρίσι είναι φτηνότερα

Έμεινε: Απρίλιος 2024

• Υποβολή σχολίου: 18 Μαρτίου 2024

4,0
    Απογοητευτικό
    • Έμεινε 1 βράδυ

Δεν είχε ζεστό νερό για ντους

Δεν είχε πρωινο

Έμεινε: Μάρτιος 2024

• Υποβολή σχολίου: 21 Δεκεμβρίου 2023

2,0
    «δινεις 15 ευρώ παραπάνω και πας σε κανονικό σπίτι . Απλά ντροπή .ειμαι 20 στον τουρισμό .λυπάμαι ...»
    • Έμεινε 1 βράδυ

η οροφή έβαζε νερό. Το σπίτι είναι 100 και πλέον ετών . καλύτερα να δώσεις 15 ευρώ παραπάνω και να έχεις κανονικό σπίτι. είναι απλά ντροπή ..

τιποτα, προσβάλει τους ανθρώπους .

Έμεινε: Δεκέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 28 Νοεμβρίου 2023

«Τελειο για φοιτητές, πολυ καλη τοποθεσία, ευγενέστατη οικοδέσποινα, πολυ καλη εξυπηρέτηση»
    • Τρίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα - σε Χωριστά Επίπεδα

Υπήρχαν περιθώρια βελτίωσης στην καθαριότητα αλλά για κάτι τόσο οικονομικό ήταν μια χαραα

Τελειο για φοιτητές/-τριες Μείναμε 2 άτομα σε ένα δωμάτιο που χωρούσε 4 με ένα διπλο κρεβατι και μια κουκέτα. Πολυ καλη-κεντρική τοποθεσια στην Παλιά Πόλη των Χανίων (safe και ήσυχη περιοχή) Θεα θάλασσα Άνετα κρεβατια, καθαρά σεντόνια, πετσέτα σώματος Σχετικα ανακαινισμένο μπάνιο με ντουζιέρα Καινούργιο air condition Ψυγειακι Ζεστό νερο διαθέσιμο. Η οικοδέσποινα ευγενέστατη, μας βοήθησε σε ότι χρειαστήκαμε άμεσα, είχαμε μια πόλη καλη εξυπηρέτηση και διαμονή Τέλειο σε σχέση με την τιμή του, θα το ξανά προτιμήσουμε

Έμεινε: Νοέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 5 Νοεμβρίου 2023

• Τετράκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Το πιο άθλιο κ βρώμικο δωμάτιο που έχω δει

Το μόνο θετικό είναι η τοποθεσία

Έμεινε: Νοέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 21 Οκτωβρίου 2023

• Έμεινε 1 βράδυ

Υπέροχη θέση και εγκάρδια φιλική ιδιοκτήτρια πολύ καλή τιμή

Έμεινε: Οκτώβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 10 Σεπτεμβρίου 2023

• Τετράκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Ηταν πραγματικά το πιο απαίσιο ξενοδοχείο που έχουμε μείνει ποτέ στην ζωή μας. Καλύτερα να μέναμε στο αυτοκίνητο. Το κτήριο είναι ετοιμόρροπο με ξύλινες σκάλες που τρίζουν με στραβή κλίση και νομίζεις οτι θα πέσεις.. πάρα πολύ βρώμικο με αράχνες να κρέμονται απο το ταβάνι. Τα δωμάτια είχαν μια ξύλινη πολυ παλιά πόρτα που στα παλιά σπίτια τις χρησιμοποιούσαν για εσωτερικές που θα μπορούσε οποιοσδήποτε θέλει να μπει (καμία ασφάλεια λοιπόν) και τρύπες στο ταβάνια (δεν ξέραμε απο που θα μας πεταχτεί η κατσαρίδα και απο που το ποντίκι).. το νερό στο μπάνιο δεν είχε καθόλου πίεση.. πετσέτες και σεντόνια αμφιβάλλω αν ήταν καθαρά. Και καθόλου οικονομικό για να σκεφτώ "οτι πληρώνεις παίρνεις" 70€ την βραδιά πληρώσαμε..

• Υποβολή σχολίου: 4 Σεπτεμβρίου 2023

• Έμεινε 1 βράδυ

Το πιο βρώμικο κατάλυμμα που έχω μείνει στη ζωή μου. Τα έπιπλα για πέταμα, οι τοίχοι άβαφοι. Βρώμικα μαξιλάρια, σεντόνια και πετσέτες.

Μόνο η τοποθεσία στην καρδιά της παλιάς πόλης των Χανίων.

• Υποβολή σχολίου: 12 Αυγούστου 2023

3,0
    Κακό
    • Δίκλινο Δωμάτιο με 1 Διπλό ή 2 Μονά Κρεβάτια και θέα στη Θάλασσα

Τα αρνητικά: Πολύ παλιό το κτήριο (σε κάνει να φοβάσαι πως θα σπάσουν οι σκάλες όπως ανεβαίνεις), μηδενικό room service ή κάποιος έστω στην ρεσεψιόν το βράδυ, δεν αλλάζουν πετσέτες / καθαρισμός, πολύ παλιά τα δωμάτια ή έχουν ανακαινιστεί πολύ πρόσφατα, πολύ σκόνη μέσα παντού, το μπάνιο αν και έχει ζεστό νερό δεν έχει ένταση το νερό τις περισσότερες ώρες. Όταν πήγαμε μας έβαλε σε ένα πρώτο δωμάτιο (το 5) και μας ζήτησε 2 μέρες μετά να πάμε σε ένα άλλο με καλύτερη θέα επειδή περίμενε μια μεγάλη οικογένεια τουριστών. Είπαμε οκ, και εντέλει μας έβαλε σε ένα άλλο (το 2) όπου δεν είχε καν θέα ενώ το δωμάτιο μύριζε μπογιά! Μια μέρα η σύζυγος ξύπνησε και βρήκε έξω από το δωμάτιο μας έναν ξάπλα στο διάδρομο σε ένα στρώμα, μεθυσμένο! Τρελές καταστάσεις ;-) Οι γείτονες δεν πρέπει να αποδέχονται πολύ αυτό το "παρκάρισμα έξω στο πεζοδρόμιο" και θα έχετε δολοφονικές ματιές! Στην Παλιά πόλη δεν μπορείς να παρκάρεις σχεδόν πουθενά αφού είναι μόνο για τους κατοίκους. Όταν φεύγαμε καλούσαμε να της πούμε πως αφήσαμε το δωμάτιο, δεν το σήκωσε ποτέ, ούτε μας πήρε πίσω, πολύ αρνητική εντύπωση μας έκανε αυτό. Σε γενικές γραμμές αν ψάχνετε κάτι φθηνό με κλιματισμό χωρίς πολλές απαιτήσεις στο δωμάτιο, θεωρώ είναι μια επιλογή.

Τα δώματια 47 μας άφησαν ανάμεικτα συναισθήματα... Τα θετικά: Δίπλα στο παλαίο Λιμάνι χωρίς ανάγκη να οδηγήσεις για να πας για πρωινό ή για ένα ποτό το βράδυ, κλιματισμό στο δωμάτιο, δυνατότητα για πάρκινγκ κάτω από το σπίτι (αν είσαι τυχερός και δεν είναι κάποιος άλλος, προσοχή στις φωτό δείχνει μια αλάνα που παρκάρουν αλλά καμία σχέση είναι λίγο παραπλανητικές, εκεί δεν επιτρέπεται), φθηνή τιμή δωματίου, συνεννοήσιμη ιδιοκτήτρια (στο περίπου), έχετε έκπτωση στην ταβέρνα μούσες δίπλα (ένα -10%)

• Υποβολή σχολίου: 23 Ιουλίου 2023

«Ντροπή και βρωμιά!»
    • Δίκλινο Δωμάτιο με 1 Διπλό ή 2 Μονά Κρεβάτια και θέα στη Θάλασσα

Εξαιρετικά βρώμικο όλο το δωμάτιο! Το μπάνιο είχε να καθαριστεί δεν ξέρω πόσους μήνες! Από τη λεκάνη μέχρι το νιπτήρα και τη ντουζιέρα! Η λεκάνη ήταν απαράδεκτα βρώμικη! Λόγω κούραση και μη διάθεσης για σύγκρουση αναγκαστηκαμε να την καθαρίσουμε εμείς με αντισηπτικά μαντηλάκια που διαθέταμε... Το δωμάτιο είχε ιστούς από αράχνες μαζί με τις δημιουργούς τους. Το κρεβάτι ήταν ετοιμόρροπο και το στρώμα σα φύλλο χαρτί με τις σούστες να είναι αισθητές σε όλο το μήκος και πλάτος του. Το καθετί σίδερο που στηρίζει το στρώμα γινόταν αισθητό χωρίζοντας το διπλό κρεβάτι στα δύο. Ας μην σχολιάσω την καθαριότητα του στρώματος ή μάλλον τους αμέτρητους λεκέδες του. Το κλιματιστικό έβγαζε όση δροσιά βγάζει ένα ανθρώπινο στόμα φυσώντας. Το συγκεκριμένο δωμάτιο αποτελεί ντροπή!

Πολύ Καλή τοποθεσία. Μας άφησε να αφήσουμε τα πράγματα εντός του δωματίου μετά το πέρας του check out, και μάλιστα να κανουμε ένα ντουζ πριν αφήσουμε το δωμάτιο.

Έμεινε: Ιούλιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 9 Ιουνίου 2023

«Τραγική»
    • Τετράκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Σηκωθήκαμε και φύγαμε επιτόπου, δεν έχω ξανά τύχει πιο βρόμικο κατάλυμα ! Δυστυχώς δεν είχα διαβάσει τα σχόλια πριν το κλείσω και το πληρώσω ! Προφανώς δεν πήρα ποτέ τα λεφτά μου πίσω ούτε και απάντησε ποτέ στο τηλέφωνο η ιδιοκτήτρια! Ας είχε 20€ παραπάνω και ας είχε καθαρίσει ή έστω πλύνει τα σεντόνια !!

Έμεινε: Ιούνιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 26 Μαΐου 2023

• Δίκλινο Δωμάτιο με 1 Διπλό ή 2 Μονά Κρεβάτια και θέα στη Θάλασσα

Λοιπόν από την αρχή πριν κάνω την κράτηση πήρα τηλέφωνο και ρώτησα αν υπήρχε δωμάτιο στο ισόγειο ή αν έχουν ασανσέρ και με ενημέρωσαν ότι έχουν δωμάτιο στο ισόγειο, εγώ όταν έκανα την κράτηση . Το είχα και σαν σχόλιο ότι θέλω δωμάτιο στο ισόγειο. Φτάνουμε και δεν υπήρχε κάποιος απλά ένα τηλέφωνο και με είπαν στην αρχή ότι με έβαλαν σε όροφο. Όταν τους υπενθύμισα ότι ζήτησα σε ισόγειο με έδωσαν ένα δωμάτιο βρώμικο για να αφήσουμε για λίγη ώρα και μετά θα μας έδιναν άλλο. Τέλος πάντων μας έδωσε ένα άλλο σαν σπίτι ότι το κλιματιστικό ήταν στο πάνω όροφο η τηλεόραση δεν δούλευε. Την επόμενη ζητήσαμε το τηλεκοντρόλ ή μια τηλεόραση.και μας έβαλαν πάλι σε εκείνο το δωμάτιο όπου η πόρτα ανοίγε με το ζόρι , το ψυγείο ήταν βρώμικο, οι καθρέφτες είχαν μια στρώση σκόνη και το δεύτερο κρεβάτι ετριζε κάθε φορά που γυρνούσα πλευρό. Χαρτί υγείας μας έδωσαν την προτελευταία μέρα καθώς το ζητήσαμε εμείς. Γενικά είναι μια φθηνή λύση στο κέντρο αλλά εγώ δεν πρόκειται να ξανά μείνω σε αυτό το αχουρι.

Η τοποθεσία ήταν καλή

Έμεινε: Μάιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 1 Μαρτίου 2023

«Άθλιο.!»
    • Τετράκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

θα ήθελα να αναφέρω ότι το κατάλυμα είναι μια απάτη. χάσαμε τα λεφτά μας και μειναμε στον δρόμο. όλα τα σεντόνια και οι κουβέρτες τρυπια και μέσα στη βρώμα το δωμάτιο βρωμουσε, δεν υπηρξε θέρμανση, δεν υπηρξε καμια εξυπηρέτηση και ήταν όλα σάπια και άθλια. Για 3 άτομα είχε μια πετσετα και δυο καμένες με τσιγάρα και σαπιες κουβέρτες... μειναμε ξύπνιοι μέχρι να ξημερώσει για να βρουμε άλλο μέρος να μείνουμε. τσάμπα μια χαμένη μέρα και φυσικά τσαμπα τα λεφτά. Όλες οι φωτο που έχουν είναι ψεύτικες. Ντροπή κ αίσχος.! #Απόκριες_2023

Τιποτα

• Υποβολή σχολίου: 20 Φεβρουαρίου 2023

3,0
    Κακό
    • Έμεινε 1 βράδυ

Ρεσεψιόν άφαντη για ώρες μη απάντηση στο έτοιμα μου πανο απο 12Η με αποτέλεσμα να περημενω έξω το πρωί χωρίς να ξέρω εάν μπορώ να μείνω η οχι

• Υποβολή σχολίου: 12 Φεβρουαρίου 2023

«Ούτε στον στρατό»
    • Τρίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα - σε Χωριστά Επίπεδα
    • Έμεινε 1 βράδυ

Καμία σχέση η φωτογραφίες με την πραγματικότητα, ένας άγνωστος μου είπε έλα εδώ είσαι (όχι εργαζόμενος) καί μου εδειξε τό κλειδί σέ μία πόρτα όπου ήταν το δωμάτιο μου τό κτήριο όλο μύριζε, θέρμανση δεν υπήρχε ( για την ακρίβεια υπήρχε ένα air condition όπου δεν ζεσταινε καθόλου τόν χώρο με αποτέλεσμα να κοιμηθώ Με 3φουτερ καί δύο παντελόνια (Φλεβάρης) + ότι τό τηλεκοντρόλ ήταν σε άλλο δωμάτιο καί έπρεπε να πάρω τηλέφωνο να μου τό φέρουν..τα πατώματα ξύλινα καί ετριζαν.. χάλι..

Η τοποθεσίας είναι κοντά στην παλιά πόλη

• Υποβολή σχολίου: 12 Ιανουαρίου 2023

• Έμεινε 1 βράδυ

Δεν έμεινε ποτε στο room47 γιατί δεν ήταν κάποιος εκεί για το check in και ουτε απάντησε κανεις στις κλήσεις. Αντίθετα εοικοινωνησαν από το κατάλυμα μαζί μου μετά από 4 ώρες που είχα ήδη βρει αλλου να περασουμε το βράδυ .

Έμεινε: Ιανουάριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 7 Ιανουαρίου 2023

5,0
    «Καλή τοποθεσία αλλά φασαρία»
    • Έμεινε 1 βράδυ

απίστευτη φασαρία κατα την διάρκεια της ημέρας, πάρα πολύ κακή ηχομόνωση, θα μπορούσε τουλάχιστον τα βασικά όπως σαπούνι χεριών.

τρομερή τοποθεσία, η οικοδέσποινα παρα πολύ εξυπηρετική και ευγενική

Έμεινε: Ιανουάριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 24 Δεκεμβρίου 2022

Η εξυπηρέτηση της κυρίας Σοφίας

Έμεινε: Δεκέμβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 10 Οκτωβρίου 2022

Εξαιρετικό
    • Έμεινε 1 βράδυ

Η ιδιοκτήτρια κυρία Σοφία πάρα πολύ φιλόξενη και εξυπηρετική.Η τοποθεσία πολύ κοντά στο λιμάνι.

Έμεινε: Οκτώβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 4 Σεπτεμβρίου 2022

4,0
    «Μένουμε το ελάχιστο στο δωμάτιο αυτό - βγαίνουμε γρήγορα βόλτα»

Η κατάσταση - συντήρηση του δωματίου Τα κρεβάτια Τα στρώματα Το μπάνιο

Η τοποθεσία ήταν πολύ βολική Έχει ωραία θέα

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2022

Οι επισκέπτες σχολίασαν και αυτά τα καταλύματα: