3. Ηράκλειο κριτικές B&B και πανδοχείων

• Υποβολή σχολίου: 7 Μαΐου 2024

7,0
    Καλό
    • Standard Στούντιο

Το δωμάτιο ήταν 4 ορόφους χωρίς ασανσέρ, στο όροφο υπήρχαν 3 δωμάτια και 3 μπάνια , το μπάνιο ήταν έξω από το δωμάτιο με αποτέλεσμα να πρέπει να βγαίνουμε από το δωμάτιο για να πάμε στο μπάνιο και να πετυχαίνουμε τους υπόλοιπους ενοίκους.. ο χώρος με το καφέ δεν ήταν καθαρός καθώς και τα ποτήρια και τα πιάτα ήταν βρώμικα.. το δωμάτιο είχε ένα μικρό παράθυρο μόνο. Και το μπαλκονακι με θέα ήταν κοινο και για τα τρία δωμάτια του ορόφου.

Το δωμάτιο ήταν μέσα στο κέντρο όλα ήταν με τα πόδια , ωραία θέα , καθαρό το δωμάτιο και το μπάνιο , άνετο στρώμα, υπάρχει κοινόχρηστος χώρος εξοπλισμένος για να φτιάξεις τον καφέ σου και νερό. Ο κύριος Μιχάλης ήταν πολύ ευγενικός φιλικότατος και εξυπηρετικός. Μας ανέβασαν τα πράγματα στο δωμάτιο μας.

Έμεινε: Μάιος 2024

• Υποβολή σχολίου: 8 Αυγούστου 2023

7,0
    «Οικονομικό και καθαρό δωμάτιο»
    • Έμεινε 1 βράδυ

Η τουαλέτα ήταν εκτός του δωματίου στο τελευταίο όροφο που μέναμε και δεν είχε ασανσέρ.

Καθαρό δωμάτιο, οικονομικό με μεγάλο κρεβάτι και ωραία βεράντα στον όροφο.

• Υποβολή σχολίου: 4 Αυγούστου 2023

Πολύ καλό
    • Έμεινε 1 βράδυ

Καλά δωμάτια σε πολύ καλή τοποθεσία και εύκολο check in ! Nice rooms in a really good location . Easy check in.

Έμεινε: Ιούλιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 25 Αυγούστου 2022

• Έμεινε 1 βράδυ

Φιλικός οικοδεσπότης ,καθαρό δωματιο ευχάριστο περιβάλλον , κοντά στο κέντρο του Ηρακλείου. Μαρεσε πολύ η βεράντα

Έμεινε: Αύγουστος 2022

• Υποβολή σχολίου: 19 Ιουλίου 2022

• Παρέες φίλων
    • Έμεινε 1 βράδυ

Καθαρό, εξοπλισμένο με ερκοντισιον, ψυγειακι, τηλεόραση , πολύ ευγενικός και εξυπηρέτικος οικοδέσποτης!!

Έμεινε: Ιούλιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 19 Ιουλίου 2022

• Economy Δίκλινο Δωμάτιο με 1 Διπλό ή 2 Μονά Κρεβάτια

Πολύ όμορφα μικρά δωμάτια, ιδανικά για ζευγάρια, σε κεντρικό σημείο της πόλης. Φοβερή εξυπηρέτηση για οτιδήποτε χρειαστήκαμε (σίδερο, πετσέτες, χαρτί) Ήσυχα δωμάτια, καινούρια AC που έκαναν τη διαμονή στο δωμάτιο ευχάριστη ακόμα και στη μέση της ημέρας με 35 βαθμούς.

Έμεινε: Ιούλιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 27 Ιουλίου 2021

«ωραια και ανετα»
    • Standard Στούντιο

Η φιλοξενία και η καλη διαθεση του Μιχάλη με σκλαβωσε! Το συστηνω ανεπιφυλακτα!

Έμεινε: Ιούλιος 2021

• Υποβολή σχολίου: 26 Μαΐου 2024

• Παρέες φίλων
    • Economy Δίκλινο Δωμάτιο με 1 Διπλό ή 2 Μονά Κρεβάτια

Χαριτωμένα δωμάτια και τρομερή φιλοξενία!! Ευχαριστούμε για όλα κύριε Μιχάλη!

Έμεινε: Μάιος 2024

• Υποβολή σχολίου: 28 Δεκεμβρίου 2023

2,0
    «Απ τα 3 βράδια μείναμε μόνο το ένα και με μεγάλη δυσκολία.»
    • Economy Δίκλινο Δωμάτιο με 1 Διπλό ή 2 Μονά Κρεβάτια

Μπάνια εξωτερικά σε διάδρομο που δεν το λέει στην περιγραφή στα οποία έχουν όλοι πρόσβαση δεν κλειδώνουν. Επίσης ολα ξεκίνησαν απο λάθος της booking οτι το δωμάτιο έχει 2 μονά κρεβάτια. Συνεχίσαμε με αλλαγές δωματίων πριν την ημερομηνία άφιξης και τελικά καταλήξαμε σε ένα διαμέρισμα με υπέρδιπλο κρεβάτι για να βολευτούμε καλύτερα(που το προσκέφαλο του ήταν σπασμένο). Βιαζόμουν να φύγω για υποχρεώσεις οπότε όταν δέχτηκα το δωμάτιο αυτο δεν παρατήρησα πόσο άθλιο ήταν. Εξάλλου ο ιδιοκτήτης πολύ ευγενικός οπότε δεν με προκατέβαλλε αρνητικά. Σεντόνια μαξιλάρια παπλώματα όλα μύριζαν χρησιμοποιημένα και κλεισούρα. Λεκιασμένα σεντόνια και πετσέτες. Ενα γραφείο με καρέκλα κατεστραμένα, μπάνιο χωρίς ντουζιέρα και νιπτήρας που δεν χωρούσε ουτε το προσωπό μου να πλύνω εφόσον εκεί είχε συνδεθεί και το τηλέφωνο του ντουζ. Μείναμε ενα βράδυ απ τα 3 και την επομενη φυγαμε. Καμια διαθεση για επιστροφη χρημάτων. Παραδέχομαι οτι το κλείσαμε βιαστικά και με εμπιστοσύνη στην ευγένεια του ιδιοκτήτη αλλα η αλήθεια είναι οτι τα δωμάτια δεν είναι σε αξιοπρεπή βαθμό καθαρά και λειτουργικά. Αν δεν υπάρχει πραγματική ανάγκη απο διανυκτέρευση αποφυγετέ το.

Ο κ.Μιχάλης ευγενικός παρά την απογοήτευση μας και τις διαφωνίες μας.

Έμεινε: Δεκέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 19 Δεκεμβρίου 2023

1,0
    • Superior Στούντιο

Δυστυχώς η παραμονή μας δεν ήταν ευχάριστη κ πολύ σύντομη από τα 4 βραδυα πολύ είχαμε κλείσει μείναμε 1 και αυτό γιατί δεν είχαμε άλλη επιλογή.Το μπάνιο εκτός δωματίου με πόρτα που δεν κλειδώνει από έξω οπότε ο καθένας έχει πρόσβαση κάτι που συνέβη και σε μας καθώς λείπαμε εγώ και η κόρη μου και όταν γυρίσαμε βρήκαμε έναν κύριο να βγαίνει με την πετσέτα μας από το μπάνιο.. οταν ενημερωσαμε τον ιδιοκτητη μας καθησυχασε λεγοντας πως ειναι εργατης του και μπερδευτηκε..Για την καθαριοτητα και τη μυρωδια μεσα στο δωματιο να μην αναφερθω..μυριζε τσιγαριλα η οποια ειχε ποτισει μεχρι και τα μαξιλαρια σεντονια τα παντα πραγμα που σταθηκε αδυνατο να κοιμηθουμε ολη νυχτα συν το προηγουμενο σοκ με το μπανιο..να αναφερω πως ημουν στο Ηρακλειο με την 14 ετων κορη για αθλητικούς αγωνες που θα εδινε την επομενη μερα...Ο ιδιοκτητης.κ.Μιχαλης ευγενικος πανω απο ολα προσφερθηκε να μεταφερθουμε σε δωματιο στο υπογειο του κτηριου..Δυστυχως δεν με επεισε και φυγαμε πρωι πρωι της επομενης..

Έμεινε: Δεκέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 9 Νοεμβρίου 2023

«Ήταν ιδανικη»

Εξαιρετικη

Έμεινε: Νοέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 23 Οκτωβρίου 2023

«Ήταν όλα υπέροχα ! Ο κυριος Μιχάλης πάντα στην διάθεση μας φιλόξενος πολύ εξυπηρετικός και το κατάλυμα καθαρό και όμορφο»
    • Economy Δίκλινο Δωμάτιο με 1 Διπλό ή 2 Μονά Κρεβάτια

Ήταν όλα υπέροχα ! Ο κυριος Μιχάλης πάντα στην διάθεση μας φιλόξενος πολύ εξυπηρετικός και το κατάλυμα καθαρό και όμορφο. Το μόνο σίγουρο ότι και την επόμενη φορά θα τον προτιμήσω

Έμεινε: Οκτώβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 7 Οκτωβρίου 2023

«Μια τέλεια διαμονή»

Κανένα παράπονο

Όλα ήταν τέλεια. Ο Μιχάλης ήταν πολύ ευγενικός και εξυπηρετικός. Το δωμάτιο ηταν πολυ καθαρό και είχαμε απόλυτη ησυχία

Έμεινε: Οκτώβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 25 Σεπτεμβρίου 2023

• Έμεινε 1 βράδυ

75 σκαλοπάτια μέχρι το δωμάτιο, μπάνιο,αποχωρητηριο εκτός δωματίου,επικίνδυνο σκαλοπάτια κοντά στο μπάνιο,αμφιβόλου καθαριότητας χρωματιστά σεντονια

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 1 Σεπτεμβρίου 2023

• Έμεινε 1 βράδυ

Καλή σχέση ποιότητας τιμής. Καλη απόσταση από το κέντρο αν δεν έχεις όχημα. Το κατάλυμα ήταν εξοπλισμένο καταλλήλως και ήσυχα. Ο κύριος Μιχάλης ήταν πάρα πολύ ευγενικός και αμέσως βρήκε τρόπο να μας εξυπηρετήσει όταν θελήσαμε να παρατεινουμε την διαμονή μας και ας ήταν τελευταία στιγμή. Επίσης ήταν πάντα διαθέσιμος και πρόθυμος να μας προτείνει μέρη που αξίζει να επισκεφθούμε. Σίγουρα ένα καλό μέρος για να μείνεις στις διακοπές σου.

• Υποβολή σχολίου: 30 Αυγούστου 2023

1,0
    «Άθλια»
    • Economy Δίκλινο Δωμάτιο με 1 Διπλό ή 2 Μονά Κρεβάτια

Το δωμάτιο είναι καταπληκτικό για κάποιον που θέλει να μένει με μπάνιο εκτός δωματίου με τοίχους και κουρτίνα μπάνιου με ΜΟΥΧΛΑ, χωρίς να μπορεί να κλειδώσει, άρα ο καθένας μπορεί να έχει πρόσβαση,(που στην περίπτωση μου και να κλείδωνε η πόρτα δεν θα μπορούσα γιατί μόλις την έκλεινα δεν άντεχες να μείνεις μέσα απο την μυρωδιά της μούχλας. Φυσικά και αναφέρθηκε στον ιδιοκτήτη και έστειλε μια κυρία να το καθαρίσει αλλά η μούχλα παρέμεινε να με συντροφεύει και στις επόμενες μέρες την διαμονής μου. Για να βγεις από το μπάνιο έπρεπε να είσαι ντυμένος γιατί περνούσες απο κοινόχρηστο διάδρομο (ο οποίος είχε και κάμερα). Αν το βράδυ εν ώρα ύπνου ήθελες να πας στο μπάνιο έπρεπε να ντυθείς και να ξεκινήσεις το ταξίδι σου. Στο μπάνιο πηγαίνεις με όσα πράγματα θες να χρησιμοποιήσεις και μετά τα παίρνεις μαζί σου, καθώς όπως ανέφερα έχει πρόσβαση ο καθένας( μπήκαν και μου πήραν σαμπουάν και χαρτί υγείας ) Επίσης είναι εξαιρετικό αν θες να μένεις στο ρετιρέ (70 σκαλιά περίπου) ΧΩΡΙΣ ασανσερ. Αν ετοιμάζεσαι για ολυμπιακούς αγώνες είναι μια πολύ καλή ευκαιρία. Τα 6 βράδια που έμεινα δεν υπήρξε ούτε μια φορά καθαρισμός του μπάνιου (εκτός της πρώτης μέρας που και καλά θα το ξανά καθάριζαν) ούτε του δωματίου καθώς επίσης και δεν δόθηκαν καινούριες πετσέτες (στις οποίες δίνουν μόνο σώματος και όχι και κεφαλιού) Τα σεντόνια κακής ποιότητας σαν νάιλον, που ειδικά για καλοκαίρι ειναι απαράδεκτο. Καθώς επίσης και τα μαξιλάρια ήταν σκληρά και χοντρά και όταν ζήτησα νέο μαξιλάρι μου το άφησαν έξω απο την πόρτα κρεμασμένο σε σακούλα του σουπερ μάρκετ και χωρίς μαξιλαροθήκη. Τέλος και πιο σημαντικό, το σκαλοπάτι που οδηγούσε στο δικό μου μπάνιο (με τον αριθμό 3 μπάνιου και δωματίου) είναι πάνω από τις σκάλες κάτι το οποίο το κάνει άκρως επικίνδυνο!!!

Μόνο το ότι το κατάλυμα βρίσκεται στο κέντρο.

• Υποβολή σχολίου: 5 Αυγούστου 2023

5,0
    Επαρκές
    • Έμεινε 1 βράδυ

Πολύ μικρό δωμάτιο με ανεπαρκή φυσικό εξαερισμό, το μοναδικό παράθυρο του δωματίου είναι πολύ μικρό, σαν παράθυρο μπάνιου. Δεν έχει άμεση πρόσβαση στο μικρό μπαλκόνι το οποίο μοιράζεσαι με αλλά δύο δωμάτια . Ανεπαρκής κοινόχρηστος χώρος για να απλώσεις για στέγνωμα ρούχα. Για να πας στο μπάνιο περνάς από ένα κοινόχρηστο χωλ. Δυστυχώς, το στρώμα δεν ήταν καθαρό και μύριζε άσχημα. Τα σεντόνια δεν μύριζαν καθαριότητα, ήταν χρωματιστά πράγμα που δεν σου επιτρέπει να διαπιστώσεις το ποσό καθαρό ήταν. Οι πετσέτες τα ίδια. Επίσης, και το δωμάτιο και το μπάνιο δεν ήταν καθαρισμένα, υπολείμματα από τους προηγούμενους και στο μπάνιο και στο δωμάτιο.

Ο ιδιοκτήτης - διαχειριστής ήταν φιλικός και εξυπηρετικός. Μας διευκόλυνε με το πάρκινγκ σε μια περιοχή που υπάρχουν ελεύθεροι χώροι για τα αυτοκίνητα. Λειτουργικό ψυγείο και air condition.

• Υποβολή σχολίου: 25 Ιουνίου 2023

• Standard Στούντιο

Είχε ψευδή στοιχεία, Το μπάνιο ηταν εκτος δωματίου, κουζίνα δεν υπήρχε ,ήταν ένας πάγκος στο διάδρομο με βρώμικα κουζινικα και ψυκτη που δεν λειτουργούσε. Δεν υπάρχει Ασανσέρ πράγμα το οποίο δεν αναφέρει πουθενά και το δωμάτιο βρισκόταν στον 4ο όροφο με αποτέλεσμα να υποφέρω για να ανέβω και κατέβω. Απευθύνεται μόνο σε νέα άτομα χωρίς κινητικα προβλήματα. Πρέπει να αναγράφεται ότι δεν υπάρχει Ασανσέρ και το μπάνιο εκτός δωματίου!!! Το δωμάτιο είχε κρεβάτι παλιό και ήταν άλλης εποχής όχι σημερινής!!

Η τοποθεσία ήταν σχετικά καλή.

Έμεινε: Ιούνιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 4 Ιουνίου 2023

Όλα ήταν φανταστικά

Έμεινε: Ιούνιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 30 Μαΐου 2023

«Ιδανική επιλογή για τις ανάγκες μου.»
    • Έμεινε 1 βράδυ

Πολύ καλή τοποθεσία , καθαρό κ άνετο δωμάτιο κ μπάνιο πολύ εξυπηρετικός οικοδεσπότης, πολύ καλή τιμή κ extra παροχές.

Έμεινε: Μάιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 30 Απριλίου 2023

• Επαγγελματικό ταξίδι

Έμεινε: Απρίλιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 23 Απριλίου 2023

3,0
    Κακό
    • Έμεινε 1 βράδυ

Ήταν αρκετά μικρό το δωμάτιο, οι φωτογραφίες στο booking ήταν παραπλανητηκές, το μπάνιο μύριζε πολύ άσχημα, είχε τρίχες και ήταν εκτός δωματίου. Επίσης το ερκοντισιον δεν ειχε καθαριστεί και με το που το ανοίξαμε μύριζε πολύ άσχημα. Δυστυχώς δεν μείναμε καθόλου ευχαριστημένοι.

Έμεινε: Απρίλιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 13 Μαρτίου 2023

«Το προτείνω για όσους θέλουν να μείνουν θα μείνουν πολύ οικανοποιημενοι.»
    • Έμεινε 1 βράδυ

Ωραία δωμάτια πολύ καθαρά άψογη εξυπηρετηση Ξεπέρασε τις προσδοκίες μου απλά υπέροχο κατάλυμα.

Έμεινε: Μάρτιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 11 Οκτωβρίου 2022